PipeZone PipeZone
Април 18, 2024, 11:48:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Анкета
Въпрос: Кои марки тютюни бихте искали да се внасят в България?
Rattray's - 7 (25%)
Gawith & Hoggarth - 15 (53.6%)
Dan tobacco - 6 (21.4%)
Общ брой гласове: 19

Страници: [1] 2 3
  Изпечатай  
Автор Тема: Идея за нови тютюни от Калиман Карибе  (Прочетена 22991 пъти)
V.V.I.
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 87


« -: Октомври 07, 2016, 06:30:22 »

Калиман Карибе са заинтересовани от евентуално наше предложение за вкарване на нови блендове от вече имащите присъствие на пазара ни марки (Samuel Gawith и Peterson). Също така са отворени откъм идеи за нови марки, които бихме препоръчали, като условието е марката да няма вече представител за България. Тази анкета е относно новите марки. Нека всеки се чувства добре дошъл да допълва списъка, ако има предложения, които не са в първоначалният такъв  Усмивчица
« Последна редакция: Октомври 08, 2016, 12:12:28 от V.V.I. » Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2016, 07:33:18 »

Orlik май е част от STG, а ти бяха казали, че вече има вносител за тях и няма да се занимават? Аз бих добавил от Сам Гауит (това съм пушил):
Squadron Leader
St. James Flake

Гауит и Хогарт Жоро Бояджиев ги тачи доста, та аз само ще кажа по между другото - Louisiana Flake.

Rattrey's:
Hal O' the Wynd (въпреки, че нещо ме разочароваха последните партиди, пък и ръсят със широки пръсти пропилен-гликола)
Old Gowrie

За сега това се сещам.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Emil
Jr. Member
**
Публикации: 86



Ел. поща
« Отговор #2 -: Октомври 09, 2016, 11:54:58 »

Значи и Dunhill отпада, нали е част от STG. 
По един глас за Cornell & Diehl и G. L. Pease, избор голям.
А и производителя май е един  - Cornell & Diehl.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #3 -: Октомври 09, 2016, 12:54:16 »

Малко ми дойде "байгън"тази мантра"калиман карибе".Може ли в бедна България,да продаваш по-скъпо от Дания/страна с един от най-високите стандарти в EU/,по-скъпо от Германия и т.н.Нормално ли е да си поръчам тютютн от една от най-богатите европейски държави (умишлено не споменавам име) и барабар с шипига да ми дойде на 22лв.50гр.Тези глупости с акцизите съм ги слушал доста,а и някои неща ги поназнайвам от опит....Ами не ме кефят и мисля,че са нелоялни към нас по простата причина,че са 100% монопол.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Октомври 09, 2016, 12:59:16 »

Значи и Dunhill отпада, нали е част от STG.  
По един глас за Cornell & Diehl и G. L. Pease, избор голям.
А и производителя май е един  - Cornell & Diehl.

Американски тютюни едва ли някой ще се навие да внася,по простата причина ,че ще станат непродаваеми.Като произхождащи от  страна извън ЕС,акцизната брадва  ще е голяма.
« Последна редакция: Октомври 09, 2016, 01:02:13 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #5 -: Октомври 09, 2016, 01:19:08 »

За да не бъда голословен,ще ви дам пример.В Смокингпайп Петерсон се продава на 9$(промоционално),което ще рече 15,80лв.Добавяме специфичния акциз,който е 4.50лв.на 100гр.В нашия случай 2,25лв.И добавяме пропорционалния акциз,който е 10 % от продажната цена,в случая 2.8 лв.И общо става 20,85лв.А сега да помислим логично.Нормално ли е да купиш продукт (не от производител),а такъв на който са начислени акцизи,ддс,транспортни разходи,добавяш новите данъци и пак да имаш печалба от 8лв.?
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #6 -: Октомври 09, 2016, 02:30:23 »

Вместо да въздишаме как е по другите държави и колко е несправедлив света, дайте да обсъждаме реалното състояние на пазара. Че Калиманци се поизхвърлиха с цените на Питърсън така е, спор няма. В случая обаче, ние сме една пренебрежимо малка групичка, дето така и така им прави мижав оборот. Отделно, че до няколко години се очаква пълна забрана на онлайн продажбите на тютюн - в няколко европейски държави това вече е прието. В България това са възможностите в момента - К.К. Няма значение дали ни харесва това, или не - няма друга алтернатива. Факт. А и с мрънкане нищо няма да се постигне, трябва да се действа - срещи, обсъждания, натиск от наша страна за по-умерени цени... Но тези изисквания трябва да легнат на факти, факти като търсене, продажби... Не става да им кажеш: "Вие сте нещастници, дето скубят скромния пушач на лула, ама я да внесете тоя и тоя бленд, пък после аз ще ви псувам, че го продавате много скъпо."

P.S. Danish Pipe Shop продава кутия Дънхил и Питърсън за 16 евро, като това е преди транспорт и допълнителна такса "опаковане". В гр. Ню Йорк, купени от магазин, кутия Дънхил, Сам Гауит струват между 17.50 до къде 20 долара. Смоукинг Пайпс са една дооооста голяма и силна фирма, с умопомрачителен за нашите стандарти оборот от тютюн, отделно дето при онлайн-поръчките нема такива работи като ДДС и акцизи. Недей да сравняваш нашите търговци с тях - като нищо цените на които те продават са по-ниски от тези, на които К.К. купуват тютюна...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #7 -: Октомври 09, 2016, 03:59:12 »

А пък в Токио на "Гиндза",зеленият Клан е 2500JPY.

P.S.Тютюна в интернет магазините не само нямат акцизи,а са на държавна дотация окло 3 евро.Като сиренето демек.
« Последна редакция: Октомври 09, 2016, 04:55:15 от kalin andreev » Активен
Emil
Jr. Member
**
Публикации: 86



Ел. поща
« Отговор #8 -: Октомври 09, 2016, 05:49:33 »

Аз НЕ разбирам от бизнес, продажби и т.н., но нали има вносител на STG? Калиман не би следвало да са монопол. Та до преди месец продаваха САМО марки на STG. Какво пречи вместо непродаваемите Borkum Riff, Stanwell и W.O. Larsen, представителя на STG да предлага отбрани Mac Baren, Orlik, Dunhill и др. Ще загуби ли от това? При положение, че спират интернет продажбите. И по 28 лв. 50 гр. ще ги купуваме. 
« Последна редакция: Октомври 09, 2016, 05:53:42 от Emil » Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #9 -: Октомври 10, 2016, 08:45:24 »

Аз пък не разбирам ,защо след като продават ( Калиман Карибе ) тютюни на ,,Петерсон,, и ,,Самуил Гавитх,,
не ги представят на сайта си , http://www.kalimancaribe.com/bg/category/tyutyuni-za-lula/
за да бъде информирана общността какво се предлага .


 Ъ?

пп
Можело ,ма па ,,българска работа,,  -полвинчата демек ,
има марките ма нема модели .
 Усмивчица

« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 01:15:51 от тедо » Активен

Ivo
Гост
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2016, 09:24:42 »

Щото според тях е по лесно и бързо да ги покажат само в хартиения си каталог Усмивчица
Активен
mars_3
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 193


LZ1FAB


WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: Октомври 11, 2016, 01:57:26 »

Orlik Golden Sliced
Davidoff Flake medallions
McClelland - Frog Morton on the Town
« Последна редакция: Октомври 15, 2016, 01:58:47 от mars_3 » Активен

"Аз разбирам света единствено, като поле за културно съревнование между народите." - Гоце Делчев
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #12 -: Октомври 11, 2016, 11:43:38 »

Малко ми дойде "байгън"тази мантра"калиман карибе".Може ли в бедна България,да продаваш по-скъпо от Дания/страна с един от най-високите стандарти в EU/,по-скъпо от Германия и т.н.Нормално ли е да си поръчам тютютн от една от най-богатите европейски държави (умишлено не споменавам име) и барабар с шипига да ми дойде на 22лв.50гр.Тези глупости с акцизите съм ги слушал доста,а и някои неща ги поназнайвам от опит....Ами не ме кефят и мисля,че са нелоялни към нас по простата причина,че са 100% монопол.
Калине - айде байгън ми идват тия сравнения. Що не пробваш да си поръчаш онлайн лютеница, примерно, от там?
Активен
zzstz
Full Member
***
Публикации: 105


Ел. поща
« Отговор #13 -: Октомври 12, 2016, 12:33:39 »

Пушете Наслаждавайте се и Благодарете
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Октомври 12, 2016, 09:20:53 »

Аз нещо не съм в час. Какво е STG?
Като блендове
Orlik golden sliced
Orlik жълтия
Mac Baren, честно казано като има представител той какво изобщо прави . Ако трябва диктно с мак барен ще говорим, но това се моретата е абсурд. Има поне 10 достойни и много добри бленда , които не са помирисвали нашия пазар.
Gawith and Hogard
Curly Cut
Birds eyes dark
Louisiana flake
Plug всичките са интересни
Това са само част от този производител които ще вървят със сигурност.
Хайде със здраве
Активен
Страници: [1] 2 3
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!