PipeZone PipeZone
Април 18, 2024, 05:48:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Анкета
Въпрос: Кои марки тютюни бихте искали да се внасят в България?
Rattray's - 7 (25%)
Gawith & Hoggarth - 15 (53.6%)
Dan tobacco - 6 (21.4%)
Общ брой гласове: 19

Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
Автор Тема: Идея за нови тютюни от Калиман Карибе  (Прочетена 22989 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #15 -: Октомври 12, 2016, 10:21:19 »

STG е абревиатура на Scandinavian Tobacco Group - моя грешка, ама ме мързеше да пиша. И на мен ми е малко абсурдно това ограничение, но кой ли знае кви са им съображенията... Между другото, Гавид и Хогард (по мое лично мнение) е доста добро предложение, щото нали вече са едно със Сам Гауит - сиреч, по-лесно ще става комуникацията, пък и вече си имат изградени контакти там.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #16 -: Октомври 12, 2016, 07:14:03 »

Малко ми дойде "байгън"тази мантра"калиман карибе".Може ли в бедна България,да продаваш по-скъпо от Дания/страна с един от най-високите стандарти в EU/,по-скъпо от Германия и т.н.Нормално ли е да си поръчам тютютн от една от най-богатите европейски държави (умишлено не споменавам име) и барабар с шипига да ми дойде на 22лв.50гр.Тези глупости с акцизите съм ги слушал доста,а и някои неща ги поназнайвам от опит....Ами не ме кефят и мисля,че са нелоялни към нас по простата причина,че са 100% монопол.
Калине - айде байгън ми идват тия сравнения. Що не пробваш да си поръчаш онлайн лютеница, примерно, от там?
Панев,от теб не го очаквах.Другия път в "Зоф за помошт"ще ти прятя лютеница. Ухилен
Активен
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #17 -: Октомври 23, 2016, 08:26:53 »

Нещо не се разбрахме, Калине.
Няма как да очакваш лютеницата в Германия да е по-евтина от тука, налЕ?
Активен
NorthWest
Newbie
*
Публикации: 15


Ел. поща
« Отговор #18 -: Октомври 25, 2016, 06:08:25 »

Нещо не се разбрахме, Калине.
Няма как да очакваш лютеницата в Германия да е по-евтина от тука, налЕ?

Абе то че по принцип не може да се очаква, верно е, ама в Германия голема част от продуктите по магазините са ако не по-евтини, поне на еквивалентна цена (видел съм го с тия две очи, къде сега се кьорават на монитора). Се'а, тва че калиманете са монополис' у истинския смисъл на думата - така е, тва че продават 100 кутии тутунец на месец и им се иска да припечелват - па сигурно е така, знам ли им статистиките... Пушете със здраве, колеги и купувайте кой откъде намери на далавера, че скоро като ни резнат напълно онлайн продажбата ше има да се сещаме за "едно време, кога идеха кашоните с тутун от Запад..."  Ухилен

Ладен дим!
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #19 -: Октомври 30, 2016, 10:00:52 »

Значи нека да се съсредоточим върху това което могат да внесат на практика лесно - Петерсън и Сам Гавит
Екипът на Калиман пожелаха съвет и им написах още няколко тютюна

Петерсън

Irish Oak
Hyde Park
Old Dublin
Perfect plug

Sam Gawith

St jamese flake
Sams flake
Brachen flake
Medium virginia flake
Cob flake
1972 flake
Springtime flake - four seasons
English summer flake - four seasons
Scotish aumumn flake - four seasons
Wintertime flake
Irish spring flake
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #20 -: Октомври 31, 2016, 10:32:41 »

Русене,
повечето от тези тютюни бяха на презентацията.
Cob flake и 1872 flake са едно и също.
Всички от серията Seasons са на Stanislav, което не е лошо, но са скъпи, а не са нещо особено.
Plug - а на Peterson липсва, факт, липсват всякакви от този сорт.
Откровено казано от всички тютюни, които са в тоси списък не бих избрал нищо, ако имам друга алтернатива, разбира се. Ако нямам - то е ясно.

Активен
V.V.I.
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 87


« Отговор #21 -: Октомври 31, 2016, 03:31:18 »

Уважаеми колеги, с Вашето позволение ще изпратя резултатите от допитването за блендове и марки на калиманци следващата седмица. Относно сезоните на Гавит и Станислав -  ще им ги пратя, пък нека сами си преценят за тях. Ако имате да добавите нещо, заповядайте Усмивчица

За нови марки:
1. Gawith & Hoggarth
2. Rattray's
3. Dan tobacco

Ще изброя и споменатите по-горе блендове на съответните марки.

Блендове на вече присъстващи на пазара
на Peterson:
Irish Oak
3P
Hyde Park
Old Dublin

на Samuel Gawith:
St. James flame
Sams flake
1872 flake
Squadron leader
Четирите сезона
Brachen flake
Medium virginia flake

Уточнявам, че не включвам американски марки, защото няма да се навият. Ще им ги кажа, но според мен шансът е много по-голям да внесат евопейска марка
Активен
Ivo
Гост
« Отговор #22 -: Октомври 31, 2016, 06:00:31 »

Scottish Autumn Flake ?
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #23 -: Октомври 31, 2016, 06:51:46 »

Не мислите ли, че прекалено много наблягаме на флейките? По този начин според мен ще ограничим пазара, в смисъл някой пушачи извън нашия кръг биха пушили хубави тютюни, но ако се предлагат само флейки, а  не съм убеден че има толкова фенове, няма да им върви бизнеса на вносителите и резултатът ще е, че няма да се вслушват в нашите предложения. И накрая ще страдаме ние.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #24 -: Октомври 31, 2016, 06:59:35 »

Лулист, а някакви конкретни предложения за такива тютюни? Щото аз, примерно, съм си ограничил потреблението до 3-4 редовни марки и слабо се интересувам какво пушат останалите - не съм в час с други думи.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
V.V.I.
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 87


« Отговор #25 -: Октомври 31, 2016, 08:23:40 »

Scottish Autumn Flake ?

Той влиза в "Четирите сезона". Съжалявам за съкращението, но мислех, че ще ме разберете. В това понятие имах предвид Scottish Autumn flake, Winter Time flake, Irish Spring flake и English Summer flake.
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #26 -: Ноември 01, 2016, 08:14:01 »

Ни бих могъл да кажа, че съм правил проучване на пазара и кой какво пуши, само отбелязвам, че има голям превес на флейките. Това все пак не е масовият тип тютюн, поне така си мисля, но може и да не съм наясно.Идеята ми беше да има някакво равновесие или разнообразие, че да не вземат да им залежат тютюните и след това да се откажат да внасят и да останем на сухо.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #27 -: Ноември 01, 2016, 12:35:57 »

Аз бих добавил, че липсват тютюните на  Dunhill.
Стандартните смеси, която и да е или всичките 2
965
Early morning pipe
Elizabethan mixture
Dunhill Flake
Deluxe navy rolls
Има и няколко нови (стари, но подновени) които не познавам, но каквото и да е на Дънхил определено ще върви на пазара, независимо, че ще са по-скъпи с някой лев.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #28 -: Ноември 01, 2016, 01:42:19 »

Абсолютно съм съгласен с Жоро.Забравихме  за Дънхил.Преди като се внасяха,едва ли са се оплаквали вносителите,че им залежават.Мисля,че ще вървят добре.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #29 -: Ноември 01, 2016, 03:01:32 »

Ми като забравяте толкова, пийте си Гинко-Билобата бе, колеги!  Ухилен Ухилен Сега сериозно - девойката от КК беше казала на Васил, че марката не трябва да има представител за България, а Дънхил имат...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!