PipeZone PipeZone
Април 26, 2024, 03:53:37 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Милиционерски въпроси  (Прочетена 23918 пъти)
Stonewww
Newbie
*
Публикации: 20


Ел. поща
« -: Март 10, 2017, 07:38:41 »

Възникват в мен въпроси,които може би са идиотски,но срам не срам ще питам.     
Взех си две царевични лули,тук някои ги харесват,други не, но качествата им за пушене,като че ли никой не отрича.Аз поради скромния ми опит категорично мнение няма да давам,но какво имам в предвид.Първо гаснат ми доста често,което не е проблем,клечките не ми се свидят,обаче и дима не ме кефи,налютва и си губи от аромата.За сравнение с една Brog24 съвсем друго нещо ,същия тютюн Balkan delight като го запаля в нея мек страхотен вкус от начало до край няма да гасне няма нищо. Почему так?Царевичните съм ги пушил по три четири пъти,възможно ли е да се разработват и да опраат нанекъде или да ги фърлям у реката и да купувам още два Брога?             
Активен
Stonewww
Newbie
*
Публикации: 20


Ел. поща
« Отговор #1 -: Март 10, 2017, 08:01:21 »

Харесах си в smokingpipes лулите на Савинели от серията алигатор и по специално Aligator green.
Как стоят нещата,освен цената на лулата около 200 лева,какво се плаща,мито,такса доставка,що е то shipping и въобще какво да очаквам като допълнително оскъпяване ако реша да я купя? Удачно ли е да я търся в европейски сайт?Удачно ли е въобще да купувам сравнително скъпа лула онлайн?Какво мислите за Савинели като марка?Някой ако не го мързи да погледне в смокингпайпс понеже не съм кадър да дам линк,какво мисли за алигатор грийн и браун конкретно?Абе с две думи,посъветвайте ме!
Активен
Stonewww
Newbie
*
Публикации: 20


Ел. поща
« Отговор #2 -: Март 10, 2017, 08:04:02 »

Въпроси още много, ама се поуморих да пиша.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #3 -: Март 10, 2017, 08:20:44 »

Харесах си в smokingpipes лулите на Савинели от серията алигатор и по специално Aligator green.
Как стоят нещата,освен цената на лулата около 200 лева,какво се плаща,мито,такса доставка,що е то shipping и въобще какво да очаквам като допълнително оскъпяване ако реша да я купя? Удачно ли е да я търся в европейски сайт?Удачно ли е въобще да купувам сравнително скъпа лула онлайн?Какво мислите за Савинели като марка?Някой ако не го мързи да погледне в смокингпайпс понеже не съм кадър да дам линк,какво мисли за алигатор грийн и браун конкретно?Абе с две думи,посъветвайте ме!

Савинели не са от най-добрите италиански лули. Ако ще сме чесни, идват некъде към среден-нисък клас. Аз имам едно което пуши страотно. 60$ съм го купил на времето. Имах един автограф, не пушеше хич хубаво. (Автограф серията на Савинели се води най-доброто, ръчно праено, произведение на изкуството)
Всичко е относително.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Stonewww
Newbie
*
Публикации: 20


Ел. поща
« Отговор #4 -: Март 10, 2017, 08:32:04 »

От конфекцията кое е добро тогава?Препоръчайте нещо.
Активен
Ivo
Гост
« Отговор #5 -: Март 10, 2017, 09:17:57 »

Виржинията нарежи я и разтрий леко, остави така 30-40 мин и пак я разтрий - тъпчи леко и пуши смело.

Царевичака - първите 2-3 пушения може да дадат странен вкус, но след това всичко трябва да е наред.
Лютенето и гасненето не е от лулата, по скоро от тутуна:)
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Март 10, 2017, 10:09:21 »

По моето скромно мнение, полските лули от крушово дърво мр. Брог (имал съм две такива) са европейския вариант на хамериканската класика кочана.

Лулите от крушово дърво са не по-лоши от бриара, и според мен между средностатистическа бриарова лула и крушова нема почти никаква разлика. Особенно след по-серьозна употреба. Или друго яче казано, крушова лула се държи досущ като бриарова и нема разлика.

Със кочана нещата не стоят точно по тоя начин, и има осезаема разлика между бриара и кочана. Разликите според мене са следните:

1. Кочана не праи конденз. Много е порист, и обира целата влага. Резултат на което е че дима е по-сух и сравнително различен от бриаровия и крушовия дим.
2. Придава захарен оттенък на дима. За некои тутуни това е страхотно, за други не чак толкова. Идеално е за тутуните с дацки кейсинг, защото им дава "американска" нотка и стават. (като заклет враг на ойро боклуците и особенно дацките гадости бех длъжен да го спомена)
3. При латакиите неутрализира донекъде тъмния оттенък, придава некаква естествена сладост която не винаги върви добре. Некои латакии силно се препоръчват в бриар.
4. При вирджиниите (особенно кейсваните) дава допълнителна киселинност и ги олекотява, спомага и за намаляване на хапенето.
5. При бърлитата се усеща най-добре кочана. Неутрализира металния оттенък, а донекъде и лешниковия вкус. Ако това ви кефи кочана е по-калпавия вариант. Аз лично не тачим бърлита.
6. При ваперите изтъква допълнително перика. Там е най-големата далавера на кочана, защото вапер в бриар е леко безформен, а в кочан се усеща повече перика макар че люти повече. По мое мнение ваперите са най-добри в морска пена.
7. При компотите се препоръчва следния процес. Палим, дърпаме два дима, псуваме, и хвърляме царевичака барабар с компота в кофата за боклук.

Това са наблюденията. Иначе всичко е до навик. Кой каквото си го кефи, това да пафка, правила нема.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #7 -: Март 10, 2017, 10:49:27 »

7. При компотите се препоръчва следния процес. Палим, дърпаме два дима, псуваме, и хвърляме царевичака барабар с компота в кофата за боклук.

 Смотан Смотан Смотан Смотан Смотан утепА компотя с кочана !!!  Смотан Смотан Смотан Смотан Смотан

И аз имам/ах същите усещания от кочана , нещо не успях да му се изкефя и така събира прахоляка на рафта.
Но моя кочан е от Груевите , ней х'американски и може да има разлика/нищо към Груев/ ...
А относно крушата , казвал съм го и преди ... една украйнска крушовица ми пуфтеше всичко к'фото и набутам , голям кефф.
За съжаление се разпадна всичко по нея , калпава изработка.
Сега се кефя на клубната лулица на Руско , ама определено зависи какъв е тутуня и как си го приготвил предварително ... за крайния вкус и кеф ... Усмивчица
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #8 -: Март 10, 2017, 11:01:19 »

Цитат
Как стоят нещата,освен цената на лулата около 200 лева,какво се плаща,мито,такса доставка,що е то shipping и въобще какво да очаквам като допълнително оскъпяване ако реша да я купя?
Shipping му викат на цената за доставка - по спомени, очаквай къде 30 долара. Очаквай и да платиш ДДС и мито върху цялата сума на митница. Ако пък ти се размине, ше се черпиш.

Цитат
Удачно ли е да я търся в европейски сайт?Удачно ли е въобще да купувам сравнително скъпа лула онлайн?
Да, и отново Да. Все пак, зависи какво разбираш под "сравнително скъпа" - въпросния Алигатор е много далече от скъпа лула. Изобщо, при лули под 300-400 лв не може да се очаква кой знае каква шарка на дървото, като нищо ще има китвани шупли по брайъра, мундщука ще е отливка и то не особено добре изработен. Да не говориме, че формата няма да е изпълнена "перфектно".

Цитат
Какво мислите за Савинели като марка?
Зависи... Като цяло, не харесвам моделите им - не са изпълнени добре според мен, а и аз харесвам друг стил лули. Но не може да им се отрече, че дори и евтините им модели пушат много добре. Поне предлагат широка гама лули с най различни модели, та има какво да избираш.

Царевичните лули няма да ги коментирам - всеки си има вкус и предпочитания.

Ето ти три европейски сайта, които предлагат Савинели и доставят до България на умерена цена. Ся, за съжаление няма от серията "Алигатор", но цените им са много прилични, дори по-ниски от на смоукинг пайпса:

http://www.lepipe.it/en/Pipes-Savinelli Като поставиш курсора на мишката върху лулата изкача прозорче с цената. Тук трябва да вземеш под внимание, че цената НЕ включва италианското ДДС от 22%.

http://www.smoke-king.co.uk/acatalog/savinelli-briar-smoking-pipes.html

http://www.smoke.co.uk/acatalog/Savinelli_Pipes.html
« Последна редакция: Март 10, 2017, 11:04:05 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Ivo
Гост
« Отговор #9 -: Март 10, 2017, 11:12:35 »


7. При компотите се препоръчва следния процес. Палим, дърпаме два дима, псуваме, и хвърляме царевичака барабар с компота в кофата за боклук.



Бухахахахаха, поредната класика! Calling dibs Усмивчица
Активен
Stonewww
Newbie
*
Публикации: 20


Ел. поща
« Отговор #10 -: Март 10, 2017, 11:21:58 »

Много изчерпателни отговори.Респект и уважуха!
Активен
Stonewww
Newbie
*
Публикации: 20


Ел. поща
« Отговор #11 -: Март 15, 2017, 09:04:14 »

Айде още един тъп въпрос.Пафкам си аз царевичак със среден размер,да речем за половин час пушене.Колко пъти горе долу е нормално да притампваш докато то го изпушиш,че аз изхождайки от това,че във филмите не съм видял някой с едната ръка да държи лула а с другата тампер, малко я неглижиран тази процедура и алалем от там ми идват проблемите?

Активен
Stonewww
Newbie
*
Публикации: 20


Ел. поща
« Отговор #12 -: Март 15, 2017, 09:10:11 »

И още един.Откакто пуша лула почнах да буам а нема логика,дима не го гълтам!Нормално ли е или съм настинал и се филмирам!?
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #13 -: Март 15, 2017, 11:51:57 »

Некой снима филм бе - той дима от лулата не е вреден, само от цигарите...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Stonewww
Newbie
*
Публикации: 20


Ел. поща
« Отговор #14 -: Март 16, 2017, 07:55:30 »

Той,Дима,че е вреден ясно,ама толкова години на цигари без да кашлям и сега от две лули на ден...Странно ми се вижда!
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!