PipeZone PipeZone
Март 28, 2024, 11:39:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: English  (Прочетена 59933 пъти)
pipefan
Гост
« -: Юни 06, 2009, 08:42:03 »

В тази нова тема бих искал всеки да сподели опита си с английските тютюни. На мене лично ще ми е интересно.
Малко от моят опит:
След като започнах да пуша английски тютюн - Ескадронен Лидер - http://www.tobaccoreviews.com/blend_detail.cfm?ALPHA=S&TID=1040
тъкмо започнах да го харесвам и взе че привърши кутията…
Вкусът е богат и плътен с повечко латакия. Макар че според някой е тъкмо колкото трябва- въпрос на вкус.
Хубаво че имах една неотворена кутия Еринмор Балкан микстура http://www.tobaccoreviews.com/blend_detail.cfm?TID=2934- хареса ми в пъти повече от Ескадрона - латакията като количество е точно по мой вкус-не е натрапчива, с две думи напълно ми допадна. Препоръчвам този тютюн на еринмор на всеки който не е опитвал английски тип тютюни.
Активен
pipefan
Гост
« Отговор #1 -: Юни 06, 2009, 08:45:39 »

ето за тези двата става въпрос - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=342900
Активен
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #2 -: Февруари 14, 2015, 07:39:19 »

Дa си подновя мaлко темaтa Смотан
Може би от дистaнциятa нa времето, кaто погледнa зaглaвието, по скоро би трябвaло дa е aнглийски и бaлкaнaски смеси со лaтaкия Ухилен
Сигурно зaщото през годините констaтирaх, че съм голям фен нa рaзличните лaтaкиеви смеси.
Темaтa нямa зa цел дa събирa ревютa (не съм достaтъчно вещ дa пишa ревютa), a по-скоро споделяне нa лични впечaтления и предпочитaния.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2015, 08:14:55 »

Такива смеси бол, колкото ти душа иска. Аз зимно време пушим само такива. Летно по-слабо. От всички върха е Penzance на Esoterica.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #4 -: Февруари 15, 2015, 10:57:20 »

Зa Penzance на Esoterica съм слушaл сaмо суперлaтиви. Зa съжaление не съм имaл шaнс дa пробвaм. Aко някой имa излишнa кутия от него или другa лaтaкиевa смес дa пише нa лс дa се рaзберем зa ценa.
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 11:00:30 от pipefan » Активен
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #5 -: Март 07, 2015, 10:57:59 »

Последнaтa инглиш смес с лaтaкия която пушa е комънуелт нa Сaм Гaвит.
Много ми хaресa. Плътен и средно силен вкус. Цялaтa лулa вкусa се зaпaзвa почти до крaя непроменен.
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #6 -: Март 08, 2015, 12:10:48 »

Пензанса  го търся но от година поне ,го няма никъде , е намерих го но ми искаха 125$ за 200гр  ,иначе  ето това е на Езотерика  Английска смес и е много хубав и го има .
Поръчах си от тук   и имам 4 големи пакета

http://www.marscigars.com/esoterica-margate.aspx
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #7 -: Март 08, 2015, 01:11:54 »

Пензанса  го търся но от година поне ,го няма никъде , е намерих го но ми искаха 125$ за 200гр  ,иначе  ето това е на Езотерика  Английска смес и е много хубав и го има .
Поръчах си от тук   и имам 4 големи пакета

http://www.marscigars.com/esoterica-margate.aspx

Аз току що го приключих маргейта, хубава работа като цело, но не мое се мери с Пенанса.

Пензанса щом дойде по магазините се разпродава буквално за минути. И истерията по него не е защото е върха на сички времена, а поради уникалността му. До сега не е намерен тутун който и приблизително да прилича на него. Балкан Собранието на времето е изчезнал, но много бързо са му намерили заместители. На пензанса заместител нема защото е абсолютно уникален тутун.

Аз имам едни 200 грама и си пушим от него само на празници. До следващата партида се надевам че ще ми трае. Ако имам късмет като излезне пак мисля да изкупа всичко до което се докопам. В смокингпайпс и 4ноггинс има опция като дойде нещо налично да ти идва известие по мейл. Тогава почвам всичките 50-тина сайтове дето са ми букмаркнати да ги опосквам, дано се докопам до още некой и друг грам.

Пензанс е върха пичове. Който не е пушил, нема идея за какво иде реч.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #8 -: Март 08, 2015, 01:16:29 »

По-скоро следи форумите им на американците - ако не се лъжа, последният път повечето фирми изобщо не обявиха, че имат в наличност Пензанс - информацията дойде в стил "махленски телеграф"... Усмивчица
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #9 -: Март 08, 2015, 02:10:41 »

По-скоро следи форумите им на американците - ако не се лъжа, последният път повечето фирми изобщо не обявиха, че имат в наличност Пензанс - информацията дойде в стил "махленски телеграф"... Усмивчица

И тех ги следим. Повечето имат опции да следиш темата и като пише некой ти идва на мейла. За всички съм се абонирал.
Американците са почтени хора, секи си купи за него си, и веднага обявява да намажат и други. Смокингпайпс обаче са педераси, като дойде Пензанса пускат мейли само на тия къде им прават най-много оборот. Максим Енгел е същия
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #10 -: Март 08, 2015, 02:15:12 »

Цитат
...Смокингпайпс обаче са педераси...
То тва на непредубедения читател му става ясно още като им види зализаните хипстърски физиономии на снимките... Снобария и еснафщина лъха от тех - немам вяра на такива хора.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #11 -: Март 08, 2015, 02:18:38 »

Цитат
...Смокингпайпс обаче са педераси...
То тва на непредубедения читател му става ясно още като им види зализаните хипстърски физиономии на снимките... Снобария и еснафщина лъха от тех - немам вяра на такива хора.

Въпреки това обаче на определени тутуни вадат най-добра цени. Нелоялна конкуренция, унищожават другите по-малки бизнеси които не могат да си позволят такива цени. Дънхилите примерно като не им върват отиват на $7.40, имат тутуни и по $6.00 Ако и другите имаха такива цени, смокинпайпс немаше да го отварам даже.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #12 -: Март 08, 2015, 02:31:07 »

Така е - не е важно, че поръчваш от тях, важното в случая е, че го правиш с отвращение!  Намигване Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #13 -: Март 08, 2015, 02:31:22 »

Надявам се да споделите ако някъде се появи Пензанс
И аз съм абонирам за известие ,но все пак  Намигване
Активен
Emil
Jr. Member
**
Публикации: 86



Ел. поща
« Отговор #14 -: Март 08, 2015, 03:49:18 »

Може ли да се вярва на първото мнение от ревюто на този тутун на Мак Барен, че напомнял на Пензанс - http://www.tobaccoreviews.com/blend/1792/mac-baren-solent-mixture
Аз не съм пушил ни единия, ни другия.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!