PipeZone PipeZone
Април 29, 2024, 02:18:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
Автор Тема: лула с филтър  (Прочетена 35866 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #15 -: Юли 25, 2013, 08:25:37 »

 :)Забравих да кажа-трябва да се коригира дължината така,че спокойно да се монтира мундщука в лулата.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #16 -: Юли 25, 2013, 10:54:31 »

А пък още по-добре става, като "изкормиш" старата втулка на мундщука и си направиш нова. На "Премиум" (калиман-карибе) втулките са с малко по-голям диаметър и понякога не влизат и са къси - правят конденз и "гъргорят".

Поздрави
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
bronc
Newbie
*
Публикации: 31


« Отговор #17 -: Юли 26, 2013, 10:51:18 »

Определено ми беше много полезен! Благодаря ти! Още днес си събирам лулите и ще пробвам тези от Премиума, а за които не стане ще взема от тези дървени тапи. А колко мм трябва да е дебелината? Трябва ли да влиза плътно в мундщука или да остава малко място около него?
« Последна редакция: Юли 26, 2013, 10:56:57 от bronc » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #18 -: Юли 26, 2013, 05:43:46 »

 :)Това не са тапи,а скрепителни елементи при мебелите(пликче с няколко броя е стотинки).Избираш подходящ размер,за да влезе плътничко на мястото на филтъра.Ако се наложи-прeпасвай със шкурка.Най -добрия вариант е да се изработи цяла втулка,както съветва pinhead ,на мястото на старата в мундщука,но това определено не е работа за всеки.Действай, bronc ,и късмет!
« Последна редакция: Юли 26, 2013, 05:51:18 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
bronc
Newbie
*
Публикации: 31


« Отговор #19 -: Юли 26, 2013, 08:50:01 »

Намерих ги в Практикер. Имаше 8мм, а по-дебелите забравих колко бяха. 150 бройки (от 8мм) - 9.99лв. Може би е по-добре да взема по-дебели и да ги шкуря, защото иначе май ще има луфт? Ще видя дали мога да намеря някъде на бройка, за да пробвам първо. А и гледам като цяло, че ги има и на доста по-малка цена. Тези в Практикер бяха "маркови".

Минах и през Премиума, където ми казаха, че са имали от тези адаптери, но вече ги няма. Интересното е, че цената, която ми казаха е 11.50лв на бройка Завърти очи Даже се обадиха да питат в другия магазин в града и там потвърдиха цената, но казаха, че са ги пратили обратно в София. Три пъти ѝ обясних на мацката какво търся и каза, че е точно това. При тази цена е просто безсмислено да ги вземам. Другата седмица отивам в София за около месец, така че ще отида и там по Премиумите, но пък ако цената наистина е такава мисля да поръчам от eBay. Намерих си 6 бройки за 6 паунда от Китай - http://www.ebay.co.uk/itm/6PCS-NEW-Smoking-Pipe-Accessories-Stem-9mm-filter-to-3mm-filter-9-to-3-Adapter-/130800104611?pt=UK_Collectables_Tobacciana_Smoking_LE&hash=item1e744b34a3. Смотан
« Последна редакция: Юли 26, 2013, 08:53:32 от bronc » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #20 -: Юли 26, 2013, 09:20:44 »

Трябваше да провериш за дюбелите в кварталните железарии-там ги продават на бройка.А цената 11.50 за адаптер направо ме втрещява.Аз си купих един от Премиум в МОЛ Плаза в Бургас за 2 лева.Калиман Карибе май са изтрещели тотално.Щях да поствам в друг раздел,но като говорим за цени,при тях ме изненада и друго(много неприятно).Комплект двете пасти-за мундщук и лула(всяка по 10 лв.),разтвор за почистване на лула(купил съм го за 4 лв.),кърпи за полиране(много добри-струващи 10 лв.) плюс няколко перца-всичко това за 95 лв Ъ?.По цените,на които съм купувал поотделно нещата,всичко струва не повече от 40 лв.Не ми се рови в момента,за да пускам линкове към продуктите на Denicotea,за да видите реалните им цени в евро.Голямо бъзикане пада на нашия пазар.

А адаптерите,bronc ,които си намерил,изглеждат добри с кондензатора.
« Последна редакция: Юли 26, 2013, 09:23:14 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
bronc
Newbie
*
Публикации: 31


« Отговор #21 -: Юли 26, 2013, 09:58:35 »

Еха, 95лв.. Аз заради това съм се отказал да пазарувам от България. Не е много приятно да чакам по седмица-две, ама пък това не е нормално. Май ще мина утре да взема няколко от тези дюбели и ще ги разпробия, а пък после ще търся в София евтини адаптери. Тези кондензатори за какво служат? Винаги съм се чудел това металното за какво е.. Усмивчица
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #22 -: Юли 26, 2013, 11:32:48 »

Нещо карибските кифлета са се объркали жестоко (и няма да е за пръв път...) Както и да е - един такъв адаптер прашасва при мене. Пусни си адреса - като го пратя обикновенна поръчка по Спиди, ще ти излезе около 4 лева.

Поздрави

P.S. Ти имаше и царевична лула, нал тъй? Че и една кутийка филтри имат същата участ като адаптера... Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
bronc
Newbie
*
Публикации: 31


« Отговор #23 -: Юли 27, 2013, 02:19:04 »

Еее, благодаря много за предложението, но момента съм в процес на местене в София и честно казано не знам нито адрес, нито кой офис на Спийди ще ми е близко Усмивчица А и днес си купих 50 дибли и ей сега ще ги разпробия, а по-нататък ще си поръчам тези от eBay. Пази ги за някой друг колега новак като мен и още веднъж благодаря! Усмивчица
Активен
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #24 -: Декември 23, 2014, 05:26:51 »

Имам следното питане...за сега имам само филтърни лули. Замислих се какво ще стане ако се пушат без филтър и втулка? Кое налага използването на втулка, ако човек реши да ги прави безфилтърни. И още...като се остави празно отделението за филтъра(без филтър и втулка), не се ли пунтира до известна степен системата калабаш?
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #25 -: Декември 23, 2014, 07:29:02 »

Имам следното питане...за сега имам само филтърни лули. Замислих се какво ще стане ако се пушат без филтър и втулка? Кое налага използването на втулка, ако човек реши да ги прави безфилтърни. И още...като се остави празно отделението за филтъра(без филтър и втулка), не се ли пунтира до известна степен системата калабаш?

По темата имаше разгорещен спор, дали КВЪЕ (констант волюм ъв ерфлоу) е ключовото нещо за да не се завихря дима и да не се създава емулзия от капчиците.
Определено филтерната камера не е достатъчна за получаване на калабаш ефекта, но пък аз моите си ги джасам без филтърче и без втулка и нема много разлика, хич да не кажа.
Така че според мене давай спокойно. Аз имам около 20-тина броя филтърни и се ги пуша без нищо.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #26 -: Декември 23, 2014, 08:56:34 »

 За диблите;
 веднага давам инфо за размерите - 6, 8, 10, 12 мм са тези, които могат да минат за "стандартни. Има ги на пръчка и на брой, като дължината на "бройковите" е от 30 до 60 мм.
 Разпробиването най-точно и лесно става на стойка с бормашина - първо пробиваш глух отвор в твърдо трупче, слагаш вътре диблата, след което ч прокарваш с тънкото свредло. При тази постановка избягваш пипкавата процедура по нагаждането на машинката по оста на диблата.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #27 -: Декември 23, 2014, 11:07:37 »

И аз като Балкана често си ги припалвам без филтър.Малък недостатък е че ако тютюна е поприсъхнал се засмуква и по малко пепелак,ама тва е бял кахър.
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #28 -: Декември 24, 2014, 12:32:41 »

И аз така като Балкан бой и Ники Стоимиров си пуша филтърните без филтър и втулка . Няма проблем при пушене освен пепел и огън в устата към края понякога  ,но пък контрола върху пушенето е по-лесен. Въпрос на навик.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #29 -: Декември 24, 2014, 12:59:28 »

Е стига го плашихте чиляка де! Аз си пуша лули без филтри и много рядко го имам тоз проблем. Но пък и обръщам внимание на пълненето - големите парчета тютюн на дъното, а малките най-отгоре, за да е лесно разпалването.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!