PipeZone PipeZone
Април 29, 2024, 07:25:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 [3]
  Изпечатай  
Автор Тема: лула с филтър  (Прочетена 35871 пъти)
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #30 -: Декември 24, 2014, 08:47:48 »

Ясно, потвърдихте и моите съмнения - няма кой знае какъв проблем да е без филтър и втулка. Не, че ми е проблем да си слагам филтър...просто ми беше интересно.
Благодаря колеги
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #31 -: Декември 24, 2014, 03:27:38 »

  В такъв случай, при следващо събиране ме подсетете да пробваме едно "изобретение" за такива ситуации...
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #32 -: Декември 27, 2014, 10:42:21 »

Я един въпрос - като съм пушил лула за 9мм филтър без такъв, имам усещането, че вкуса на тютюна ми е "разреден" един такъв. Не много, но определено намирам разлика при пушене с втулка и без нея. С други думи, явно /поне според мене/ се постига некъв там "калабаш ефект". А и все пак, обема на тая камера идва към 1.0 - 1.5 см3 някъде. Друг да има подобни наблюдения?
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #33 -: Декември 27, 2014, 11:17:10 »

Я един въпрос - като съм пушил лула за 9мм филтър без такъв, имам усещането, че вкуса на тютюна ми е "разреден" един такъв. Не много, но определено намирам разлика при пушене с втулка и без нея. С други думи, явно /поне според мене/ се постига некъв там "калабаш ефект". А и все пак, обема на тая камера идва към 1.0 - 1.5 см3 някъде. Друг да има подобни наблюдения?

А бе има некаква разлика, ама каква е не мога да кажа. По-скоро разликата може да идва от лошото завихряне на дима.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #34 -: Декември 28, 2014, 01:43:37 »

Избягвам да го правя, защото много ми цапа филтърната камера.Предпочита да не пуша или да сложа стар филтър.Но има логика.
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 09:55:34 от kalin andreev » Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #35 -: Декември 28, 2014, 03:39:14 »

Според мен, всички сте прави ! Първо-филтърната камера си е за филтър ,ама като няма филтър си е един обем за завихряне и кондензация на дима . Разбира се несполучливо донякъде и сполучливо до никъде. Второ- камерата се зацапва и след време става една гняс и започвам да изобретявам туулчета за лъскане . Вече споменах за пепел и жупел в устата , ама меракът е по-голям, така че не виждам пречки да си пафкаш филтърна лула без филтър . Винаги ще откриеш плюсове , всеки сам за себе си.
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 03:45:01 от POPЕYЕ » Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #36 -: Декември 28, 2014, 05:06:33 »

Току-що приключих един датски филтърен калабаш с една щипка от нещо си на Грег Пийз от Русен ,забравен в една салфетка. Ми ,кво да ви кажа !? Системата по принцип си е странна / система калабаш с филтър / и малко излиза от парамерите на темата . Пуши си страхотно с филтър и димът е хладен , та чак студен  Ухилен. За проба , махнах филтъра и ..... ! Само с мърдане на уши вадех гъст  и вкусен дим.Голям кеф ! Та май предпочитам филтърна без филтър , въпреки някои неудобства.
Активен
Страници: 1 2 [3]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!