PipeZone PipeZone
Април 19, 2024, 03:44:52 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Peter Heding - "Briar Bird leaving the nest"  (Прочетена 23628 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Юли 15, 2012, 11:11:32 »

Колеги не се сдържах.....и поствам линк към един уникат на датския майстор...
www.bisgaard-pipes.com/product.asp?product=31074&vat=true#.UAKFkfVYWSo
Зашеметителен образец за мен!Някой може да каже и "кич", но все пак мисля, че си струва да се види...
Коментарите - за разбирачите!
http://ozzybs.snimka.bg/hobby/peter-heding-quot-briar-bird-leaving-the-nest-quot.702097.28480501
« Последна редакция: Септември 18, 2012, 03:45:13 от ozzy » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Юли 15, 2012, 02:28:54 »

Въпрос на вкус.Слабост са ми скулпторните лули-и тази е прекрасна.За изработката Десислав може да се произнесе професионално.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #2 -: Юли 15, 2012, 08:36:45 »

Колеги не се сдържах.....и поствам линк към един уникат на датския майстор...
www.bisgaard-pipes.com/product.asp?product=31074&vat=true#.UAKFkfVYWSo
Зашеметителен образец за мен!Някой може да каже и "кич", но все пак мисля, че си струва да се види...
Коментарите - за разбирачите!
Който нарече тази лула "кичозна",значи само е подочувал за значението на думата "кич".Това си е авторско решение на твореца,а ако тръгна да правя обосновка защо не е кич ще изгубя маса време и едва ли ще представлява интерес на хората,които ще четат всичко това... Според моето скромно мнение това е много оригинална и издържана естетически и от гледна точка на материалите от които е изработена лула!
Активен

POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #3 -: Януари 13, 2013, 07:25:54 »

Със същия успех може да си дръпваш ХЛАДЕН дим от хоботчето на слонче или от вратлето на жирафче или друга екзотична твар и да твърдиш ,че е много шик и не е КИЧ . В случая , статуетката си е добра , ако не се използваше за пушене . Прощавайте ,ама не ми се връзват нещата! Не ми допада на всичко да се прави дупка и да се тъпче с тютюн с презумпция за оригиналност.
Sorry !
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #4 -: Януари 14, 2013, 09:42:13 »

Според мен съзнателното отбягване на традиционните и познати до болка класически форми в случая не се прави с комерсиална цел(каквато е една от основните цели на кичозните изделия),а с цел авторът да визуализира своя идея.
Та,според Вас лулите трябва да служат единствено за пушене и в момента в който приложното изкуство се намеси в тяхната декорация,те трябва да бъдат заклеймявани като кич.Вярно ,естетическите идеали на всички хора са различни и красивото за някои е грозно за други,но важното според мен е  основната функция,използвани материали и изработката да бъдат на високо професионално ниво(не,че няма професионално изпълнени кичозни произведения,но те са рядкост-масовия характер на кича се проявява в захаросана външност,отвратителни ,често токсични материали за изработка и огромен тираж),а оттам-нататък всеки според своя вкус да намери подходящата форма за себе си.
Активен

POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #5 -: Януари 15, 2013, 01:06:49 »

Колега , кичът не е китайски патент . И други го умеят.В нашият случай, отново споменавам , че врабчето е добро само по себе си , но мундщукът в дупето му ми идва в повече . Все още смятам , че лулата е средство за пушене на тютюн и дизайнът е преди всичко резултат на многогодишен стремеж за удобство на захват , лекота и функционалност/ ХЛАДЕН ДИМ / . Различното съотношението  на тези параметри съчетано със съответния материал / дърво,желязо,камък ,керамика,полимери , естествени смоли, кожа.минерали и т.н / дава огромни възможности за индивидуален почерк и творчество .Това е мнението ми по въпроса. Статуетките на пианото , а лулата в устата . Обратното е странно.
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #6 -: Януари 16, 2013, 01:21:19 »

Благодаря за пояснението-доскоро си мислех,че е китайски патент!Не виждам защо обаче, врабчето ще възпрепятства  хладния дим , защо "мундщукът да е  в дупето" ,а не просто продължение на тялото в опашката и не виждам, защо освен традиционните да няма и по-свободни интерпретаций във формите на лулата ?
От този момент нататък започвам да държа лулата само в устата си и никога в ръка,а малката пластика върху пианото,защото това отговаря на изискванията на ЕДИН човек.Може би трябва да се издаде и декрет ,според който лула,която не е на сто процента ергономична или изглежда посвоему "странна" да се изгаря публично?
« Последна редакция: Януари 16, 2013, 01:45:07 от Десислав Гечев » Активен

POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #7 -: Януари 18, 2013, 12:56:51 »

Моите Уважения г-н Гечев ! Харесвам работите Ви , е разбира се не всички и може би някога  ще се сдобия с някоя Ваша творба ,  с Ваше знание и Ваше  позволение.Сега към въпросът. Започвам да имам чувството ,че съм във форумът на БГМАМА , а не в един истински мъжки форум .Ако няма какво ПОЛЕЗНО да споделя със съфорумците ,просто си трая и не ровя за ОРИГИНАЛНИ ТВОРБИ .Замърсява се средата някак си. Днес намерих в един електронен търг лула-термометър /закача се на стената /. Моля за Вашето мнение. .Поздрави ! Усмивчица
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 01:44:20 от POPЕYЕ » Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #8 -: Януари 18, 2013, 03:09:10 »

Поднасям съответно и моето уважение към Вас и мнението Ви!Благодаря за дадената ми оценка,макар и не към всички мои лули Ухилен-досещам се кои имате впредвид-"кичозните скулптрирани",може би?
Относно лулата-термометър:аз пък съм виждал презерватив-ароматизатор за автомобил...и не моля за Вашето мнение,така,че и Вие не искайте моето за подобни изгъзици(дано не съм прозвучал грубо).Не сме завършили обаче обсъждането на птичето!
Птичето е съвсем различна тема-то не е имитация,а лула,която човек може да върти и съзерцава в ръцете си ,дори и когато не пуши...това лула с един допълнителен чар(според мен),а не с недостатъци или прекалена претруфеност.
Що се отнася до паралелът с БГМАМА или както там го нарекохте,смятам,че не е основателен.Вярно, форумът си е място да споделяме опит,мнения впечатления,но нима не го правим,дори и сега.Мисля,че показването на лули ,направили впечатление на някой съфорумец,попаднал на тях обикаляйки виртуалното пространство е също полезно нещо ,както и споделянето на опит;обратното означава едно блатясване и тъпкане на едно място,което ще е в ущърб на развитието на нашия форум."Замърсяването" на средата според Вас е "разнообразяване "според мен (и дано не го изтълкувате като проява на лош вкус от моя страна).Има достатъчно "тесни" раздели,където може да се обсъждат само сериозни неща,свързани с лулите,но смятам,че има и място за по-развлекателни теми.Ако се лишим от нещо и второ и трето рискуваме да избягаме от широкоскроеноста,характерна за нас,пушачите(или бивши пушачи) на лула,не мислите ли?
За да завършим темата за птичето ще се съглася то да бъде наречено "кич" с едно условие:пред думата кич да се сложи определението  културно-елитарен,тъй като продуктите на кича са предназначени за масовата публика и не случайно са под един знаменател с масовата култура,предназначена за лаиците и хората ,гледащи нещата само отвън и на момента.Културният елит са  хора,които разбират от многопластовост,функционалност и от това,което виждат като външна обвивка на всичко преждеизброено,което пък значи ,че такова определение като "културно-елитарен кич" не може да съществува.
Така,че нека оставим птичето да лети и да си пушим лулите!?
Активен

POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #9 -: Януари 18, 2013, 03:54:16 »

О.К. PEACE !!! Усмивчица Да изпушим лулата на мира ! Ухилен
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #10 -: Януари 18, 2013, 09:42:08 »

 :)Супер сте и двамата!Мир-това е присъщо на луларите.А че всеки е с различно мнение,е хубаво и конструктивно,нали?
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #11 -: Януари 18, 2013, 10:34:29 »

Разбира се!
Активен

gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: Януари 19, 2013, 07:18:20 »

Гледай ти какъв спора се разгоря заради пилето. Аз обаче го изпуснах и не мога да го видя добре. Все пак, извън спора, мога да си представя каква е била причината да бъде направено. Да де направи такова нещо е адски трудно, да се измисли и замисълът да се осъществи е още 100 пъти по трудно. Не забравяйте, че въпросното птиче се е излюпили от грубо парче безформено дърво, а мундщука е опашката му а не дръжка. Естествено, че никой няма да пуши с птичката, аз поне не бих се и опитал, двете дупчи май са само за разкош. Това,...произведение в никакъв случай не може да мине за кич според мен. Да речем, че П. Х. Си е почивал например, защо пък не.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #13 -: Януари 19, 2013, 08:44:31 »

За кич-определено не е!Друг е въпросът за нагласата на пушача.Някои трудно биха запалили такава лула уникат.Ами лулите от меершаум?От тях има екземпляри резбовани с цели сцени-
митологии,библейски,от живота...Невероятна работа,но в никакъв случай кич.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #14 -: Януари 21, 2013, 09:29:20 »

Статуетката не е кич. Кич е да се пуши с нея .Мястото и е както вече писах на пианото.
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 09:35:02 от POPЕYЕ » Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!