PipeZone PipeZone
Март 28, 2024, 10:54:18 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Пури  (Прочетена 59560 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #30 -: Октомври 28, 2013, 08:47:26 »

Бижу,Цефи!А пък аз още не съм изпушил моята,която ми подариха преди сума време.... :(Подсъзнателно ги свързвам с цигарите-сигурно за това...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #31 -: Февруари 15, 2014, 12:28:38 »

Вечният въпрос - Куба или НеКуба?!
Куба - е няма сравнение по вкусово-ароматически характеристики с НеКубата - който и каквото ще да твърди.
НеКуба - както горното, ама не точно....горе-долу, ама почти....(не, че няма и страхотни попадения от Доминикана, Никарагуа и т.н.)
По скромно мнение НеКубата превъзхожда Кубата по качество - свиване, тяга, опаковка, външен вид....това разбира се е заради кубинската мърлявщина и мързел....от една кутия 25 бр. поне 20% са брак....но стигайки до вкуса и тутуна - нямам съмнения....
Горното май важи и за рома!   Намигване
За довечера съм си приготвил Артуро Фуенте - Шорт стори....да видим!
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #32 -: Февруари 15, 2014, 01:40:07 »

Да не ме сметнете за простак ама имам приятел , който често ми подарява пури - работи охрана във елитно заведение нощтно и му дават често скъпи пури  Той понеже не го кефят , ми ги подарява .
А аз погеже вече отдавна ми е кофти и ги свързвам с цигарите и ги режа на кубчета и ги пуша в лулата , най често смесени със вирджиния тютюни .
Голямо густо , идеята взаимствах от форума , като четох че зареждали пипото на Вауен със кръгчета от пури и ми светна . Последната нарязах на ленти ама не даде хубав вкус , на кубчета ми харесват най много .  Завърти очи
Активен
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #33 -: Февруари 21, 2014, 09:42:47 »

По стечение на обстоятелствата съм доста по-редовен в пурите, отколкото в лулите. Преди Нова година си поставих задача да си подбера бюджетна серия (за съжаление не мога ежедневно да издухвам по 50-60 лева... не че не искам де...) . Бюджетна в моя случай означава около 10лв/пура. За моя вкус се оказа, че това са съвсем прилични изделия - Quinteros. Любимият ми размер е Robustos така, че съвсем си съвпаднаха нещата.


Преди няколко дни видях, че в една кутия ми бяха останали три парчета, но поради липси на грижи бая се бяха разсъхнали. Преместих ги в една стара дървена кутия от COHIBA и поставих отстрани три-четири тънки обелки от круша (стар трик) и одеве (след около 3 денонощия) прегледах резултата. Прекрасен! Крушите бяха дали един много приятен плодов аромат и резултатът ме удовлетвори дотолкова, че се чудя като си купувам отново дали да отделям определено количество и за кутията с крушата... Усмивчица
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #34 -: Февруари 21, 2014, 10:12:42 »

О.К. Обелките дадоха аромат , а как овлажни пурите ? Достатъчна ли е влагата от обелките или има и друг трик ?
Активен
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #35 -: Февруари 21, 2014, 10:17:31 »

Абсолютно достатъчни. То ако си бяха останали сухи нямаше и да мога да ги подпаля. Усмивчица
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #36 -: Февруари 22, 2014, 09:15:30 »

По стечение на обстоятелствата съм доста по-редовен в пурите, отколкото в лулите. Преди Нова година си поставих задача да си подбера бюджетна серия (за съжаление не мога ежедневно да издухвам по 50-60 лева... не че не искам де...) . Бюджетна в моя случай означава около 10лв/пура. За моя вкус се оказа, че това са съвсем прилични изделия - Quinteros. Любимият ми размер е Robustos така, че съвсем си съвпаднаха нещата.
Преди няколко дни видях, че в една кутия ми бяха останали три парчета, но поради липси на грижи бая се бяха разсъхнали. Преместих ги в една стара дървена кутия от COHIBA и поставих отстрани три-четири тънки обелки от круша (стар трик) и одеве (след около 3 денонощия) прегледах резултата. Прекрасен! Крушите бяха дали един много приятен плодов аромат и резултатът ме удовлетвори дотолкова, че се чудя като си купувам отново дали да отделям определено количество и за кутията с крушата... Усмивчица
Кинтеро-то си е класика...не знам как се развива с крушата, но щом те кефи....
За бюджетен вариант ти препоръчвам Brick House....провери по европейските сайтове, струва си и според мен е нива над Кинтеро....стига да не си се маньосал само по кубата....
Активен
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #37 -: Февруари 22, 2014, 11:01:08 »

....стига да не си се маньосал само по кубата....
Хич даже... Преди Кинтерото пробвах VEGAFINA ROBUSTO и не беше лоша, но Кубинеца повече ми хареса. Ще се огледам за тухларната, но от друга страна нямам никакъв опит с пазаруване от чужбински сайтове с последващи процедури тука по доставки, митници и т.н.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #38 -: Февруари 23, 2014, 01:34:41 »

Блазе ви , щом можете да си позволите такива удоволствия .
На мен самото пушене на пура ми напомня много на цигарите , и поради това не мога да ги пуша така . Но в замяна на това си ги нарязвам и пуша в лулата с невероятно удоволствие - или ги смесвам с въпер някой или долната половина на лулата пълня със нарезки от пурата а горната с друг тютюн . И така тъкмо стугнеш до половината на чашата и бум плавна смяна на вкуса - все едно палиш нова лула . Страшна работа , особено със тъмна бира леле .
Иначе тука в Тобако магазина до нас има едни с надпис Кохиба ама каква кохиба може да са за  6 7 лева бройката от средна големина сами се сещайте . Иначе имам едни любими продават се във сини алуминиеви кутийки със капаче на винт по една вътре . Те ме кефят най много - като си изпушиш пурата кутийката ти остава и си слагам бургийки и други дреболий вътре и си я надписвам - удобна работа - 2 в 1  Ухилен
Активен
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #39 -: Февруари 23, 2014, 02:00:05 »

За съжаление Коиба-та имат най-много "реплики"...
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #40 -: Февруари 23, 2014, 06:01:25 »

 Ухилен Да бяха само "реплики",ми то "дуплики","реплики на пупликите"...Ако знаеха кубинците какво огромно производство имат,щяха да се хванат за главата.А иначе в тубусчетата от  пури си нося перцата за почистване на лулите.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #41 -: Февруари 23, 2014, 07:03:59 »

Ухилен Да бяха само "реплики",ми то "дуплики","реплики на пупликите"...Ако знаеха кубинците какво огромно производство имат,щяха да се хванат за главата...
По този повод - на едно ранно сомелиерско събиране преди години специалист ми каза, че капацитета на Винпром Дамяница за Керацуда е 2 млн бутилки за година, а вътрешният ни пазар консумирал 12 млн...  Ухилен Откъде ли се взимат другите 10 млн...
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #42 -: Февруари 28, 2014, 10:44:11 »

Охо ,
има и други Cigar Aficionado-си в клуба .  Ухилен
Партагас ми е любимата тема - тежък , силен , изобщо серт тютюн . Има си и  сравнително бюджетния -,,милл фльор,,.
Следващата стъпка ще е Дон Александро на Вегас Робайна , да видим по ли е от Партагас-а .

 ;
Активен

Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #43 -: Февруари 28, 2014, 06:34:49 »

Мине немине година и се престрашавам да срежа някой Партагас... Ми не ме кефи... Категорично не казвам, че са кофти пури, просто вкуса им ме убива. Лично мнение. Обикновено след като пуша Партагас първо 3-4 дена въобще не ми се пали друга пура, а пък към лулите ама въобще не поглеждам и второ - каквото и да ям е с еднакъв вкус... Какво им се случва на моите рецептори - нямам представа, но всеки път е като след ядрен взрив...
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #44 -: Март 02, 2014, 05:10:29 »

Партагас-а си е Партагас! Аз съм фен! Любима от тях - Д-4!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!