PipeZone PipeZone
Март 28, 2024, 06:35:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Пури  (Прочетена 59556 пъти)
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #45 -: Март 02, 2014, 10:56:00 »

Сега си дадох сметка, че дотолкова не ги харесвам, че дори не знам какво имаш предвид...   Ухилен Ама така е то - на вкус и цвет...
Активен
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #46 -: Март 12, 2014, 05:25:37 »

Ето, че и малкия ми хумидор влезе в работаааа... Тази седмица ще пробвам някои непознати за мен аромата.  Намигване

Активен
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #47 -: Май 01, 2014, 12:31:48 »

Днеска пуших първата си пура. Абе да ви кажа не е чак такова приключение като с лулата, имам предвит веднъж си я палиш пурата и после немаш проблеми, като за мен тва си е минус, щото както казах по-горе липсва си приключението, да си следиш и след това па чистене и така нататък, няма го тоя момент, но пък си е готино. Със сигурност ще си взимам и по натам и ще пробвам различни.
Активен
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #48 -: Май 01, 2014, 06:30:39 »

Честно казано има голямо значение и каква е била пурата - марка, модел, размер...
Активен
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #49 -: Май 01, 2014, 06:37:34 »

Да ти кажа направих леко търсене и реших да взема от Никарагуа, марката също нищо чак толкова Quorum, а за модела Torpedo Blue. Гледах да не е нещо чак толкова... мерна ми окото, взех я. Ще се снабдя скоро с още други различни, за да пробвам. Може да сложа и една снимчица като ги взема. Готино изживяване си е де.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #50 -: Януари 18, 2015, 11:11:50 »

От определено си намерих любимка.....Ла Аурора във всичките и разновидности и най-вече 107 Robusto!
Ама ми пасвааааа.....ще почерпя някой ден при Лео! (когато успея да се довлека) Усмивчица
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #51 -: Януари 18, 2015, 11:18:57 »

Ами вземи се в ръце и най-накрая ела при Лео.Сакралната дата е 31 януари!
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #52 -: Януари 18, 2015, 11:43:16 »

  Ама земете се у ръце най-накрая!!  Готин
 Работата сериозна - почваме да пишем отсъствия! После-е-е-е... глоби !!!
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #53 -: Януари 20, 2015, 09:39:25 »

Пак ще се пробвам и подреждам програмата за да дойда....Да видим! Усмивчица
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #54 -: Февруари 25, 2016, 09:45:06 »

http://www.kalimancaribe.com/bg/product/bolivar-681/

Доста добра витола (по спомени от времето когато излезе ) ,несправедливо пренебрегната в настоящия раздел.
По-добрия вариант (ако има хартисали бройки) за дегустация на утрешния воаяж ,отколкото Черен капитан в Петерсон във Калиманци.

Пък да се надяваме ,че Калиман Карибе ще ,,помислят,, за нова Регионална Българска Пура ...

 Усмивчица Намигване Смотан Ухилен

« Последна редакция: Февруари 25, 2016, 10:01:05 от тедо » Активен

Валентин Атанасов
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 125



Ел. поща
« Отговор #55 -: Февруари 26, 2016, 10:21:19 »

Здравейте, да се включа и аз тука по темата... та и при мене когато няма време за лула припалвам пурети май не ми се събират повече от 5 на месец предимно Ромео си вземам или Коиба по силничкия вариант.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #56 -: Май 23, 2016, 08:13:45 »

Подариха ми занаятчийска пура,навита на ръка от майстор,нейде из мъничките улички на Хавана.Ще я пална утре за празника! Усмивчица





Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
nickolai
Newbie
*
Публикации: 4


Ел. поща
« Отговор #57 -: Юни 07, 2016, 10:41:26 »

Не казваш нищо как беше тази пура?
Моя опит с подобни е силно негативен. Занаятчия в малките улички на Хавана е възможно, но тютюн там просто няма ☺
Дори и свити от майстори поканени примерно от Калиманци тук не стават.
Пура дори и от най хубавия тютюн без преса не става.
Активен
Ivo
Гост
« Отговор #58 -: Декември 05, 2016, 04:07:31 »

Не точно - просто бизнеса "Продай фалшиви пури на туриста" е масово застъпен в Куба.
Всеки има оригинални изнесени от фабриката на Коиба за продаване.

Всъщност това което изнасят са само кутии и етикети - продукцията е домашна.
Дори и добър майстор не може да направи добра пура ако няма подходящ тутун. А това е почти невъзможно в домашна среда.
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #59 -: Декември 05, 2016, 05:43:29 »

Та значи изнасят празни кутии, щото да са пълни не ги устройва. Ще подбият гаражното производство.  Ъ?
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!