PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 12:53:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Пури  (Прочетена 59569 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Януари 13, 2013, 12:11:57 »

От скоро попаднах и в това приключение.....Пури!
Няма да сравнявам с лулите, тютюните, цигарите и т.н., въпреки необятността и на това приключение....
Намерих си вариант, когато нямам време за пълното удоволствие от една спокойна лула, да припалвам и по една пура. По този начин и почти напълно замествам и цигарите, които продължавам да пуша с неудоволствие...
Пушенето на пура също си е табиетлийска работа и за мен нито е просто, нито така лесно - горе долу като при лулите - правилното отрязване, влажността, паленето, горенето, дърпането, времето за пушене, видовете - фолър, рапъри и т.н.....
Разбира се ще споделя, че при възможност за избор никога не бих предпочел пура пред лулата, но все пак е вариант за мен...
Вече си имам и дори предпочитания, но засега се въздържам от коментари, поради първоначалната ми неопитност...Яд ме е, че отново при пурите поради по-голямата им популярност и консумация, избора в нашата действителност е значително по-голям, както за разнообразието, така и за всички свързани с тази тема възможности - аксесоари, вносители, марки и т.н.
Знам, че на някои може да звучи малко предателско, но пак казвам, че не мога да предпочета пура пред лула, но при мен в сравнение и с цигарите, пурите започват да намират своето си място. Все някой ден се надявам да остана само на лули, но в днешното ми ежедневие това остава повече стремеж, отколкото реалност - в крайна сметка - 2-3 лули на ден (започвам и завършвам деня с любимките, ако остане време и през деня за една е добре, уикендите само на лула, по обясними причини), отскоро и 2-3 средни по размер пури и до 7-8 цигари на ден.
Ще се радвам, ако съфорумците, споделите опита Ви с пурите, наблюдения, мнения, отрицания и т.н.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Януари 13, 2013, 01:17:55 »

Приветствам темата-даже,Цефи,ти ме изпревари.Имах намерение да отворя  раздел,посветен на пурите.Аз лично не съм им почитател,но на който му допадат,да може спокойно да споделя.Какво ще кажете за нов раздел?
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #2 -: Януари 14, 2013, 12:18:41 »

Аз съм за, защото има смисъл според мен!
А дали ще е отделен раздел - това е друго решение!
Не виждам опасност пурите да ни засенчат лулите, така, че не пречи!
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #3 -: Януари 29, 2013, 10:54:01 »

Видимо няма смисъл от нов раздел.......
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2013, 05:28:10 »

Страхотен кеф е пушенето на пура.Днес си хупих една кутия Партагас клуб /ще рече тънки пурети/ и още с отварянето на кутията ме лъхна онази не повторима миризма на нещо екзотично,далечно,горещо,влажно и тн.Налях си един коняк и се разтопих.За сега съм още на фаза четене в интернет,но мисля да прегърна и това епикурейско изживяване.Като в сметките си не включвам ароматизираните.Докато при лулите това ми е в плюс,то при пурите мисля,че е не допустимо.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2013, 06:06:50 »

Забравих да споделя,че лулата и пурата не се изключват взаимно.Двете преживявания нямат нищо общо освен,че пушиш тютюн.Дори се замислям да потърся някакъв тютюн с аромат на пура.Ако някой от колегите се сеща за нещо подобно,нека да сподели.Колкото до табиета,при лулата е доста повече.За самото пушене мога да кажа,че ако си опитен лулар,пурата е детска игра.Това не ми е първия сблъсък,от доста отдавна си позволявам от време на време по някоя и друга пура,но от скоро взех да усещам кефа.А откакто взех и да се просвещавам в нета, започнах да изпитвам истинско уважени към целия процес, от брането,през ферментацията,купажирането,свиването и накрая пушенето.Изключително интересен и романтичен процес,който бих го сравнил само с правенето на вино.Абе само истинските неща минават проверката на времето.Щом нещо се прави от 500 години най–малкото трябва да го уважаваме.Може би поради тази причина слушам музика която е правена поне преди 20 години.Та в този ред на мисли,купихте ли си билети за Роджър Уотърс?Хайде,че не останаха,а това е последния влак да изживеем нещо не повторимо,което е белязало цяло едно столетие.
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 06:10:31 от kalin andreev » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Февруари 07, 2013, 07:12:33 »

Ще трябва да се пусне нов раздел,явно.Пурата също е доста обширна тема.Почти като лулите.Аз лично не съм почитател,но проявявам теоретичен интерес( Ухилен) към материята.Не е достатъчно като си на пет уискита или ракии,да си навреш една пура в устата,след третото дърпане да се давиш като чакал,и след като те щракнат за спомен,да се чудиш как да я изгасиш...Хората,които се разпознават в предните редове,ще е добре да имат малко материал за четене.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #7 -: Февруари 07, 2013, 07:16:25 »

Само да допълня,че докато пушех цигари ,доста уважавах( ;Dнаправо уважително ги уважавах) пуретите  Кохиба и Ромео и Жулиета.Най-тъничките.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #8 -: Февруари 07, 2013, 07:48:49 »

Калине,това е тютюна с аромат на пури.Препоръчвам ти го.
http://pipezone.info/forum/index.php?topic=72.msg303#msg303
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #9 -: Февруари 07, 2013, 10:58:56 »

Развиваме се, развиваме се...
Досега изпуших:
- Romeo&Julieta - номера 2 и 3;
- Hoyo de Monterrey - Robusto;
- H.P.Upmann - Magnum 46;
- Partagas - Mille Fleurs;
- Cohiba - Esplendidos;
- Santa Damiana -Corona;
- Camacho - Corojo;
- няколко вида пуретки;
- други, за които не си струва да се отделя пространство, както и обичайните компоти, които вече не мога да понасям, след усещането за качествена пура;
Вече горе-долу определям и качество, и удоволствие, и начин на пушене...
Усещат се разлики в аромат и вкус - 1-ва третина, 2-ра третина, към края...
Табиетлък си е и начина отрязване/пробиване, паленето, бавното пушене, пепелта.....
Съществените разлики с лулата за мен - при гаснене и повторно палене, се губят половината от достойнствата на пурата, видовете, вкусовете и ароматите са разнообразни, но не чак колкото при лулите - в смисъл винаги е наличен специфичния аромат на пура, което не е цигара или лула...
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2013, 10:50:10 »

Развиваме се, развиваме се...
Досега изпуших:
- Romeo&Julieta - номера 2 и 3;
- Hoyo de Monterrey - Robusto;
- H.P.Upmann - Magnum 46;
- Partagas - Mille Fleurs;
- Cohiba - Esplendidos;
- Santa Damiana -Corona;
- Camacho - Corojo;
- няколко вида пуретки;
- други, за които не си струва да се отделя пространство, както и обичайните компоти, които вече не мога да понасям, след усещането за качествена пура;
Вече горе-долу определям и качество, и удоволствие, и начин на пушене...
Усещат се разлики в аромат и вкус - 1-ва третина, 2-ра третина, към края...
Табиетлък си е и начина отрязване/пробиване, паленето, бавното пушене, пепелта.....
Съществените разлики с лулата за мен - при гаснене и повторно палене, се губят половината от достойнствата на пурата, видовете, вкусовете и ароматите са разнообразни, но не чак колкото при лулите - в смисъл винаги е наличен специфичния аромат на пура, което не е цигара или лула...
Имам нещо за тебе, като си видим ще ти го дам. Само да не мине много време, че изсъхва ......
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #11 -: Февруари 08, 2013, 07:51:11 »

Предвид, че жената по един или друг начин понася вонята от лулиците....от пурите е недопустимо и получих заповед да се махам с тея изгъзици и да си гледам работата!!!!  Ъ? Ъ? Ъ?
В тази връзка и с натрупаните запаси от 3 кутии пури (по 25 бр.).....!!!....имам задачата за кратко време (понеже нямам хумидор, а процеса на изсъхването е бурен, необуздан, кратък и неуправляем с подръчни средства) да изпуша всички натрупани наличности......което от своя страна води и до денонощен никотинов удар в солидни дози....за определено време ще мина само на пури...до ликвидиране на наличностите.....- процеса, колеги, не е лек, повярвайте ми, както и предвид наложените ограничения за обществените места, така и по процедурите и процесите по пушене в рамките на час в затворени помещения (напр. кабинета ми в офиса - колегите не могат да ме видят от дим и миризми, навън по това време е тежко и неприятно, в някои от заведенията в които тайно се пуши пурата вече си е нахалство.... и т.н.)

Не, че се оплаквам, ама....това е положението! Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #12 -: Март 03, 2013, 11:32:39 »

Вече си имам и любимка - Cohiba Behike 52!
Малък шедьовър, подходяща за всякакви случаи, пуших я повече от час и останах зашеметен от елегантния аромат и вкус, премерената сила и перфектното, равномерно горене!
Препоръчвам на евентуалните фенове!
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #13 -: Март 15, 2013, 11:07:11 »

Първата си пура изпуших когато бях в 11 клас , далечната 1985 в кафене Хавана на Витошка . Поръчах си ром Хавана клуб и пура Punch . ГЪЗАР !Поради незнание я изпуших набързо ,гълтайки дима.Едва не припаднах. През годините опитах доста марки , но Punch си ми легна на небцето . Вече съм непушач , но здраво си отварям дробчетата ,ако надуша нещо добро.Горещо препоръчвам тази марка !
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #14 -: Март 16, 2013, 01:01:56 »

Вече си имам и любимка - Cohiba Behike 52!
Малък шедьовър, подходяща за всякакви случаи, пуших я повече от час и останах зашеметен от елегантния аромат и вкус, премерената сила и перфектното, равномерно горене!
Препоръчвам на евентуалните фенове!

Пожелавам ти да се насладиш на Cohiba Behike ot 2006 . Усмивчица Ако спечеля от ТОТО-то ще почерпя с по една! Ухилен
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!