PipeZone PipeZone
Юни 26, 2024, 03:17:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17
  Изпечатай  
Автор Тема: the razors edge  (Прочетена 181023 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #180 -: Ноември 07, 2014, 11:04:55 »

Найс, найс - честито!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #181 -: Ноември 07, 2014, 01:36:29 »

Благодаря , само нямам легенче за сапуна и не мога да намеря къде продават Усмивчица
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #182 -: Ноември 07, 2014, 07:55:25 »

Каиш взе ли си . Не е толкова страшно , сега вече много бързо и гладко вече се бръсна с Бръснача . Бързо се свиква и не поглеждаш вече назад .
Ако нямаш каиш и хром оксид пиши да ти пратя . А какво легенче ти трябва , я кажи .Да не би купичка за пяната , да не можеш да намериш , става от всичко , ако искаш дървена , вече отделен въпрос .
« Последна редакция: Ноември 07, 2014, 07:57:22 от rusen plovdiv » Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #183 -: Ноември 07, 2014, 09:19:24 »

А бе, я кажете - откъде взимате хромов окис, и в какъв вид - на прах, или окалъпен.
И втори въпрос - някой приготвял ли е собственоръчно полирпаста на калъп? С какво се слепва абразива?? Ъ? Завърти очи
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #184 -: Ноември 07, 2014, 09:44:24 »

Не нямам каиш Усмивчица от магазина казаха ,че бръснача сигурно година няма да го точа . Не търся купичка за пяна а има едни  кутийки за сапуна , взех този сапун и няма къде да го поставя
http://solingen-burgas.com/index.php?main_page=product_info&cPath=234_237&products_id=3516

Все още нямам нищо за точене .
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #185 -: Ноември 08, 2014, 03:11:34 »

Значи По принцип зелената паста ГОЙ е хромов оксид , но със размер на зърната от 2 до 6 - 7 микрона , тази която е най ситната на нашия пазар , или по етикет Тонкая , и то най ситният вид от нея . От ГОЙ има и една още по ситна , Супер гланц е по етикет и е тъмно зелено към черно . Хром оксида се слепва със восъци , парафини и т.н. разредени със някакъв подходящ разредител , терпентин примерно .
Имам специално хром оксид на Кремер 0.3 - 0.5 микрона зърно , супер финн , за освежаване на острието през няколко бръснения . Значи Сократе , взех много хубав телешки бланк , от който правят коланите и като имам време ще ти направя един широк колан 7  - 8 см , да ти хваща цялото острие на бръснача . Ще ти прая и хром оксид и един строп за него , за да можеш да си го прекарваш на стропа на оксида и след това на каиша . Каиша се прави всеки път след и преди / задължително / бръснене , като не се натиска по колана , а се плъзга просто отгоре . Колана се държи много изпънат . В тубата / ю - туб / има доста клипове , Stroping a razor  , пишеш и има видео инструкций , иначе ако идваш към Пловдив , на живо повече . За точене , имам вече към 14 камъка от 1200 грит през белгий и накрая критски и прочутия Ешер - турингийски шист . Даже едно момче ги е внесло и ги продава . Ако трябва да се точи свиркаш , и го оправяме веднага . Имам една дървена купичка за пяна , но е без капак .
Ако имаш въпроси , пиши и питай , радвам се , че си започнал със бръснача .
Аз лично имам вече 18 бръснача и се оглеждам за още , всеки си е със характер и индивидуалност , като лулите .
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #186 -: Ноември 09, 2014, 05:56:42 »

Усмивчица  Ще съм ти благодарен за помощта .
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #187 -: Ноември 09, 2014, 06:13:56 »

Значи , ако имаш въпроси , звънкай ще говорим направо . Ще ти направя колана и стропа до 1 седмица ,те са подарък от мен , понеже имаш смелоста да се бръснеш , както трябва . Това бръсненето с бръснач си е тертиплийско и удоволствие и е много меко , един път като свикнеш за 3 4 бръснения , и няма да искаш повече да се стържеш със самобръсначки . Номера е бръснача да е зверски остър , тоест космите да падат , само при допир с острието във въздуха . Също е важно ,не да натискаш а да го плъзгаш , като съвсем леко докосваш кожата , все едно галиш бузата със острието . Ако ти е трудно със бръснача първо , да ти пратя една нова шеветка / бръснач със сменяеми бръснарски  ножчета / на Солинген , тя е със половин ножче , на Уйлкинсон Суорд , най добре . Обаче със шеветката се бръсне човек на по голям ъгъл . С бръснача е важно да е почти прилепнал гърба към кожата на разстояние от 1 - 2 дебелини на гръбнака , тоест на 15 - до 30 градуса е острието .
По малкия градус е по безопасен , но и не бръсне ефективно а повече плъзга , а по големия ,иска опит , но бръсне много по добре , трябва да го усетиш в практиката .
Също в началото ми се стори много неудобно със лявата ръка да се бръсна , но след 3 4 бръсненета , така свикваш , че ти е еднакво удобно с лявата , както и със дясната .
Звънни най добре да поговорим .
Активен
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #188 -: Ноември 11, 2014, 05:30:30 »

е тоя чичо изкърти
https://www.youtube.com/watch?v=tvFO3TqhDj0&list
Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #189 -: Ноември 11, 2014, 06:28:01 »

тоя чичо е най добрия къстъм стрейт рейзър мейкър . Тоест е най добрия производител на ръчно ковани бръсначи по поръчка . Много е добър , нещо като Тсуге или Бо Норд при лулите .
Активен
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #190 -: Ноември 12, 2014, 09:23:14 »

много много ме изкефи  ще вадя старите бръсначи от тавана а там има и ръчна машинка за подстригване дето си плаче да се обнови
Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #191 -: Ноември 12, 2014, 05:42:03 »

АААА Усмивчица все по приятно става , днес за първи път не се порязах Намигване и интересно с лявата ръка ми е по лесно отколкото с дясната -въпреки ,че  съм десничар.
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #192 -: Ноември 15, 2014, 09:10:28 »

добре де Усмивчица)))))))))))) искам да кажа ,че наистина приключих  с бръсначките Усмивчица
Който се научи да се бръсне  с бръснач и няма  връщане Усмивчица)))
Удоволствието е неповторимо. Хайде и други почитатели
« Последна редакция: Ноември 16, 2014, 05:24:09 от socrat_bg » Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #193 -: Ноември 15, 2014, 09:49:47 »

Аааа това нищо не е . Сега като се почне такъв връх , такъв скос на бръснача , силвър стийл , каиши 5 вида , камъни , белгий , критски , китайски 12 К , Ешер , хром оксид , пасти за каиша . Мания голяма .
Пък четки , от язовец , от свиня пък португалска на Семуг ли , пък на Омега ли , пък май от свинските четки , турските са най хубави накрая . Абе едно втъкване в детайлите , не е истина .
Пък сапун такъв Кент , ала бала . Имам Арко и на Омега сапуна и Аркото е по хубав от Омегата / Прорасо /
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #194 -: Януари 17, 2015, 07:32:42 »

ЕЕЕх пък сега , ако имаше колеги със стари белгий , останали от дядо им . Все щяхме да измислим нещо , така да се разберем за тея , стари камъни  Завърти очи
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!