PipeZone PipeZone
Юни 16, 2024, 04:10:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17
  Изпечатай  
Автор Тема: the razors edge  (Прочетена 175914 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #150 -: Юни 26, 2014, 09:49:41 »

Понеже сме се заразили със западната аристотелова и отчасти платонистка мисъл, при нас се е изгубила концепцията за символиката.
От там разни тривиални заучени словесни конструкции от типа на: важно е съдържанието не опаковката, или индивидуалистки ограничавания от типа на: всеки сам си избира за себе си и прочее бутафорни бълвочи.

Аз ви казвам че видът носи със себе си символика. И това е факт. Естетиката произлиза от духовността, и това е неоспорим факт.  Контемплативното изкуство от средновековието е израз на някакъв духовен бекграунд, студените и безлични статуи от античността също, еснафските и изпипани картини от фламандските майстори са израз на духовността, както и "абстрактното изкуство" днес е израз на пълната декаденция бездуховност и разруха на човека.

И понеже тук колегата Пин е почитател на римската естетика в изначалния й вид (и по конкретно бръсненето), ще кажем че това е присъщо на жените. Римската естетика е отвратителна. Вижте някоя статуя от онова време и ще видите човек обръснат, със зли очички, жесток, дребнав, интригант, и т.н. това са женски неща. Мъжът не бива да е ирационален а рационален. Не бива да е душевен а духовен. Не бива да е дребнав, а щедър и над нещата. Не бива да е хедонист а аскетичен. Не бива да е слаб а силен, не бива да е обръснат, а с брада.  Мъжът требе да му тежи думата и да не говори глупости. Днешната култура известна още като "западна цивилизация" отнема всички достойнства на хората. Феминизма отнема целата красота на жените превръщайки жената от грижовна майка и любяща съпруга в жена - мениджър, жестоко чудовище (заради вродената жестокост у жените), жена - интелектуалец, нещо което вместо аналитично мисли интуитивно и емоционално и с това ебава майката на науката и всичко, жена водопроводчик, жена тракторист, жена сержант пред която като застанеш мирно вместо почит и военна дисциплина в главата ти се върти как да я наденеш на шиша, и прочее да не наброяваме. През същото време мъжа се превръща в обезсилен образ обръснат, скопен с нереализирано либидо, повинен на дребнави ценности, мъжка курва което си е факт щото погледнете разните танцьори с плочки на корема по чалга клиповете и ми кажете има ли по-големо унижение за мъжкото достойнство от това да си някакъв декор към курвите, и по-голема курва от самите тех. Щото за жена не е унизително да е курва, но за мъж да.

И бръсненето уважаеми колеги, носи символиката на това обезличаване на мъжа, на неговото осакатяване, на мъж с "емоции", модерен мъж, мъж културист, който не излъчва внушителна сила а курвенска естетика, мъж който от громящ варварин се е превърнал в офисен плъх, от духовен контемплативен и мистичен в бизарно бездуховно същество попиващо кенефната "духовност" от книжките продавани на площад славейков, попиващ безкритично образа налаган от рекламите, безразборно и безкритично говедо, послушна курвичка на безмилостната тирания на "западната култура".  Дебеличък програмист гледащ Хари Потер и Лорд ъв дъ рингс, или извратен чалгарин с плочки и стреч блузка в некоя дискотека, или пък екзекютив плъх от бизнес парка в младост.

Какво е общото между горе опоменатите? Липсата на тестиси уважаеми колеги. Нема ли брада, има вагина. Не физическа такава, а метафизична.

Ае наздраве. Усмивчица
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #151 -: Юни 26, 2014, 10:21:11 »

Искренно се забавлявам, като ти чета дълбокомислените дивотии!  Ухилен Тва космясалите сте кат некви сектанти бе! По-зле сте и от пичовете у бемве форума... Ще трябва да те черпя бири на следващата среща, няма как.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #152 -: Юни 26, 2014, 10:58:46 »

Искренно се забавлявам, като ти чета дълбокомислените дивотии!  Ухилен Тва космясалите сте кат некви сектанти бе! По-зле сте и от пичовете у бемве форума... Ще трябва да те черпя бири на следващата среща, няма как.

Вербалните и менталните гимнастики са полезни. Усмивчица От време на време.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #153 -: Юни 26, 2014, 12:06:35 »

Кефите ! Един въпрос само ! С оформена брада съм . Аз от кои съм ? Ухилен
Активен
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #154 -: Юни 26, 2014, 02:36:43 »

Мир да има Усмивчица
Моя милост Смотан

Поне от 20г. нежната ми кожичка на лицето не е имала щастието да усети допира на бръснача Ухилен
Един ,два пъти на месец с машинка за подстригване Ухилен
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #155 -: Юни 26, 2020, 03:04:59 »

повечето от пайперите държат правилната естетика, с изключение на отделни индивиди които са поклонници на деградивна разградна и водеща до битово разложение естетика, като целят да внесат упадъчни западни субкултури вредни за революционната ни бдителност и светлото социалистическо бъдеще.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #156 -: Юни 26, 2014, 04:34:26 »

Бе анатемосвате тука бръсненето ама се обзалагам, че като видите некоя мома, дето си е с туфите под мишниците и на другото място (както Онзи го е мислел), и бърчите нос и извръщате (отвратен) поглед. Двоен стандарт е това, дори по аршина на феновете на Ти Джей и лумпен(пролетариата). Разсъждавам аз на глас (пръсти)...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
zzstz
Full Member
***
Публикации: 105


Ел. поща
« Отговор #157 -: Юни 27, 2014, 03:44:10 »

http://www.youtube.com/watch?v=bISVUxMYASo
« Последна редакция: Юни 27, 2014, 03:45:42 от zzstz » Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #158 -: Юни 27, 2014, 07:28:11 »

Значи , аз не мога да повярвам , че Пин , човека дето ми дъвчи гръкляна постоянно  Намигване, ми е единствен съюзник , в тая тема . Обаче темата е - Острието на бръснача . Значи , направете си една тема , бръсненето -табу или деградивно занимание за метрокексуални лигльовци , и си пишете там , такива неща . Тука споделяйте само относно бръсненето и бръснарските принадлежности . Това стана , като темата за чалга феновете на Балканбой , дето всички наплюха чалгата в , неговата тема . Много кофти , не го правете .
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #159 -: Юни 27, 2014, 09:17:29 »

Прав си, прав си ! Ухилен Отново оспамихме темата , ама нали се разбрахме , че така е по-гот и непринудено някак си . Та да се върнем на темата за бръсненето . Мразим да се бръснем !!! Ухилен
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #160 -: Юни 27, 2014, 10:26:21 »

 Смотан

 ... ама вие , и подмишниците ли си бръснете ...

 Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #161 -: Юни 27, 2014, 11:59:41 »

Смотан

 ... ама вие , и подмишниците ли си бръснете ...

 Ухилен Ухилен Ухилен

Както е прието на изтока, подмишници, интимни части известни като "чресла" и т.н. са по естествения закон скрити под одеянието человеческо и не взимат участие в изразяване на ясна визуална символика.
За разлика от лицето човешко, което е дисплей на неговата личност. Личност идва от "лице". Което ще рече че лицето е визуалния елемент който взима на себе си целата представителност на личността. Лицето "олицетворява" човека. В древно гръДСкия език думичката "просопон" означава и лице и личност.
И тъй като утвердихме онтологията на личността, а именно че человека не е индивид, а персона, не атомос, а просопон стигаме до логическата мисъл, че от гледна точка на символиката, лицето е много важно да не го обезобразяваме с бръснещи принадлежности, и да не го уподобяваме на женското естество.
Проблема не е само психо-соматичен (душе-телесен за префериращите славянски термини пред гръДСки) а онтологичен касаещ символиката.

Ако се върнем към телесния аспект на кератиновите израстъци (косми), находящи се под одеянието по дефолт, ще кажем че там нещата се разглеждат от прагматична гледна точка или просто казано хигиена.

Какво ще рече това? бръснене до синьо на всякакви подмишници, интимни части и прочее места където има опасност от повишена секреция на пот и издаване на неприятни миризми.

Или с две думи, не бива да бръснем лицето, а подмишниците и ташаците (дори и гъза) е задължително.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #162 -: Юни 27, 2014, 02:35:22 »

Бе анатемосвате тука бръсненето ама се обзалагам, че като видите некоя мома, дето си е с туфите под мишниците и на другото място (както Онзи го е мислел), и бърчите нос и извръщате (отвратен) поглед. Двоен стандарт е това, дори по аршина на феновете на Ти Джей и лумпен(пролетариата). Разсъждавам аз на глас (пръсти)...
Преживял съм го,ако се наложи може отново  да го преживея ;DНа какво или по точно върху такова съм се учил Завърти очи
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #163 -: Юни 27, 2014, 03:21:05 »

Бе анатемосвате тука бръсненето ама се обзалагам, че като видите некоя мома, дето си е с туфите под мишниците и на другото място (както Онзи го е мислел), и бърчите нос и извръщате (отвратен) поглед. Двоен стандарт е това, дори по аршина на феновете на Ти Джей и лумпен(пролетариата). Разсъждавам аз на глас (пръсти)...
Преживял съм го,ако се наложи може отново  да го преживея ;DНа какво или по точно върху такова съм се учил Завърти очи

Те младите  сега следят модата и мислят че винаги е било така. Едно време си беха космати жените, бръснеха се само мюсюлманките.
Ние като бехме млади хич не ни пречеше вълната. Даже по-рунтаво една идея по-секси идва. Усмивчица
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #164 -: Юни 27, 2014, 04:03:11 »

 В крайна сметка - кой как му е удобно.
 Един се чувствува в кожата си, когиж е само по кожа. Друг - се едно е гол, ако се обръсне.
 Аз лично съм на настроения, а и обичам да се дегизирам със лични природни средства.

 Ама пуловера не си го давам - кой каквото ще да казва! Ухилен
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!