PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 07:32:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7
  Изпечатай  
Автор Тема: Лула на годината <Pipezone 2013>  (Прочетена 62144 пъти)
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #15 -: Октомври 19, 2013, 04:59:37 »

Аз пък се изказвам за пота  Готин
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #16 -: Октомври 19, 2013, 07:19:05 »

 :)Ритам вратата,и влизам с пищовите в темата,за да всея смут-предпочитанията са ми към покер -R.В случая,това няма значение,защото за клубна лула трябва нещо класическо+запазване идентичността на автора.Така,че,при броене на гласовете-пот-S!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #17 -: Октомври 19, 2013, 11:12:09 »

Така добре вървеше дискусията......Да сложим срок, да се преброим... и да действаме!?
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #18 -: Октомври 19, 2013, 11:15:54 »

Да замоля Калин, Дарк, Номад, Гец-а, Десо, и други....да се включат в обсъждането...за да можем да се изброим коректно и да решим кой, какво, колко, кога и т.н.?!
Не, че бързаме, ама като е тръгнала дискусията... Ухилен
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #19 -: Октомври 19, 2013, 12:35:10 »

ммммм тук все пак виждам вече три гласа за покер...само да отбележа.
а и никай не изкоментира Ом Пол Ухилен
съгласен съм с балканското мОмче, че е странно формата "Принц" да се нарича педалска - всъщност е много елегантна, а и едва ли точно нещо от лулите може да се нарече педалско? Дори най-изгъзените фрий хендове?!

Ползвам дискусията да внеса предложение за среща поне на тези дето сме у Суфлету:
наскоро бях в уж "култовата" кръчма "Сам дойдох" - в пресечката на Стамболийски до немската гимназия, точно зад Позитано на БСП. /по моето скромно мнение храната нищо не струваше, а изборът дори на бира е силно ограничен до бълвочи, а няма и никаква наливна/ НОООООО има голям един плюс: има закрита с найлонови тенти и покрив градина, където свободно се пуши!!! Трее да се резервира ама примерно в срЕдите май не е проблем.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #20 -: Октомври 19, 2013, 01:37:27 »

"Сам Дойдох" е кръчма, разбирай пивница по старому. Там храната е по между другото... Пък и кой ти пие бира в тва време... А че е култова, ами култова е - това е един артефакт от отминала романтично-просташка епоха. Когато работех на "Т. Александров", доста често присъствах на интелектуалните сбирки там...

А любимката на чичко Крюгер не се обсъжда, защото Георги не го е дал като вариант. Неговият начин ми се струва най-правилен - ограничаваш избора до 2-3 форми, щото иначе от 6 човека дето пишеме в тая тема, ще се излъчат 10 вида лули и всеки ще си настоява за своята гарга рошава.
И още нещо - един майстор (сега е модерно артисти да им викат май) работи върху нещо най-добре, когато му е любимо. Дали ще е лула, нож, пушка, или накит, той влага повече от себе си, щом има привързаност към него предмет. Поне по себе си съдя така. Според мене, той се е спрял на тези лули, защото по един или друг начин са му симпатични и приятни за изработка.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: Октомври 19, 2013, 04:40:21 »

Ето ме отново.

Нека да се опитам да обобщя положението към момента.
1. Явно идеята ви харесва - ЧУДЕСНО!
2. От писалите до сега преброих следните гласове (ясно изказани за броенето)
Bend Pot S - Gogo59bg, BalkanBoy, Cefy, Лулист, Ozzy - 5
Poker - Popeye - 1
Billiard -  0
3. Цените \BGN\ посочени по-долу са специално за случая. Рег. е цената (S), на която съм продавал тази форма повече от 2-3 пъти; 10 - цена за 10+ лули; 5 - цена за 5-9 лули. (Трябва да има някаква схема...)
BendPot S - Reg 260; 10+ броя - S 170, R 150; 5-9 броя  - S 190, R 170
Poker - Reg 200; 10+ броя - S 160, R 140; 5-9 броя - S 180, R 160
Billiard - Reg 220; 10+ броя - S 160, R 150; 5-9 броя - S 180, R 170

Трите форми, които съм предложил избрах по много причини, но основните са:
1. Харесват се като цяло от доста хора и отзивите за тях са добри, т.е. клонят към "универсални";
2. Сравнително погледнато, мога да интерпретирам добре и съм го правил доста пъти, т.е. ще се справя с повече бройки за сравнително кратък срок;

@Kliment - Ум Пол определено не е много широко разпространена форма и съм сигурен, че много от нас няма да я харесат , освен това определено за мен е много по-трудно да я направя, честно казано. Ти за какво гласуваш последно?
@Cefi - дървото е осигурено; обмислям това предложение повече от половин година и съм се подготвил.
@Popeye - Не е добра идея да избера форма и да няма обсъждане, трябва да има и дори да е по-широко, така може да се разбере много и да се достигне до най-доброто за групата.

Аз лично приемам опция, който иска гладка, който иска да е рустицирана. Ако искате така, ок!
Искам да разясня малко от къде идва формата BendPot. Тази форма съм разработвал сам, не е взаимствата или нещо такова, дори да наподобява на нечии други лули, това е случайно. Огнището е сравнително по-широко и не много дълбоко, видно от рисунките; стените остават доста дебели и слизат от горе надолу с постепенно увеличение на дебелината (това не е характерно за класическата форма, но тази и не е класическа), т.е. дебелината на стените е по-голяма надолу, а не равна както при класическия пот. В същото време, огнището не е цилиндрично, а леко се скосява надолу, но дъното е по-скоро заоблено, отколкото скосено. Мундщукът е направен на ръка, не използвам заготовки изобщо. (с две три изключения през последната година) Втулката е от тефлон или делрин. Тефлонът е наличен и е по-добър. Отворът на димния канал е 4.2 мм, както при повечето ми лули.
Ръбът на огнището е вдлъбнат по дължината на лулата, може и да се вижда от снимките, но не съм сигурен. Извивката е лека. Дъното е заоблено и изпъкнало като по долния диаметър има ръб на височината на извивката на шийката, така че последната прелива в огнището. Извивката на цялата лула е съвсем лека, т.е. почти права е.
 
Нека да определим срок за гласуването до другата неделя - 27.10.2013г.
Така ще мога в понеделник - 28.10 да пусна списък и да действаме, да ми изпратите адресите на имейл, заедно с избора на финиш, ако това остане така - така ще избегна грешки.
Ако вървим в този порядък, то до Коледа - Нова Година всички ще са готови.

Плащането може да бъде авансово, на две части, при получаване (Еконт с наложен платеж) - с това нямаме проблем. Може би най-добре да е последното, а с който се видим ще си я получи на място. Ако междувременно се организира среща - още по-добре.

В момента не се сещам за друго, ако пропускам нещо, казвайте.

Поздрави и благодаря за доверието!

Жоро
Активен
gogo59bg
Newbie
*
Публикации: 6


Ел. поща
« Отговор #22 -: Октомври 19, 2013, 06:27:05 »

Браво, Жоро! Имаше нужда от стягане на редиците.Това е пътят.
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #23 -: Октомври 20, 2013, 11:42:26 »

ОПсссс  върнах се
Хубава  тема ,
Виждам че предпочитанията са за Бенд Пот S  .
Виждал съм снимка на Покер направен от Жоро ,уникалннааа
Аз гласувам за Покер  S  и на второ място поставям  Бенд Пот S .
Но ,каквото реши форума , все пак е форумна лула 2013 , бих взел и Бенд Под

Жоро пусни снимка на Покера който ми  показа Усмивчица
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #24 -: Октомври 20, 2013, 12:55:59 »

ОПсссс  върнах се
Хубава  тема ,
Виждам че предпочитанията са за Бенд Пот S  .
Виждал съм снимка на Покер направен от Жоро ,уникалннааа
Аз гласувам за Покер  S  и на второ място поставям  Бенд Пот S .
Но ,каквото реши форума , все пак е форумна лула 2013 , бих взел и Бенд Под

Жоро пусни снимка на Покера който ми  показа Усмивчица


Това е същия покер, който ти показах, но снимката е малко калпава. Няма гаранция, че ще има такава шарка. Този си беше един на много.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #25 -: Октомври 21, 2013, 08:26:32 »

Тия от Софето нема какво адреси мадреси, виждаме се и действаме.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #26 -: Октомври 21, 2013, 04:03:04 »

Тия от Софето нема какво адреси мадреси, виждаме се и действаме.

Не всички са от София, нека да има някакъв ред, иначе ще е по-трудно за всички.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #27 -: Октомври 21, 2013, 07:25:07 »

Тия от Софето нема какво адреси мадреси, виждаме се и действаме.

Не всички са от София, нека да има някакъв ред, иначе ще е по-трудно за всички.

Така де!  Готин
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #28 -: Октомври 24, 2013, 07:53:06 »

Е, до къде стигнахме?Ъ?? Ъ?
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #29 -: Октомври 24, 2013, 08:53:24 »

Е, до къде стигнахме?Ъ?? Ъ?

Всички сме на полусъединител. Аз даже специално звънях на Макс Енгел по телефона да прави да струва, до нова година да има тютюни, да разпушим специалните лули със специален тутун. Все пак, това е първата клубна лула, не бива с посредствени тутуни. Човека каза че две седмици до месец, ще има. За целта не е лошо да се земе я Лафроиг, я Лагавулин, я Талискер, нещо малцово де, аз поне така мисля.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!