PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 02:38:37 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 ... 7
  Изпечатай  
Автор Тема: Лула на годината <Pipezone 2013>  (Прочетена 62143 пъти)
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« -: Октомври 18, 2013, 10:54:28 »

Здравейте

С настоящото изявявам желанието си да направя форумна (клубна) лула на годината PIPEZONE 2013.
Тъй като клубът не се състоя и май няма да го бъде скоро, какво ни пречи да си имаме годишна лула, пък като решим ще го спретнем и като клуб или каквото ще да е.

Във връзката по-долу са моите три предложения. Не знам как да го направя на poll (ози помагай, ако трябва).
Моля, изберете с гласуване 1 от трите и в съответния финиш.
Аз съм отворен за всякакви идеи и критики Намигване, така че това може да претърпи промяна.
https://www.dropbox.com/sc/ie2yww2lgqvpbny/8pjIJnSPyn
Имената са:
Bend Pot
Poker
Billiard
Финиш - Гладка S или Рустицирана R (пример за рустикация в този пост)
Готов съм да направя прототипи и да излъчим някой, който да ги тества Усмивчица))))


Поздрави
Жоро

« Последна редакция: Октомври 19, 2013, 07:13:08 от ozzy » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2013, 11:01:46 »

Процедурата стандартна ли е като по другите пайп форуми?

Имам предвид гласуват всички, после се пределя каква ще да е лулата, и всеки си завява, като Жоро прави колкото бройки са заявени,  (или платени). Лулите са идентични, уникални и имат гравюра освен ГБпипес и pipezone 2013. (Обикновено и бриарово тамперче).

Аз съм за, пишете ме веднага,

Иначе гласувам за

Billiard  - R
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2013, 11:52:58 »

Процедурата стандартна ли е като по другите пайп форуми?

Имам предвид гласуват всички, после се пределя каква ще да е лулата, и всеки си завява, като Жоро прави колкото бройки са заявени,  (или платени). Лулите са идентични, уникални и имат гравюра освен ГБпипес и pipezone 2013. (Обикновено и бриарово тамперче).

Аз съм за, пишете ме веднага,

Иначе гласувам за

Billiard  - R

Според мен процедурата е логично да бъде такава, както казваш. Предложил съм сравнително стандартни форми, така че да мога да ги интерпретирам относително по еднакъв начин. За щемпелите - да, точно това имам предвид. Освен моя печат и PIPEZONE POY 2013 или само PIPEZONE 2013 зависи коя форма ще бъде избрана и колко място ще има за печата. Минимален вариант "GBP PIPEZONE 13"
Темперчето не е проблем, трябва да помисля дали да е само от брайър или някаква комбинация...
Предложил съм 3 варианта, но мислех и за още един ако няма консенсус и пр. За сега това е достатъчно, така си мисля.
Относно идентичността и уникалността. На практика всички са уникални в някаква степен. Аз работя на ръка с естествени материали, както знаете. Няма как да не са уникални, но, да определяме модел и правя Х броя идентични лули. Това е идеята.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #3 -: Октомври 18, 2013, 12:45:55 »

В един друг пайп форум имаше дискусия каква да бъде лулата на годината, и понеже все били стандартни форми в крайна сметка след гласуването излезе че трябва да е Принц (prince shape). Доста редък и пренебрегван шейп заради педалското му излъчване, обаче в крайна сметка се получи добре, получихме си лулите с крайни подозрения, обаче луличката си е перфектна и ме кефи толкова много че ми е една от любимите, ако не и номер едно. Майстора е Симеон Търнър:  http://www.turnerpipes.com/
Лулата излезна страхотна, и като шейп и като всичко.  Ако не беше общото гласуване тогава, никога не бих си и помислил да купя такава лула. Останах доста приятно изненадан, така че съм за и ако решите да вкарате и не толкова често срещани шейпове в класацията.


« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 04:38:57 от balkan boy » Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Октомври 18, 2013, 12:50:20 »

В един друг пайп форум имаше дискусия каква да бъде лулата на годината, и понеже все били стандартни форми в крайна сметка след гласуването излезе че трябва да е Принц (prince shape). Доста редък и пренебрегван шейп заради педалското му излъчване, обаче в крайна сметка се получи добре, получихме си лулите с крайни подозрения, обаче луличката си е перфектна и ме кефи толкова много че ми е една от любимите, ако не и номер едно. Майстора е Симеон Търнър:  https://http://www.turnerpipes.com/
Лулата излезна страхотна, и като шейп и като всичко.  Ако не беше общото гласуване тогава, никога не бих си и помислил да купя такава лула. Останах доста приятно изненадан, така че съм за и ако решите да вкарате и не толкова често срещани шейпове в класацията.

О да, този случай ми е известен, а Симеон (Саймън, де) Търнър е много готин тип и съм общо взето доста наясно защо ти е станала любима.
Ако трябва да бъда честен, подготвяйки се за това "изявление" си копирах точно тази лула Усмивчица) НЕ НЕ, не я предлагам.
Нека се съберат малко повече изказвания, мнения и пр., за да стане по-сериозна дискусията. Така ще стигнем до решение.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #5 -: Октомври 18, 2013, 04:39:34 »

От една страна, прав билярд с класически пропорции е много, ама много любима лула. Ама от друга, тоя Пот си е 100% жоровски, разбираш ли - разпознава се веднага. За сега мисля, дето един пот, с точно тая рустикация, ще бъде доста подходяща за форумна лула. Покерите са ми нещо много американски - така и не успях да я харесам тая форма.

P.S. Изказвам се заради самото изказване, щото ако толкова скоро в къщи се появи още една лула на Георги, ще трябва да извадя старата палатка... Ако оживея де... Усмивчица

P.P.S. Тва американците имат некви много странни разбирания за педерастията - една изключително елегантна лула като принц им била педалска, ама на 100% гейските лули на Ардор налитат като мухи на мед... Селяндурска му работа.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Октомври 18, 2013, 04:48:39 »

От една страна, прав билярд с класически пропорции е много, ама много любима лула. Ама от друга, тоя Пот си е 100% жоровски, разбираш ли - разпознава се веднага. За сега мисля, дето един пот, с точно тая рустикация, ще бъде доста подходяща за форумна лула. Покерите са ми нещо много американски - така и не успях да я харесам тая форма.

P.S. Изказвам се заради самото изказване, щото ако толкова скоро в къщи се появи още една лула на Георги, ще трябва да извадя старата палатка... Ако оживея де... Усмивчица

P.P.S. Тва американците имат некви много странни разбирания за педерастията - една изключително елегантна лула като принц им била педалска, ама на 100% гейските лули на Ардор налитат като мухи на мед... Селяндурска му работа.

Аз лично не харесвам пот, ама какво разбира свиня от кладенчова вода, не харесвах и принц, па тя излезна страхотна. Така че съм пас...
Между другото, притесненията за пот са ми че принципно за латакиите каквито са ми 80% от ротацията са подходящи лули с по-тесно и дълбоко огнище, това е лично мое наблюдение, не е нужно да се съгласява некой с мене.
Но пък от друга страна, аз вервам че всеки от нас има поне по три-четири билиарда минимум, па що да не разчупим обстановката с малко екзотика. Аз също бих предложил и бент епъл, ама Жоро да си каже как ще му е най-удобно.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Октомври 18, 2013, 04:58:34 »

Малко се опасявах точно от такава развръзка.
Май ще трябва първо да гласуваме за формата, т.е. да преработя концепцията ...Това също е вариант и той, може би е най-удачният, ако успеем толкова много хора да стигнем до обща концепция  Ъ?
Нека се изкажат повече хора, пък ще видим.

Активен
gogo59bg
Newbie
*
Публикации: 6


Ел. поща
« Отговор #8 -: Октомври 18, 2013, 05:47:58 »

Ето и моят избор:  Bend Pot S
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #9 -: Октомври 18, 2013, 08:12:54 »

Аз предлагам Жоро да си избере шейпа , финиша и т.н. . Като извади нова лула и всички ахкаме . Еми тогава да действа момчето . Аз му имам вяра ! Пък и очакването , а после и изненадата си е тръпка . Ако е зле работата ще имаме и виновен  Ухилен Давай адаш !
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #10 -: Октомври 18, 2013, 08:51:42 »

Еми айде тогава и аз съм за пот, да има единомислие.

И все пак, пот-а е лула с характер. Билиярда е твърде common за да е специален.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #11 -: Октомври 18, 2013, 10:52:22 »

Поздравления за инициативата и смелостта на Жоро!  Намигване
Твърдо ЗА и дано проект'2013 стане през 2013-та! Не сме много хора, можем да не се мотаем много с обсъжданията и решението!
Все паки Мастера ще требе да сподели - напр. 10 лулици - средна цена, начин на плащане, срокове (има ли наличен бриар, матриали/няма ли) и т.н.
Както преди време коментирахме - Първата трябва да е Първата! И тя трябва да си остане Първата! Така, че аз съм твърдо за класическа форма/шейп при Първата!
И сега се двоумя между Покер и Пот......!
При положение, че нямам класически Покер в колекцията си би трябвало да се спра на него, ама изолирайки собствените си предпочитания ще взема решение в името на групата - да избера Бенд Пот S  - формата е почти класическа (изключвам оригиналната линия на Жоро), приемлива е за мен като Първата, ще бъде удобна за начинаещи и професионалисти, разпознаваема и едновременно специфична с идеята за някаква символност...
По отношение на финиша мисля, че тук може да се направи определен компромис  - както по отношение на цената, така и на личните предпочитания на всеки - който иска гладка/който иска руст.....(пак решение на Жоро дали такъв вариант е приемлив)!?

Боже колко думици изписах....дано е станало ясно!
Накратко пак - моят избор - Бенд Пот S!
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #12 -: Октомври 18, 2013, 11:18:02 »

Аз предлагам Жоро да си избере шейпа , финиша и т.н. . Като извади нова лула и всички ахкаме . Еми тогава да действа момчето . Аз му имам вяра ! Пък и очакването , а после и изненадата си е тръпка . Ако е зле работата ще имаме и виновен  Ухилен Давай адаш !

Тук не мога да се съглася! Обсъждането и мненията на различните/потенциални участници е акт на съпричаност към общия проект!
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #13 -: Октомври 18, 2013, 11:39:51 »

Добреее! Сериозно по въпроса ! Твърдо съм за покера и то  с финиш  S  ! Пота ми е странен . Признавам , че съм консервативен относно формата . Смятам , че покера е по heavy и е подходящ за клубна лула .
« Последна редакция: Октомври 19, 2013, 12:00:31 от POPЕYЕ » Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2013, 12:44:40 »

Фул бент - Ом Пол??? А сега де?
Ако ли не: покер или билярд- класика да е първото
Пот-ът твърдо "нье" от мен
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!