PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 05:47:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Карнауба  (Прочетена 19527 пъти)
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« -: Октомври 22, 2013, 10:27:21 »

Парченцето карнауба , което ми служеше вярно дълги години СВЪРШИ ! Наложи ми се да търся друго такова и се оказа , че карнауба има и в КАЗАНЛЪК . На люспички е , но като го стопиш в калъпче е като истински . Ухилен Разговарях лично с човека и той ме увери , че ще пуска поръчки по  куриерски служби до всяка точка на България . Закупих директно от склада  половин килограм и заплатих 7 лева . Според него съм първия му клиент , който купува восък за лули и затова цената е преференциална , но мисля , че е близо до реалната такава . Дано ви е полезно! Моля споделете  от къде се снабдявате с подобни материали !  Телефонът му е 0898817011 Николай Иванов . Сайта е http://www.siman-bg.com/waxes.html
« Последна редакция: Октомври 22, 2013, 10:41:06 от POPЕYЕ » Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Октомври 23, 2013, 09:40:53 »

Парченцето карнауба , което ми служеше вярно дълги години СВЪРШИ ! Наложи ми се да търся друго такова и се оказа , че карнауба има и в КАЗАНЛЪК . На люспички е , но като го стопиш в калъпче е като истински . Ухилен Разговарях лично с човека и той ме увери , че ще пуска поръчки по  куриерски служби до всяка точка на България . Закупих директно от склада  половин килограм и заплатих 7 лева . Според него съм първия му клиент , който купува восък за лули и затова цената е преференциална , но мисля , че е близо до реалната такава . Дано ви е полезно! Моля споделете  от къде се снабдявате с подобни материали !  Телефонът му е 0898817011 Николай Иванов . Сайта е http://www.siman-bg.com/waxes.html

Нещо им нямам доверие. Може ли да снимаш и да пуснеш снимката на въпросната карнауба.
Можеше просто да свирнеш и щях да ти пратя едно парче като за 1-2 години работа.
Аз преди година си поръчах ново парче карнауба след като ползвах предишното 5-6 години и накрая го изпуснах и стана на парченца. Не дръж на студено!!!

Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #2 -: Октомври 23, 2013, 02:00:27 »

Това в пакетчето е карнаубата на люспички и калъпчето отлято от мен. Не знам дали е истинска , но ми свърши работа

« Последна редакция: Октомври 27, 2013, 09:23:43 от ozzy » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #3 -: Октомври 23, 2013, 02:33:43 »

Карнаубата не ви ли замазнява ръцете като позагрее лулата? На мен ми създава едно такова много неприятно усещане, все едно ядеш шоколад, и ръцете ти стават на мазало. Колкото и да е тънък филма, при загряване все остава неприятно чувство на пипане.
Предпочитам лулата да изгуби от красотата отколкото да ми създава некакви чувства на подсъзнателно ниво. Като стане на гъз след години, хвърляш лулата или я "реставрираш". Но дискомфорта в пушенето от напъните да я запазя красива, е тоя филм нито една моя лула нема да го гледа. Имам една на Клаудио Кавики, доста бе скъпичка, и си викам ще си я пазя, но след време си казах, майната му и на Клаудио Кавики, и на лулите. Нали лулата е за кеф, не за да й се потрисаш. Удоволствието е в тутуна, не в изгледа на лулата.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #4 -: Октомври 23, 2013, 07:32:58 »

Нямам проблем ! Лулите ми не загряват ! Намигване
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2013, 10:27:50 »

На люспи ми изглежда нормално, но на калъп ми се струва малко тъмна. Разбира се, това може да се дължи на снимката.
Що се отнася до "омазняването" не мисля, че е от карнаубата само, има нещо друго под или над нея, което излиза, когато лулата се загрее. Това е само предположение.
Карнаубата е твърд восък, тя става течна и доста редичка като се загрее, но полагането на основните слоеве върху нова лула се прави със загряване. Ако това не е направено, а е поставена направо върху дървото, зависи от оборотите на кечето, много често остава на парцали върху повърхността. Такъв "парцал" щом се нагрее, дори съвсем леко се втечнява моментално и може да остави усещане за "омазняване". Аз също мразя крем за ръце, ама помага понякога  Намигване
Идеята на постоянното полагане на нови слоеве карнауба е не само да стане лъскава лулата, това е страничен ефект, а да се подхрани дървото, което експлоатираме яко като го нагряваме непрекъснато. Горното си е моя теория и не искам да ангажирам никого с нея, но винаги съм получавал по-добри резултати при няколкократно полагане на последователни слоеве карнауба, като загрявам всеки предходен до втечняване.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2013, 11:08:53 »

Аз не знам какви качества се губят като опънеш лак върху лулата, имам две такива "лачени", не пушат по-зле от другите.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2013, 03:41:39 »

Карнаубата се втечнява от 80 до  90 градуса . Много твърд восък . Здраво дърпане на тютюна   си трябва, за да я загрееш толкова , че да ти лъснат кунките . И на мен ми се е случвало да се омазня от някоя лула , но почти съм сигурен , че не е от карнауба . Жоро тоя восък е от тип / разбирай цвят / амбра . Така пише в сертификата . Внос е от Италия . Това разбрах само . Пратих малко и на Ozzy и чакам тежката му дума .
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #8 -: Октомври 28, 2013, 08:43:00 »

Днес тествах восъка.Разтопих го на водна баня в стъклен буркан,но избързах с охлаждането-като резултат се пукна на три части(восъка,не стъклото).Пастирах с киче един Аристократ,на не много високи обороти(около 600),след това полирах.Резултатът бе страхотен.Утре ще пробвам  върху друга лула,и ще постна снимки.Восъкът е перфектен,още повече на тази цена!
« Последна редакция: Октомври 28, 2013, 08:49:32 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #9 -: Октомври 28, 2013, 10:08:49 »

Интересно ! И при мен отливката се напука , защото бързах с охлаждането . Нямах търпение ! Явно това е причината . Следващия път ще съм търпелив и ще изчакам естественото охлаждане да си свърши работата .И за мен восъкът върши предопределената му раработа .
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2013, 08:30:08 »

Днес тествах восъка.Разтопих го на водна баня в стъклен буркан,но избързах с охлаждането-като резултат се пукна на три части(восъка,не стъклото).Пастирах с киче един Аристократ,на не много високи обороти(около 600),след това полирах.Резултатът бе страхотен.Утре ще пробвам  върху друга лула,и ще постна снимки.Восъкът е перфектен,още повече на тази цена!

Ози, тези обороти с какво ги постигна, бормашина или друго? Търся си регулатор на обороти за електромотор или такъв с регулатор!
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #11 -: Октомври 29, 2013, 10:04:40 »

Настолна бормашина,Жоро-обороти от 40 до 1200 в минута.Върши прекрасна работа,но е на работа,и все по-рядко мога да отделям време.По принцип може да се регулират обороти на ел. двигател,в зависимост от типа(моно или трифазен)-димер или честотен инвертор,но дали с струва вложението,не знам.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #12 -: Октомври 30, 2013, 08:29:44 »

Карнаубата се втечнява от 80 до  90 градуса . Много твърд восък . Здраво дърпане на тютюна   си трябва, за да я загрееш толкова , че да ти лъснат кунките . И на мен ми се е случвало да се омазня от някоя лула , но почти съм сигурен , че не е от карнауба .

Лулата загрява на 80-90 градуса винаги, и това че може комфортно да се държи в ръката не се дължи на ниската температура а на факта че дървото е много добър термо-изолатор. А протеина на епителните клетки на кожата (и въобще човешкото тяло) точно обратното, е много добър топлинен проводник.

По същата причина нестинарите си газят в жарта без проблеми, защото въглищата са топлинен изолатор а краката проводник.  Ако вместо дървени въглища отдолу има някакво железо, или просто между жарта да има пирон, нагазилия го със сигурност ще отиде в пирогов или най-малкото нема да може да ходи кат хората една седмица.
Карнаубата си се топи, колкото и майсторлък да вкарваш в пушенето и колкото и "хладна" да ти е на допир лулата.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #13 -: Октомври 30, 2013, 10:43:12 »

Балканско момче , ще се наложи за кой ли път да обяснявам , че не пуша и удоволствието за мен е да си лъскам лулите / карнаубата спомага за тази цел / .Горната лекция ще ми е жизнено необходима при смяна на професията , не дай си боже ! Споделих информация за евтина карнауба и то в България . Ако имаш интерес - възползвай се , ако ли не - жив и здрав .
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #14 -: Октомври 30, 2013, 12:29:56 »

Балканско момче , ще се наложи за кой ли път да обяснявам , че не пуша и удоволствието за мен е да си лъскам лулите / карнаубата спомага за тази цел / .Горната лекция ще ми е жизнено необходима при смяна на професията , не дай си боже ! Споделих информация за евтина карнауба и то в България . Ако имаш интерес - възползвай се , ако ли не - жив и здрав .


Аааааа, така кажи Усмивчица   

Тоя "тънък" момент съм го изпуснал. Сори, my bad. Усмивчица
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!