PipeZone PipeZone
Април 30, 2024, 07:17:05 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Анкета
Въпрос: Ако трябва да пушите само един вид тютюни, какви биха били те?
Чиста Вирджиния (кейсвани само със захар) - 3 (7.1%)
Ферментирала Вирджиния - 1 (2.4%)
Вапери - 6 (14.3%)
Леко ароматизирана Вирджиния с Бърли - 2 (4.8%)
Английски миксове - 8 (19%)
Балкан миксове (с повечко ориентал) - 12 (28.6%)
Лейкланд Вирджинии - 0 (0%)
Американски Вирджинии - 1 (2.4%)
Вирджиния с Кентъки - 2 (4.8%)
Чисто Кентъки (италиански тутуни) - 1 (2.4%)
Ароматизирани английски смеси - 0 (0%)
Датски ароматици (Вирджиния Бърли и Кавендиш) - 2 (4.8%)
Американски ароматици - 0 (0%)
Лейкланд Ароматици - 1 (2.4%)
Шотландски миксове (с уиски) - 0 (0%)
Нейви (с ром) - 1 (2.4%)
С пурени листа (Cigar Leaf) миксове - 2 (4.8%)
Общ брой гласове: 17

Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Какви тутуни предпочитате?  (Прочетена 23039 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« -: Април 25, 2014, 03:19:05 »

Уважаеми Колеги,

Тъй като напоследък се забелязва тенденция за оспамяване на темите и леко завъртане в нежелана посока, което е както добро понеже провокира свободна дискусия, така и лошо защото се разводняват темите, реших да преместим спора с колегата Пин от една друга тема тук.

Всъщност спора беше малко по различен, а то е превъзходството на американския тютюнев пазар и блендинг индустрия която е във възход, спрямо европейската такава която е в своя залез заради невъзможните педерастки законови ограничения.

Става дума за следното: Европейските фирми и блендери ползват техниките на блендване от едно време. Под едно време се има предвид началото на 20 век, когато е бума на химиите овкусителите и ароматизаторите, но в някаква рудиментарна и нескопосана форма.
И понеже индустрията постоянно запада, и проучвания в тая посока имаме само в цигарения отдел, европейските тутуни си остават на ниво началото на 20 век. По това време европейските тутуни са превъзхождали в пъти американските.

Обаче, днес положението е по-различно. Единствени които харчат ресурс за да експериментират в блендването са американците.  Резултата е на лице, а то е Корнел и Дил, Г. Л. Пийз, МакКлеланд.
Блендове в сравнение с които европейските са гола вода.

Какво мислите вие по въпроса?


П.П. анкетата съм я пуснал чисто от любопитство, темата е за Америка vs Европа.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #1 -: Април 25, 2014, 05:36:44 »

Ще стане като в темата ми за Дънхил - най-накрая ще се установи неоспоримо, че Вие не сте Дзен. Че Вие сте балканският антипод на Дзен. Ухилен Гласувам мечо-пуховски за "колкото повече (тютюн), толкова повече (тютюн)!"

Ся малко по-сериозно - не съм съгласен, че в Европата са толкова зле нещата. Ако четеме американски форуми, то всичко е Апокалипсис, ама те преиграват като инфантилни дърти лелки понякога. Ако погледнеме някоя "класация" у един средностатистически щатски форум, то обикновенно на челни места са европейски "блендове" - невероятно, но факт. Не казвам, че американските тютюни са лоши (не са), просто тукашните не са толкова зле, колкото ги описваш.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #2 -: Април 25, 2014, 06:24:27 »

В отговор на Русен: Отговарям в тая тема, за да не спамя повече другата - нито съм знаещ, нито съм можещ, нито пуша от дълги години, нито съм пушил безброй тютюни... Това което споделям, е нищо повече от лично мнение. Толкова, точка. Знаещите в тоя форум са други, само дето вече рядко пишат (чудно що ли).

Поздрави
« Последна редакция: Април 25, 2014, 09:33:09 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #3 -: Април 25, 2014, 06:57:59 »

Аз отворих темата щото споренето с тебе е удоволствие и градивно и на ниво. Не за друго.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #4 -: Април 25, 2014, 07:05:38 »

Усмивчица)  засмях се Усмивчица  ами ,добре де
Харесвам, ама като не знам какво пуша Усмивчица)))))))))))))
Пуша Английски блендове , пуша тютюни с  латакиев вкус ,  ориенталски  а понякога и за разнообразие и Вирджиниии
Къде да   гласувам  за латакиевите смеси .

Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #5 -: Април 25, 2014, 07:11:11 »

Усмивчица)  засмях се Усмивчица  ами ,добре де
Харесвам, ама като не знам какво пуша Усмивчица)))))))))))))
Пуша Английски блендове , пуша тютюни с  латакиев вкус ,  ориенталски  а понякога и за разнообразие и Вирджиниии
Къде да   гласувам  за латакиевите смеси .



Английски и балкан.

Между другото може до три опции на човек.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #6 -: Април 25, 2014, 08:17:26 »

Шизофренични ми се получиха мненията, щото ме мързи да цитирам (а трябва, знам) - второто беше отговор за Русен.
Но ББ беше "заловен" в прегрешение и то съвсем на скоро: "Аз ФВФ на Сам Гавит го мъчих почти месец докато открия за чий х.й толкова го харесват, и точно преди да се откажа от него тотално, взе да ми харесва, като сега ми е номер едно." Какво ще кажете в своя защита?

Да добавя - Европа срещу Америка (или 21ви срещу 19ти век  Ухилен):

Фабриката на Mac Baren: http://pipesmagazine.com/blog/pipe-manufacturer-retailer-spotlight/mac-baren-tobacco-factory-tour-part-3/

Фабриката на Cornell & Diehl: http://pipesmagazine.com/blog/pipe-manufacturer-retailer-spotlight/cornell-diehl-good-ol-american-tobacco/
« Последна редакция: Април 25, 2014, 09:13:54 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #7 -: Април 25, 2014, 08:34:23 »

 ;)Аз определено съм пас за класацията ви.Харесвам много неща-от крайно ляво,до крайно дясно.И вапери,и чиста вирджиния,и латакия,и някои ароматици ми харесват,ориенталци, инглиш тютюни....въпрос на моментно състояние и нагласа.Нямам претенции за миродавно мнение,но мисля,че единствения правилен път пред нас (луларите),е вечното експериментиране.Не приемам навика, както и застоя върху няколко тютюна.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #8 -: Април 25, 2014, 09:12:07 »

Аз пък гласувах за тези които съм пушил - Вапери, Датски смеси и Чиста вирджиния.....другите не съм ги пробвал, не ги знам, че са такива и не знам дали от тези които съм не съм пушил няма да ми станат любими.....завързах се на възел в изказването!
Пуша и пробвам всичко, или ме кефи, или не....а и да не ме кефи след време пак пробвам и може пък i да ме изкефи.
Засега имам само един тутун, дето не бих го пробвал пак - Enerdale Flake!
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Април 25, 2014, 09:59:37 »

Това добре, ама липсва важно условие кога и къде! Трудно ми е да отговоря, но гласувах съобразно текущите си нагласи.
А споровете са хубаво нещо и трябва да ги има, освен това тук се водят на ниво, което не можеш да срещнеш често. Редки птици сте вие двамата колегата Бой и колегата Пин и е удоволствие да ви чете човек споровете даже като се хванете за .... Лулите Намигване
« Последна редакция: Април 25, 2014, 10:08:36 от gbpipes » Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #10 -: Април 25, 2014, 10:02:20 »

Редки птици сте вие двамата колегата Бой и колегата Пин и е удоволствие да ви чете човек споровете даже като де хванете за .... Лулите Намигване

Мерят си мундщуците....... Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #11 -: Април 25, 2014, 10:27:15 »

Шизофренични ми се получиха мненията, щото ме мързи да цитирам (а трябва, знам) - второто беше отговор за Русен.
Но ББ беше "заловен" в прегрешение и то съвсем на скоро: "Аз ФВФ на Сам Гавит го мъчих почти месец докато открия за чий х.й толкова го харесват, и точно преди да се откажа от него тотално, взе да ми харесва, като сега ми е номер едно." Какво ще кажете в своя защита?



Нема какво да кажа в своя защита, ще кажа само че изключението потвърждава правилото. Тоя тутун на сам гавит наистина е номер едно. Но като цело една седмица без латакия, и почват да  ми се тресат ръцете.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #12 -: Април 25, 2014, 10:42:17 »

Имаш най-обикновен "грегориански (Пийз) синдром" - докато мине абстиненцията е тегаво, после един-два месеца лейкланд терапия и си като нов... Минал съм го, не е страшно.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #13 -: Април 25, 2014, 11:22:31 »

Имаш най-обикновен "грегориански (Пийз) синдром" - докато мине абстиненцията е тегаво, после един-два месеца лейкланд терапия и си като нов... Минал съм го, не е страшно.

Да не бъде.

Призовавам всички симпатизиращи на правата григорианска вера да се опълчим срещу тази ерес ширеща се все повече между неукрепналите братя.

Словото на нашия Григорий (Пийз) трябва да ни бъде единствения догмат.

ДА ЗАЩИТИМ СИРИЙСКОТО И КИПЪРСКО БЛАГОУХАНИЕ!
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #14 -: Април 26, 2014, 08:16:42 »

Да ви кажа честно , аз близо 2 години пушех само ароматици , и датски смеси . Датските , неароматизирани , или просто,ароматизирани на мед ,ги уважавам . Ще ви кажа че , един от най продаваните ,и обсъждани тютюни на Макклеланд - Вирджиния Уудс , има вкус на датска смес , той си е такава , ама с малко бърли и кавендиш от вирджиния .
Когато обаче опитах Вирджиния с Перик и английски , балкан блендове с Латакия , от първия момент разбрах , че все едно ,не съм пушил нищо досега .
Един колега от форума , дето ми пусна първата поръчка ,знае . Първата ми кутия със Скуадрон лидер и найткап и няколко флейки на ФВФ , ги изпуших за по малко от 6 дни . Буквално бях завладян , от вкуса на Перик и Латакия . Новия , солен вкус ,обратната противоположност , на натъртващият сладък , ми хареса толкова , че буквално по цял ден пушех.
След това , опитах много тютюни , повечето от тютюните в нашите ревюта ,и някой , които ги няма там . Опитах сигурно повече от 70 80 бленда ,и ще ви кажа , че са малко фирмите , които държат ниво ,на всичките си тютюни . Повечето имат 3  4   5 бленда , отлично попадение , и другото се пуши просто, става за пушене , безлично , така ,оборотно да кади лулата  . Не съм авторитет , по скоро новак - аджамия , но всеки човек , когато усети качественото , разбира и веднага категоризира , тютюните . Тоест си саздава , мисловно вкусова оценка за блендовете , и си ги нарежда , според качеството и преживяването , което е имал . Обаче , човешките възприятия са толкова ненадеждни , колкото верността на жена . Затова , се водят толкова спорове по форуми , и даже самите хора , се учудват от вкуса си , промените му и възприятията си , след време
Обаче аз мисля , че не може да пушиш само европейски тютюни , или да заседнеш на ароматизирани вирджиний , или бърли блендове , и да останеш там , постоянно . Затова всеки пушач на лула , има така наречената ротация .
Различни тютюни които е харесал , и сменя блендовете периодично .
Цитат
В отговор на Русен: Отговарям в тая тема, за да не спамя повече другата - нито съм знаещ, нито съм можещ, нито пуша от дълги години, нито съм пушил безброй тютюни... Това което споделям, е нищо повече от лично мнение. Толкова, точка. Знаещите в тоя форум са други, само дето вече рядко пишат (чудно що ли).
Относно този отговор на Пинхед , сигурно познава тези хора и комуникира с тях за да изразява позиция , ще кажа че отношенията в едно затворено общество ,се градят , и отговорноста е на всеки ,да пише , да добавя мнения и нова информация , за колегите . Да спори , да помага и да се шегува . Така се създават отношения , и сплотен колектив . Ако , някой не го прави , и се прави на сърдит , отбягва да гради , значи руши. И понеже отговорността е на всички , и даже и на най новите , да се ровят , да споделят , да поздравяват поне ,или да дават мнение .
Ако някой не го прави , е просто безотговорен към форума , колеги и приятели , егоист , горделив , със високо мнение за себе си , омаловажавайки другите . И така , смятайки себе си, за старо куче , и отбягвайки комуникация и лаишки въпроси , не прави чест на никого , не го прави по тежък и авторитет , според мен .
И както твърди Пинхед , ако някой не пише вече , поради некакви негови , вътрешни предубеждения , към колегите и гордост , това си е негово морално и ментално нараняване .
Обаче Пине , ако твърдиш , както си писал във цитата по горе , че има хора които не пишат , заради мен , понеже отговора ти е еднозначен , няма да ги съблазнявам и отвръщам . Ако наистина има , стари кучета , който не пишат заради мен , или защото си мислят , че форума е събрание на старейшините , или на тесен кръг от хора ,нещо мистично ,като масонски клуб, честно ти казвам , НЯМА ДА НАПИША и едно мнение повече във форума . Ако обиждам някой , стар пушач , или го отвръщам със присъствието си , кълна ти се ,няма вече да ме чуете , само да кажете ,кой съблазних и да се върне да пише пак , редовно във форума .
Аз вкусовете съм си ги изградил , приятелства също .Лули имам една кофа ,имам и инструменти да си направя каквото искам . Въпроса е Щом твърдиш ,че преча , или отвръщам някой човек ,Моля човека да пише - " Да аз съм и не пиша заради теб ". И готово - мен,  вече ме няма . Просто и лесно .
Любов и приятелство се гради, от двама или от повече хора . Има ли нетърпимост и ненавист , тя разяжда като отрова , човешкото сърце . Гордостта също. Един пример , само .
Във Библията има описание , на най красивия и съвършен от всичките си събратя , най силен и умен , надарен със красота и благородство , над всички други ,ангел или архангел ,по точно .За него били направени музиката и музикалните инструментите , отговарял е за хвалението на Божията слава и е стоял в присъствието и постоянно . Обаче , въпреки всичките си ненадминати качества , едно нещо го е сринало и опорочило, максимално - Гордоста му . Описанието е за най светлия и красив ангел , превърнал се и във най тъмния и проклет завинаги . Името му ,и историята я знаем , всички . Може само да се поучим от нея . Гордоста убива всичко човешко и добро , във всеки , който няма самокритичност и съпричастност.
С мен и без мен  , по добре новите у форума да са облагодетелствани ,от присъствието на знаещи и можещи , отколкото от моето , аджамийско и фенско .
« Последна редакция: Април 26, 2014, 08:32:24 от rusen plovdiv » Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!