PipeZone PipeZone
Април 29, 2024, 04:01:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Mac Baren- HH Vintage Syrian  (Прочетена 11355 пъти)
pecata
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 63



« -: Юни 01, 2014, 01:58:31 »

Ще кажа някои впечатлениа за този тютюн, макар че съм един от прясно дошлите в този форум, а сигорно и с най-малко опит. Първата ми среща с HH Vintage Syrian беше преди около година и половина, след като ми беше препоръчан от продавача в магазинчето за тютюн, като един от най-продаван и на добра цена. Бях много радостен като излязох с пълна торбичка с шарени и красиви кутийки до момента, в който разглеждайки ги ме удари една неприятна миризма от тази черната 100-грамова на Mac Baren. Помислих си, че е от боята или самата ламарина на кутията. Да ама Не. След като я отворих, мириазмата си беше същата  ,но като че ли вече не толкова неприятна. Оказа се, че така мирише латакията за която даже и не бях чувал. Първите ми 2-3 пушения бяха доста плахи и странни, защото бях свикнал на хубави ароматчета и сладички тютюни тип тути-фрути от същата марка както и от други. По данни на производителя това смес от осем виргинии, кентъки, ориенталци и 40% сирийска латакия (за последния има малко съмнения в процентите). Тютюните от сериата НН са създадени преди около 130 години от Харълд Халберг и имат изобразена лъвска глава на кутиите, което ги различава от останалите на Мак Барен. За мен Vintage Syrian е изключителен, гори бавно до дъното на камерата без да гасне или да прегрява лулата, много близък е до Ashton - Artisan's Blend , но с по слабо изразени ориенталци. Нещо като първата любов ми е, или любовта е сляпа. Вие ще кажете.
Активен
pecata
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 63



« Отговор #1 -: Юни 01, 2014, 09:47:23 »

« Последна редакция: Септември 17, 2015, 06:53:40 от ozzy » Активен
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #2 -: Юни 01, 2014, 01:10:09 »

Много добро представяне.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #3 -: Юни 01, 2014, 02:07:59 »

Ха значи любовта е сляпа . Иначе чета по ревютата , че е бил хубав тютюн . Важното е на теб да ти харесва . Щом си харесал латакията , значи колко пъти ти предстои да се влюбиш . Аз се влюбвам вече през месец , или всеки месец .  Усмивчица Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
pecata
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 63



« Отговор #4 -: Юни 01, 2014, 03:50:07 »

Не, това не ми е единствената латакия. Пробвал сам се с абсолютно всичките латакии на Samuel Gawith, на някои дадох дори втори шанс, няма да ги коментирам сега не са лоши. Пробвах и Дъблена на Петерсон, но съм разочарован, а двете латакии на Stanislaw, да ма простят (това са единствените тютюни, които изпратих на боклука). Много скоро ще имам няколко на Dan Tobacco и Gawith Hoggarth и предполагам че ще ме зарадват.
Активен
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #5 -: Септември 09, 2015, 05:05:13 »

Някой друг дa сподели мнения и срaвнения зa тоз тутун от зaглaвието нa темaтa?
Aко имa пробвaли, моля дa споделят, че се зaмислям зa него...
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Септември 09, 2015, 07:12:10 »

Някой друг дa сподели мнения и срaвнения зa тоз тутун от зaглaвието нa темaтa?
Aко имa пробвaли, моля дa споделят, че се зaмислям зa него...

Ич не се замисляй, това е страхотно нещо. Изпушил съм поне три кутийки минимум, и имам още една скътана некъде май. Не съм сигурен. Са да си говорим реално, сирийската латакия е по-кофти от кипърската. На МакКлеланд блендовете със сирийска латакия не са баш най-доброто, тия с кипърска по им ги бива.
Но Мак Барен са си направили много хубав бленд със сирийска (която ще я има още 5-6 години макс докато им свършат количествата).
Кое е характерно за тоя тутун?
Неколко неща.
1. Вкуса и аромата са си същите, сух, мокър, в началото на лулата, в края, в царевица, в бриар, в морта, в морска пена, получаваш един и същи дим. Некой ще рече липса на комплексност, а друг ще каже това е супер, кеф нон стоп. Има тутуни които къртят на точно определен етап от лулата, и се променят неимоверно. Не са скучни, но пък за кефа требе да нацелиш правилната лула, да е с правилна влажнос, и да чакаш определен етап за да дойде кефа. Този от началото до края се променя много малко.
2. Сирийската латакия се усеща, но понеже има кентъки, тази леко кисела нотка която я има за разлика от кипърската е неутрализирана много добре. Почти имаш чувството че е кипърска, но с леко странен привкус.
3. Вирджиниите в бленда са класически Мак Барен. дори и тука се усеща. Това му е единствения минус, ако въобще го усетиш.
4. Понеже не е комплексен бленд, нема нужда да му се вглъбяваш. Пафкаш си, движиш си нещо, и си се кефиш без да има нужда да му анализираш туй онуй.
5. Страхотен тутун от секъде, гори супер, не хапе много въпреки че е Мак Барен.
Горе долу това е.
Винаги като съм го пафкал съм се кефил на макс.

П.П. Сега пък се двоумя дали да не поюна латакиевия сезон с точно тоя тутун. Така или иначе имам една кутийка.
Бех размишлявал с какво да отвора сезона, и почти бех сигурен че ще е червена одеса, ама тая тема ме хвърли в тъча.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #7 -: Септември 09, 2015, 07:23:32 »

Блaгодaря Бaлкaнбой!
Според теб кое вземa превес-лaтaкиятa, вирджиниятa или имa хaрмония в сместa?
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Септември 09, 2015, 08:19:47 »

Блaгодaря Бaлкaнбой!
Според теб кое вземa превес-лaтaкиятa, вирджиниятa или имa хaрмония в сместa?

Латакията.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #9 -: Септември 09, 2015, 08:30:21 »

Знaчи требе дa ми хaресa!
Активен
iivetsa
Full Member
***
Публикации: 108


Ел. поща
« Отговор #10 -: Ноември 26, 2015, 11:54:51 »

Вчера го пуших при чичо Лео,и един образ каза че мирише на влак  Ухилен Кратко и ясно,не знам какво се вглъбявате с тежки анализи и писания  Ухилен Майтапа на страна,тютюна е жесток!
Активен
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #11 -: Ноември 27, 2015, 08:19:26 »

 Ухилен Ивец, това с влака беше яко.... и бих казал до известна степен вярно.
Ще ми се да споделя една случка с латакиева смес. Имам един приятел, който за десет години съм го виждал да запали 4-5 цигари  ей така, от келешлък - буквално непушач. Давам му наскоро да помирише Артизана и той като започна - то не бяха крака, чорапи и какво ли не. Натъпках си аз една лула, запалих и на бъзик му я подадох. След две секунди размисъл той я взе ,започна да чади и възкликна - "Леле, това е жестоко, като го пушиш е много по различно от смрадта в кутията..."  Просто се присетих, защото случката доста се препокрива с първия пост на pecata.

При последната поръчка го изпуснах HH Vintage Syrian, просто го забравиих . Направо следващия път ще поръчам цялата НН серия да я пробвам. Гледам и Никита и други колеги ги хвалят. Само едно питане - нали в НН серията няма ароматици?
« Последна редакция: Ноември 27, 2015, 08:21:44 от Pana » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #12 -: Ноември 27, 2015, 11:07:44 »


..... Само едно питане - нали в НН серията няма ароматици?


В никакъв случай.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #13 -: Ноември 27, 2015, 12:27:55 »

Странични наблюдатели, непушачи са ми казвали, че запалените инглиш/балкан смеси с латакия миришат на запален кенеф или кошче  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #14 -: Ноември 27, 2015, 12:43:39 »

Малко по темата - пробвах го тоз тутун, купуван от Англия. Хареса ми - приятен всекидневен тутун. До момента не ме е запленил, не мога да кажа че блести с нещо особено, но то след ГЛПийз енглиш/балкан микстурите трудно ми харесват други. ще го остава да поотлежи няколко месеца да видя разлика ще има ли.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!