PipeZone PipeZone
Април 30, 2024, 09:50:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Davidoff - Royalty  (Прочетена 15674 пъти)
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #15 -: Септември 09, 2015, 09:29:54 »

Бих искал да раздвижим темата в малко по-аналитична посока, тъй като напоследък ме гложди нещо.
След като и аз направих своеобразен пробив с латакията именно с този тютюн и много ми хареса, реших, че тва цялото удоволствие се дължи на латакията. Естествено, първите ми две поръчки от чужбинско бяха на тютюни с преобладаващо латакиево съдържание. Обаче нещо не е съвсем тамън.  Да, супер са, латакията я смуча и в жегите, против всички канони на пайпсмоукинга. Харесват ми. Но. Има едно но. В ревютата чета, че на практика съдържанието на латакия в ройалти е по-скоро символична. Опитните дегустатори твърдят, че основно се усеща някакъв си вид червена вирджиния. А на мен много ми хареса този тютюн. Да не вземе да се окаже, че през цялото време търся вкуса на чиста качествена вирджиния, евентуално подправена с щипка кипърски лист, а не на средно тежки смески със сирийски лист, както реших в началото...
Моля опитните колеги да дадат мнение. Кой сорт тютюн преобладава в този Ройалти. Ако някой въобще скоро го е пушил Докато не почна да различавам ясно вида на тютюна, не разбирам кое точно ми допада от смеската. Аз лично не съм пушил качествена чиста вирджиниева флейка все още.
Чудя се за следващата поръчка какво да пробвам. Мисля за фвф на сам гауит,  дънхил флейк, орлик голдън слайсд. Дайте идея за още някоя вирджиния.
« Последна редакция: Септември 09, 2015, 10:23:22 от Gruev » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #16 -: Септември 09, 2015, 10:31:03 »

.... Мисля за фвф на сам гауит,  дънхил флейк, орлик голдън слайсд.

Между тия трите нема много общо, да не кажа ич.
Е, орлик и дънхил флейката си приличат малко, но не съвсем. В орлика има и перик.
ФВФ обаче е съвсем друга бира немаща нищо общо с тия двете. Не е за начинаещи определено, щото пайпери от години още не могат да й фанат цаката. Най-капризния тутун който некога е съществувал. На мен ми отне месеци да го науча. Той е от тутуните които са много силни (те сички вирджинии са много силни) и ако не го оправиш какт требе, пък и да го пушиш както требе, никога  нема да изкараш нищо от него. Питай Калин ако не верваш  Ухилен Ухилен
Иначе аз съм му въръл фен и винаги кътам по половин кило и нагоре в един по-голем буркан.

Орлика си е лек светъл вапер с малко перик и е много подходящ за начинаещи. Дънхил флейката също, но орлика със сигурнос е едни гърди напреде. Друг светъл с мъничко перик (пак за начинаещи) е Солани 633 флейката.
С тия се прохожда във ваперите, след което се минава на по-серьозни неща от типа на Ескудо и Трите монахини, и естестввено Сент Джеймс флейката на Самуил Гавид. (която си е ФВФ, само че нафрашкана с перик).

Е сега по темата, това което търсиш, със сигурност не е чиста вирджиния щото чистата вирджиния е малко блудкава и сладка, но пък за тая сметка е много силна. Ако не е смесена с нещо ароматно, не бих казал че е най-приятното нещо за пушене. Е, има изключения като ФВФ, но общо взето от вирджиниите най-доброто е на МакКлеланд, защото не ги кейсват с боклуци. Крисмас чиъра на пример винаги е трепач, както и различните им там номер 22, номер 27 и так дале. И се пак, моето лично мнение е че те са капризни, блудкави, донекъде безвкусни и требе майсторлък за да им свикне човек. За да ги подправят обикновено им слагат перик, той е като черен пипер и щипе на носа, и по тоя начин оправят тая безвкусна аморфна маса която освен че сладни други качества слабо. Аз от Гергьовден до Димитровден пушим основно, да не кажа само вапери. От Димитровден до Гергьовден пък основно латакии и ФВФ на Самуил Гавид.

Онова което търсиш най-вероятно е хубава светла вирджиния, с доста ориентал и латакия за подправка. Нещото което ще се доближи до там е EMP на дънхил, но там латакията е по-кът и от роялтито. Но за тая сметка ориенталците играят яко.
Имай предвит че в роялтито има лек топинг на масло, но то едва ли е сюблимния момент. По-скоро го слагат за да се различава от другите.

Също така имай на ум че вкуса се променя, и ако сега ти харесва едно, с течение на времето ще почне да ти аресва друго. Така че не се хвърляй да търсиш светия граал на тутуните, а лека по лека от всичко и нещата ще си паснат.


Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #17 -: Септември 10, 2015, 07:06:31 »

Прав си че вкусът се мени с времето. Сега ако захапя ройалти, може и да не ми хареса. Ако се окаже че търся масления топинг в давидофф,  ще бъде чисто извращение Усмивчица
Ще поръчам орлик и солани,  и можеби едно Фвф, и ще следвам едно към едно ръководството ти за експлоатация, което беше написал тук нейде. То беше цял научен труд.
Активен
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #18 -: Ноември 04, 2015, 11:18:12 »

Добра вечер .. дан пущам нова тема , ше споделя нещо странно относно "Кралското ДавидовЪ".
Почти ми свършва кутийката и с всяка следваща лула става все по шашаво.
Последните две пафкания са с френската г-жа Лъмбърман или Канадката без филтър дето я реновирах.
Справка:http://pipezone.info/forum/index.php?topic=8449.0
Та кфо стаа .. първата половина на лулата кефф страшен , хладно , ароматно .. пушек благ.
Втората половина .. мъка , рязко се започва едно гаснене , една влага .. гър-гър .. чак попивам канала на мундщука .... тая вечер дренирах и с кристали , същата хава .. даже още по зле ! Като угасна за пореден път към края и я изпразних , дъното беше направо мокро дейВа ! Кфо стаа не моем да вденем ?!
Кутийката с "кралското латакиево величество" си стои затворена , един път съмо го понадиплих тутуня да не стои степан.
С другите ми лулици ефекта беше почти същия.Пълня класически даже на 2 стъпки а не 3 , не тъпча душмански.
Притъпвайки с тампера по време на пафкане консистенцията си е ок.
Аз ли нещо са гелпя .. тютюна ли нещо са ебава  ... ?! Когато купих кутията нямаше такива чудатости.Пушех до края без никфи драми ... е оплаках са !!

п.п...оня ден извадих първия компот дет си купих преди няколко месеца , а именно "Кадифето на МакБаръня" и заредих същата лула ей тъй от любопитство ! Ми изпуших си я цялата без никфи драми .. даже ми ареса дали щото е отлежал , дали аз и свикнах .. дали си пасват двете неща .. неам идея ! Ма де е едното .. де е другото ?!  Ъ?
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #19 -: Ноември 05, 2015, 01:43:15 »

Добра вечер .. дан пущам нова тема , ше споделя нещо странно относно "Кралското ДавидовЪ".
Почти ми свършва кутийката и с всяка следваща лула става все по шашаво.
Последните две пафкания са с френската г-жа Лъмбърман или Канадката без филтър дето я реновирах.
Справка:http://pipezone.info/forum/index.php?topic=8449.0
Та кфо стаа .. първата половина на лулата кефф страшен , хладно , ароматно .. пушек благ.
Втората половина .. мъка , рязко се започва едно гаснене , една влага .. гър-гър .. чак попивам канала на мундщука .... тая вечер дренирах и с кристали , същата хава .. даже още по зле ! Като угасна за пореден път към края и я изпразних , дъното беше направо мокро дейВа ! Кфо стаа не моем да вденем ?!
Кутийката с "кралското латакиево величество" си стои затворена , един път съмо го понадиплих тутуня да не стои степан.
С другите ми лулици ефекта беше почти същия.Пълня класически даже на 2 стъпки а не 3 , не тъпча душмански.
Притъпвайки с тампера по време на пафкане консистенцията си е ок.
Аз ли нещо са гелпя .. тютюна ли нещо са ебава  ... ?! Когато купих кутията нямаше такива чудатости.Пушех до края без никфи драми ... е оплаках са !!

п.п...оня ден извадих първия компот дет си купих преди няколко месеца , а именно "Кадифето на МакБаръня" и заредих същата лула ей тъй от любопитство ! Ми изпуших си я цялата без никфи драми .. даже ми ареса дали щото е отлежал , дали аз и свикнах .. дали си пасват двете неща .. неам идея ! Ма де е едното .. де е другото ?!  Ъ?

Щом тютюнът не е променен, значи има промяна в лулата. Или в условията на околната среда. Кондензът се образува от влага. Влагата може да е в тютюна или във въздуха. Ако относителната влажност на въздуха е висока и температурата ниска, а температурата на лулата е също висока, тогава водата във въздуха става на конденз. Друго не се сещам.
Активен
DonDanito
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 28


Ел. поща
« Отговор #20 -: Февруари 23, 2016, 10:20:37 »

Страхотен тютюн... привършвам първата си кутийка. Изпафках я за отрицателно време. Тия другите почнаха да ми лютят, пари ми дима... абе ужас. Смотан Говоря за разните там ароматици...
Активен

0878808991 Дани
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #21 -: Февруари 24, 2016, 11:04:00 »


..... пари ми дима... 


Викат му "Пропилен Гликол"
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
DonDanito
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 28


Ел. поща
« Отговор #22 -: Март 08, 2016, 10:14:22 »

Започвам да усещам разликите вече... Но и още експериментирам с различните тютюни. Сега пуша Davidoff Scottish Mixture. Роялтито май ми допада повече...
Активен

0878808991 Дани
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!