PipeZone PipeZone
Април 29, 2024, 09:25:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Чай от пресен джинджифил  (Прочетена 7427 пъти)
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« -: Декември 31, 2014, 02:10:12 »

  Здравейте,
 
 Понеже някой изрева от гърло и прочие, та реших да покажа.
 Взимате пресен джинджифил и отделяте парче, колкото края на палеца, горе-долу. После, с остър наж /за да не се губи сок и полезности разни/ го нарязвате последователно на шайби, лантички и кубчета - горе долу 2х2 мм.

 
 
 
 
 

 Получения материал изсипвате в 300 - 500 мл. кипната вода.
 Има два начина за довършване; някои го оставят 1 - 3 минути да поври на тих огън, други просто го запарват.
 След като поизстине, може да добавите и мед.
 Важно - медът се добавя след спадане на температурата под 60 градуса, в противен случай се разгражда и получавате кьор-фишек. Ухилен

 Наздраве!!
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #1 -: Декември 31, 2014, 09:12:01 »

Вехто, ниеу нашто село Пловдив,се лекуваме със чай от греяна ракия . Помага при всичко , или при подходяща дозировка действа симптоматично / Анестетично / ха ха ха  Ухилен
Активен
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #2 -: Януари 03, 2015, 02:06:21 »

След като пих чай от джинджифил в Singapore Botanical Garden - друг не признавам  Завърти очи
Са понеже домочадието неще се оплакват от гърло - след седмица ше ги водя да се лекуват там  Ухилен
Активен
dan_koloff
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 82


Лулата е Real Briar, вързана с медна тел...


« Отговор #3 -: Януари 04, 2015, 07:48:53 »

И аз днес съм на такъв чай...
Активен

Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote.
Benjamin Franklin
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« Отговор #4 -: Януари 05, 2015, 09:42:33 »

Браво на Вехтия, че се е сетил да сподели. Аз с джинджиФил Колинс се лекувам от години и потвърждавам, че работи. За максимален ефект си го стържа на ситно или като няма ренде го дялам внимателно на тънки лентички - така мръсника люти дваж повече.

За тея дето не се радват на лютото на джинджифила, решението е в запарката да се добави сладък корен (още известен като сладник или женско биле). Тая билка уж също си я бива за какво ли не, само дето сладкия и вкус много не мога да го трая. Само с джинджифила се получава интересно - той убива сладоста на билето, билето сваля лютивината и отварата става съвсем пивка с възможност да се излочат литри. Само внимавайте с дозировката, че нейде бях чел че сладника сваля малко нивата на тестостерон. Ако след това ви се прииска да си освежите педикюра и да си купите джобен пинчер, може би е по-добре да си запалите нещо с много латакия и да изчакате мъдрото утро.
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #5 -: Януари 05, 2015, 10:25:59 »

А от тоя консервирания за суши дали ще се получи ? Просто ми е любопитно. Имам едно бурканче и такъв.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« Отговор #6 -: Януари 05, 2015, 10:38:42 »

А от тоя консервирания за суши дали ще се получи ? Просто ми е любопитно. Имам едно бурканче и такъв.

Таз консервирана гняс не е ли баш сладко-кисела или бъркам нещо? Насъмнява ме да е сполучлив опита за запарка, но сигур можеш да го хапнеш за мезе с едно таквоз.

Инак преди да ме открехнат на пресния джинджифил, лечението се провеждаше с такъв на прах (има го в малки пакетчета по магазините), добре разбъркан с мед. При бъркането често се случва да се получи известният физично-кулинарен ефект "пуф" при който меда неочаквано открива неразтворена част от праха и същата се разлита из стаята. Когато пуфването съвпадне по време с вдишване, ефекта от лечението се засилва експоненциално по изсмърканото количество. Болестта минава, спомена обаче остава завинаги.
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #7 -: Януари 06, 2015, 01:19:53 »

Взех да се навивам и аз да си сваря едно коренче. По Коледа  купих едно с цел да правя глювайн за домашните. щото рецептата го изискваше , ама виното си го излочихме натюр и май нямаше недоволни. И като стана въпрос ,  какъв алкохол е подходящ да добавя в отварката , щото зима е още ? Освен вино ,де!
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!