PipeZone PipeZone
Април 26, 2024, 08:44:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
Автор Тема: je suis пушач на лула  (Прочетена 41190 пъти)
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« -: Януари 11, 2015, 08:18:23 »

Това което става във Франция е ужасно, но пък и карикатурите са меко казано вулгарни.Не искам някой да си помисли, че оправдавам това което стана, но малко в повече ми дойде така нареченото "свободата на словото".Мисля, че журналиста  трябва да има някаква автоцензура, и сам да се усеща, че има една граница, която не трябва да се минава.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #1 -: Януари 11, 2015, 08:45:22 »

Че повечето са вулгарни и просташки - да, така е. Ама, от друга страна, не съм чул да са предизвикали смъртта на некой мюсюлманин тея пусти карикатури... Замисли се - в България си имаме къде по-пиперливи вицове на тема "религия", отколкото рисунката на един нагъзен Мохамед... Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #2 -: Януари 11, 2015, 09:06:54 »

Прав си, но не визирах само на мохамед карикатурата, Още по-вулгарни са тези, които се бъзикат с християнството.Вярно, ние ще метнем с ръце и ще кажем майната му, защото 45 г атеизъм е дал своето, но има и хора, които не гледат така лежерно на нещата.А бе нещата не са черни и бели.Има много нюанси на сиво и трябва да се опитаме да ги разберем.Пак повтарям, че ни най-малко оправдавам идиотщината.Просто има и друга гледна точка.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #3 -: Януари 11, 2015, 09:13:38 »

По въпроса с осмиването на християнството не можеш да търсиш подкрепа от мене - атеист съм... Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Януари 11, 2015, 09:23:25 »

Подкрепям Калин на сто процента.

И аз не съм много фен на убиването на хора, ама тея какво са очаквали от муджахедините, да им дадат медал ли? Ебаваш се с религията на хората, гръмват те. Кво квичат толкова?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #5 -: Януари 11, 2015, 09:23:48 »

По въпроса с осмиването на християнството не можеш да търсиш подкрепа от мене - атеист съм... Ухилен
Ето за това говорим.На теб ти е през ......цялата работа, но има хора , които го приемат по-лично от колкото  да го напсуваш.И това може би е много меко сравнение.Тезата ми е, че като знаеш, че някой се дразни от нещо, просто не го прави.С какво спечели" свободата на словото" от цялата работа???.А до колкото разбрах, в този вестник е имало яка цензура, но на други теми, които умешлено няма да спомена.Двойния стандарт е едно от нещата които ненавиждам.
« Последна редакция: Януари 11, 2015, 09:44:09 от kalin andreev » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Януари 11, 2015, 09:41:38 »

По въпроса с осмиването на християнството не можеш да търсиш подкрепа от мене - атеист съм... Ухилен
Ето за тома говорим.На теб ти е през ......цялата работа, но има хора , които го приемат по-лично от колкото  да го напсуваш.И това може би е много меко сравнение.Тезата ми е, че като знаеш, че някой се дразни от нещо, просто не го прави.С какво спечели" свободата на словото" от цялата работа???.А до колкото разбрах, в този вестник е имало яка цензура, но на други теми, които умешлено няма да спомена.Двойния стандарт е едно от нещата които ненавиждам.

По-точно е уволнен един карикатурист заради "антисемитска" колонка.

Питам се тогава защо ако некой направи расистка карикатура на негър дето скача по дърветата с банан примерно веднага ще скочат и ще го разкъсат?
Или как Хитлер ебе Ана Франк да речем?   Айде да направат нещо такова и да видим за каква свобода на словото иде реч?

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #7 -: Януари 11, 2015, 09:43:27 »

Е за това говорим....
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Януари 11, 2015, 09:46:18 »

Е за това говорим....


И това къде припадат с тия патетики. Не знам каква е идеята въобще. Ако е да променят закона, то закона си го позволява това нещо. Винаги е имало свбода на словото. Ако пък мислят да убедят мюсюлманите да не си взимат религията толкова на сериозно, да позная ли в кой крачол ще си го преместат мюслитата?
Никакъв смисъл нема от тая работа, това е масло на чифутите да прокарат секуларизъм и терор срещу религиите.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #9 -: Януари 11, 2015, 09:52:32 »

Колеги, що бъркате расизъм с религия - двете нямат нищо общо.

P.S. Тая снимка на "чифута" и "мюслито" малко ли ви е?

Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #10 -: Януари 11, 2015, 09:57:34 »

Никой нищо не е споменал за расизъм.

Един голем шнур за Чарли, Нема по-тиранично общество от западната цивилизация. Шнур за демонокрацията.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #11 -: Януари 11, 2015, 10:00:31 »

Ще кажа още нещо  еретично.Изобщо не уважавам журналистиката, поне такава каквато е в България.Това са хора, които си вадяд хляба предимно от нещастието на хората и са по-продажни от полицаите.Колкото е по -голяма трагедията, толкова-повече рипа от кеф.Ще човъркат и мажат с дни, надявайки се да стане още по-голямо мазало.
Най-се дразня, че когато им кажеш, че в много случаи провокират напрежение с постоянното раздухване на някоя история, подскачат като ощипани булки и веднага се оправдават със"свободата на словото".
« Последна редакция: Януари 11, 2015, 10:10:22 от kalin andreev » Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #12 -: Януари 11, 2015, 10:53:13 »

 Колеги, нещо сте в силна грешка.
Карикатурист и журналист са две коренно различни неща. Темата е дълга и няма да подхващам. Но като пристрастен към това изкуство, аз съм за свободната карикатура. Които иска да я гледа - който не ще - да си чете други издания. Затова си има читателски групи в обществото.

  Карикатуристът не обсъжда и не осъжда - той концентрира моментното състояние на нещата и тяхата позиция в обществото. Карикатурата не илюстрира самата религия като такава - тя акцентира върху нейните фрапиращи прояви. Никой, спокойно изповядващ която и да е религия не може да бъде окарикатурен. Това е възможно, когато има натрапване на прояви, обяснявани, или оправдавани с религията, които грубо се намесват в хода на обществените процеси.
 
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #13 -: Януари 11, 2015, 11:04:19 »

 И това - за ненужната патетика.... не го разбирам!
 Карикатуристите не убиват, за да им се търси сметка по този начин. Дори през 19-ти век, когато английските карикатуристи рисуват техния парламент, като сбирщина от животни, никой не им търси сметка! А знаем за тогавашното ултра-консервативно общество.
 По-късно, даже някои от най-отявлените тирани и диктатори, са колекционирали карикатури, описващи самите тях.
 Карикатурата е най-типичният представител на свободата на изявяване. Започнем ли да съдим някого за това, че окарикатурява - край на всичко! Връщаме се при Сталин и Берия!!!
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #14 -: Януари 11, 2015, 11:07:58 »

Вехто, както никога да съм съгласен с тебе.  Намигване Освен с това:
Цитат
Карикатуристът не обсъжда и не осъжда - той концентрира моментното състояние на нещата и тяхата позиция в обществото
Баш си осъжда, това е идеята на карикатурата - чрез гротескното хиперболизиране да обърне внимание на хората за поредната глупост, сътворена от некоя "умна глава". Примерно.

P.S. И с онуй от доле дето го написа, и с него съм съгласен!  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!