PipeZone PipeZone
Април 20, 2024, 03:20:03 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  
Автор Тема: je suis пушач на лула  (Прочетена 41141 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #45 -: Януари 13, 2015, 09:41:19 »

Да не говорим че из ислямския свет имаше сума ти секуларни "диктатори" къде американците ги свалиха и на техно место дойдоха муджахедини.

Е па уахабицкия ислям е финансиран в продължение на десетилетия от Америка и Саудицка Арабия. Аз не свалих Саддам, Гадафи, тоя на Тунис пич, Хосни Мубарак, че даже и за Башар Асад имаше опити. Хамериканците ги свалиха и на техно место се намърдаха разни обучавани и финансирани от америка и Саудицка Арабия муджахедини.

Радикалния ислям е сравнително ново явление, откакто петрола стана яката работа и разни пустинни диваци се нагушиха с кинти и почнаха да финансират.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« Отговор #46 -: Януари 13, 2015, 09:49:55 »

Балканец, кефи ме как раздвижваш форума и разбирам, как начинът ти на изразяване помага в тая задача. Обаче още повече ме кефи упражнението да правя разбор на постовете ти според това какъв точно анти-похват на реториката си приложил. Само в тая тема съм изброил 6 и чакам още - моля те, продължавай!

Иначе по темата, бихте ли ми обяснили с думи прости, как съществуването на дума, стихче, картинка или идея нейде по света ви обижда лично?
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #47 -: Януари 13, 2015, 10:06:38 »


Иначе по темата, бихте ли ми обяснили с думи прости, как съществуването на дума, стихче, картинка или идея нейде по света ви обижда лично?


Еми много е просто. Ебаваш се с Аллах и пророка, тия ти изкарват калашниците. Те така става тая работа.

И като им протестират и се пеняват из Франция, много ми е интересно в кой крачол ще си го преместат имамите от Йемен и от там и от онам. Представям си тия от Ислямска държава как ще се трогнат от протестите  и всичките тия Je Suis-вания.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« Отговор #48 -: Януари 13, 2015, 10:15:39 »

Калашници и имами хубаво, ама ти кажи теб лично как те обижда картинката със Светата Троица. Не слагам под въпрос оценката "тъпа е", а за присъдатата "не трябва да съществува".
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #49 -: Януари 13, 2015, 10:25:18 »

Калашници и имами хубаво, ама ти кажи теб лично как те обижда картинката със Светата Троица. Не слагам под въпрос оценката "тъпа е", а за присъдатата "не трябва да съществува".

Пич, кажи си че тролваш и въртиш софизми и вербални гимнастики за спорта. И аз го права понекога.


П.С. Ако наистинна не вдеваш, тогава имаме много серьозен проблен.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« Отговор #50 -: Януари 13, 2015, 10:37:18 »

Всъщност не опитвам да троля, а да си изясня защо това, че някого рисувал някой, ей така веднъж, дава повод да се раздува това като тема в обществото, та да стига чак и до луларски форум.

За протокола, карикатурите на Шарлитата ми се сториха безвкусни и пренапънати, но сметнах за достатъчно да спра да ги разглеждам. Не е като да е седнал някой да ме бие да им се радвам.

П.С. Технически последния ти пост трябва да се брои за "аргумент срещу спорещия", нъл тъй?
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #51 -: Януари 13, 2015, 10:40:28 »

Не сметам, че Блубар "тролва" - един друг човек го прави и измества темата у неква крива посока...  Намигване Въртяхме, сукахме и пак стана ясно, че у Америката бият негрите.  Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #52 -: Януари 13, 2015, 04:00:09 »

Еми като не разбирате защо е обидно това или онова, и целия културно-цивилизационен бекграунд на нещата, тогава какво да си говорим. Немаме общ език.

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #53 -: Януари 13, 2015, 04:38:45 »

Чакай малко ся, да те питам - разните там ислямски екстремистки лумпени (Ислямска Държава, Ал-Кайда, Боко Харам и прочее) възприемат самото съществуване на християнския свят (западното общество) като абсолютна обида за техния си ислям. До степен, да бъде обявена свещена война за неговото изтребление. Та, по твойта логика, да земеме ние и цела Европа да се самоубиеме, щото ги обиждаме горките? Отгоре на това, мнозина влиятелни ислямски духовници се обявиха абсолютно против подобни убийства - те самите казват, че за подобно нещо няма и не може да има никакво оправдание, въпреки че не одобряват въпросните карикатури, ама хич... В един момент се получава, че подобни изродщини намират повече разбиране при нас, отколкото при мюсюлманите...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #54 -: Януари 13, 2015, 04:53:51 »

Чакай малко ся, да те питам - разните там ислямски екстремистки лумпени (Ислямска Държава, Ал-Кайда, Боко Харам и прочее) възприемат самото съществуване на християнския свят (западното общество) като абсолютна обида за техния си ислям. До степен, да бъде обявена свещена война за неговото изтребление. Та, по твойта логика, да земеме ние и цела Европа да се самоубиеме, щото ги обиждаме горките? Отгоре на това, мнозина влиятелни ислямски духовници се обявиха абсолютно против подобни убийства - те самите казват, че за подобно нещо няма и не може да има никакво оправдание, въпреки че не одобряват въпросните карикатури, ама хич... В един момент се получава, че подобни изродщини намират повече разбиране при нас, отколкото при мюсюлманите...

Не оправдавам убийствата разбира се. Ама да припадам и да Je suis-вам щото некви лайнари рисували с гъза си, па муджахедините ги гръмнали..... ае моля ти се.

Да го духат и виновните и жертвите им.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #55 -: Януари 13, 2015, 07:40:39 »

Все едно говорим на "фарси".Нито аз, нито Балканеца оправдаваме диващината, а сме против богохулството.
Не знам за вас, но на мен са се случвали доста превратности в живота и утеха съм намирал точно в църквата.Дали има господ, или не, всеки решава за себе си.Аз съм направил своя избор и не ми е приятно да се  иронизира религията по супер просташки начин.Какво толкова има за разбиране....?
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 07:50:18 от kalin andreev » Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #56 -: Януари 13, 2015, 07:47:10 »

Твоето съществуване и християнската ти вяра са богохулство, наказуемо със смърт, според ал Багдади. Факт...
Климент, аз те разбирам, ама те моля и ти да разбереш - не може всеки да се съобразява точно с тебе. Ако наистина вярата ти е истинска, то не би трябвало дори и да забелязваш подобни глупости, камо ли да им се дразниш... Хората по света казаха "Аз съм Чали" не щото много им харесва тоя левичарски парцал, а защото защитават определени права. Толкова е просто.
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 08:05:43 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #57 -: Януари 13, 2015, 08:02:42 »

Твоето съществуване и християнската ти вяра са богохулство, наказуемо със смърт, според ал Багдади. Факт...

Моето съществуване пък е първоначален бъг в системата, продължил години наред като недоразумение. Милостив е Господ, търпи ни секви. Усмивчица
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #58 -: Януари 13, 2015, 08:24:26 »

Абе хората от половината свят казаха това, просто повлечени от стадния инстинкт.Половината са на 20 тина година и хабер си няма за  какво става дума.И защото това се случи в "бяла Европа".А ден след това Боко Харам утрепа 2000 християни в Нигерия и кво стана....Статистика брат ми .
А на ал Багдади и на него "дрон"ще му направи селфи най-скоро време, ама какво от това....Друга куха лейка ще дойде и така до безкрай.
Духът е пуснат от бутилката!
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 09:11:33 от kalin andreev » Активен
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« Отговор #59 -: Януари 14, 2015, 10:57:30 »

Да минем от фарси и тамил на български викам аз. Моята теза не е, че трябва всички дружно да je suis-каме (аз не го правя), нито, че случката е черно-бяла, нито че Шарли са едни прекрасни борци за свободата на словото, нито че исляма ни е виновен за всичко, а още по-малко пък смятам че Калин или Балканеца застават зад акта на насилие.

Това което казвам е, че:
  • Това че някой някъде по света богохулства, не би трябвало да засяга и обижда когото и да било. Вярата е нещо лично и тя не би трябвало да се влияе от това кой я иронизира - разбира се стига да не ми навират тая ирония в лицето и да не ме репресират на база на моята вяра.
  • Налагането на автоцензура (за което според мен беше и темата) не помага а вреди. Невъзможно е да се сложи граница и да се обясни кое е добър вкус и тон.

Иначе съм съгласен, че медиите обичат да драматизират, че съзнателно или не, много често изместват фокуса, че има двойни стандарти в отразяването на истории, че има много дълъг път да извървим за да се разбират различни хора/народи/религии/култури до ниво на което не се настъпват на всяка крачка по мазолите. Но не виждам как ако тея парижки карикатуристи (или който и да е друг след тях) правят само полит-коректни карикатури/статии/изказвания това би помогнало за което и да е от горните.
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!