PipeZone PipeZone
Април 20, 2024, 03:04:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: златодобив като хоби  (Прочетена 10269 пъти)
васил87
Newbie
*
Публикации: 10


Ел. поща
« -: Август 25, 2015, 06:27:19 »

нека и тука да се разпиша с ходи освен купуването на лули се занимавам в свободното си време със златодобив, едно не толкова доходоностно хоби но пък интересно

« Последна редакция: Септември 17, 2015, 07:10:12 от ozzy » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Август 25, 2015, 08:01:53 »

Е това е яко.

А от къде го добиваш? От реките и горите или от електронни платки?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #2 -: Август 25, 2015, 10:29:50 »

Васко ти откъде си бе брат , дане си от Пловдив .
Активен
васил87
Newbie
*
Публикации: 10


Ел. поща
« Отговор #3 -: Август 26, 2015, 05:21:55 »

Васко ти откъде си бе брат , дане си от Пловдив .
аз съм от софия и златото го добивам от реките имам си драга, когато съм свободен и имам време се пускам до някоя река с кучето и жената, слагаме скарата в колата понякога и палатка и си имаме хотел с безброй звезди Смотан
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #4 -: Август 31, 2015, 08:18:26 »

Кво е драга? Или така викаш на жената, за са те ти се кара?
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #5 -: Август 31, 2015, 08:21:58 »

Драгата е улука със гумената стелка в него дето пускаш калта и чакъла и се измиват и латинките остават долу сас магнетита и тежката фрикция на пъсъка и после се промиват
Абе драгата е аматьорско устройство за промиване на злато по реки и дерета
Активен
васил87
Newbie
*
Публикации: 10


Ел. поща
« Отговор #6 -: Септември 04, 2015, 08:28:19 »

Драгата е улука със гумената стелка в него дето пускаш калта и чакъла и се измиват и латинките остават долу сас магнетита и тежката фрикция на пъсъка и после се промиват
Абе драгата е аматьорско устройство за промиване на злато по реки и дерета

колеги здравейте не бъркайте коритото със драгата, на корито с еработи трудно да не кажа, че дори това е за начинаещи с драгата могат да се прехвърсят кубици материал пускам клим да добиете представа какво имам това е моята драга от клипа а тия двамата там са големи образи https://www.youtube.com/watch?v=SkuwgBXU0zw
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #7 -: Септември 04, 2015, 08:51:10 »

Коритото ви е прекалено късо и затова губите мнооого злато . Значи при тоя добив трябва да има поне още 2   3 пъти повече ситно
Направете си един дълъг улук със ама дълъг 2 метра и половина за тая сила на водата и последните метър и половина само миньорски мъх , без стелки .
Цялата тая работа като се вкарва под силна вода , за да държи ситното се прави така , миньорския мъх се затиска със едра мрежа , напречни пръти за повдигане или решетка и отгоре ситна мрежа метална , така ситното като пропадне между мрежите се задържа , ситната е отгоре за да не дава на камъняка за пропадне надолу р проверете схемата , ама в концентрата накрая трябва много повече ситно да даде , освен ако не сте смукали скали брутални , и цепки
по мое време по друго се работеше , това е добив от много диво и недообрано място , знами , продължавайте там и нагоре изкормете деретата , ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
Вие знаете защо
Тая халка златната е от Тракииско време явно тогава последно е ровено там и затова вадите толкова
Това им е било на траките ситното дето им е изпадало от легените и улуците
« Последна редакция: Септември 04, 2015, 08:56:44 от rusen plovdiv » Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #8 -: Септември 04, 2015, 09:01:49 »

А и колега това киснене с часове във балканските реки , от мен да знаеш , че се плаща много по скъпо после от това злато дето сте го извадили .
Не че нещо ама като извадиш бензина , и разходите ти остава почерпката , ако е успешен излета и филмчето разбира се .
Активен
васил87
Newbie
*
Публикации: 10


Ел. поща
« Отговор #9 -: Септември 04, 2015, 09:31:22 »

А и колега това киснене с часове във балканските реки , от мен да знаеш , че се плаща много по скъпо после от това злато дето сте го извадили .
Не че нещо ама като извадиш бензина , и разходите ти остава почерпката , ако е успешен излета и филмчето разбира се .


ако мястото е добро се вади доволно злато, прекарах 1 седмица на витоша и смея да кажа, че имам печалба а и това не го правя за парите а за удоволствие Намигване  една груба сметка
бензин за целия ден за работа на помпата около 4 литра или 10 лв
ядене зависи около 20лв
други разходи за пътя относително слагаме още 30 лв
всичко прави 60 лв това е 1 грам злато днеска с драгата го вадиш без да си даваш зор ако работиш както си трябва стигаш до 2 или 3 грама пък ако ти се усмихне щастието и извадиш самородка тогава всичко е супер Намигване
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #10 -: Септември 07, 2015, 08:56:22 »

 А бе-е-е-е-е...
 Вас, драгаджиите, като ви подфана с еднъ права лопата... Ядосан

 Мамата ебахте на реките около София! И без това имаше дор до три кефалчета накръст - ей тъй, да се каже че има риба.
 След вас, камък непреметнат не остана. Направо ми се реве, като видя всеки път накакво е заприличал Искъра при Враня. Все едно, хамериканците га бомбардираха Белград.
 Нас, рибарите ни скъсват от глоби, ако и да сме на принципа "хвани - пусни", а вас съвсем са ви изтървали.

 Лично мнение.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #11 -: Септември 08, 2015, 09:47:23 »

Така така , и скари въртят и мазно ядат , а ние гладуваме ха ха х а.
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #12 -: Септември 13, 2015, 06:13:20 »

 Всеки , който е рибар - хеле пък ако е и спинингист - ще ме разбере от раз.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!