PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 02:42:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Анкета
Въпрос: При положение че лулата е супер качество, и пуши супер добре, бихте ли си купили менте Дънхил?
В никакъв случай, ментетата уронват престижа на една марка с традиции
Да, така бих демонстрирал статус и положение
По-скоро не, има нещо фалшиво в ментетата, колкото и да са добри
По-скоро да, не робувам на предразсъдъци
Ако пуши добе що да не, марката не ми значи нищо
Темата не ме вълнува, пушим си царевичаци
Не бих, от презрение към лулите на Дънхил

Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Бихте ли си купили Дънхил менте?  (Прочетена 36946 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« -: Август 27, 2015, 06:01:04 »

Господа, отварям тази анкета породена от един спор в друга тема.

Хубаво ще бъде като гласуваме и да драснем по некой ред като обосновка на избора.


Също така, ако некой има предложение да се добави опция която липсва, да заповеда, ще я добавиме.
« Последна редакция: Август 27, 2015, 06:02:47 от balkan boy » Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #1 -: Август 27, 2015, 06:12:24 »

Не е ли пипнато от дърто английско байче, дето очилата са му лепени с лейкопласт, дори и най-доброто менте да е, пак нема да е същото... Ма ти тва нема как да го разбереш, щото в главата са ти само некви плебейщини като царевицата. Или едни такива профанизирани класически форми, сътворени от долнопробен калабрийски брайър, дето имат КВЪЕ, та майката си трака. Изобщо, кво ти разбира главата на тебе от индустриална символика и манифактурна естетика?!?
Забравих захабената синя престилка и дочените гащи на байчето - моля да бъда извинен за което.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #2 -: Август 27, 2015, 06:27:46 »

Така зададен въпроса не е много коректен или греша? Няма как да знаем дали една лула пуши добре преди да сме я купили.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #3 -: Август 27, 2015, 07:00:06 »

Така зададен въпроса не е много коректен или греша? Няма как да знаем дали една лула пуши добре преди да сме я купили.

Хипотетично. Да речеме че има супер отзиви и полжителен фидбек за тия лули, и сме сигурни че  пушат супер.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Август 27, 2015, 07:02:27 »

Не е ли пипнато от дърто английско байче, дето очилата са му лепени с лейкопласт, дори и най-доброто менте да е, пак нема да е същото... Ма ти тва нема как да го разбереш, щото в главата са ти само некви плебейщини като царевицата. Или едни такива профанизирани класически форми, сътворени от долнопробен калабрийски брайър, дето имат КВЪЕ, та майката си трака. Изобщо, кво ти разбира главата на тебе от индустриална символика и манифактурна естетика?!?
Забравих захабената синя престилка и дочените гащи на байчето - моля да бъда извинен за което.


Моите царевици пушат по-добре от секи дънхил.

Странно как ората си втълпяват че ако е праена една лула от некъв с очила ще е качествена. Ще ги чекаме нашите да поодъртеят, по едни очила с лейкоплас, и ето ти. Ако това е критерия  за добра лула.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #5 -: Август 27, 2015, 07:22:02 »

Така зададен въпроса не е много коректен или греша? Няма как да знаем дали една лула пуши добре преди да сме я купили.

Хипотетично. Да речеме че има супер отзиви и полжителен фидбек за тия лули, и сме сигурни че  пушат супер.

С това уточнение я купувам без да се интересувам даже чие копие е. Разбира се има значение и цената.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #6 -: Август 27, 2015, 07:55:43 »

Значи ако си пушил по дълго от година две и имаш примерно 50 60 лули различни само сато погледнеш начина на разпробиване и диаметрите и формата на огнището ,можеш да кажеш на 85 процента дали ще пуши добре лулата .
Второ кочаните са олицетворение на плебейската идиотщина , по отношение на пробиването и по дървеняшки нямаше как да ги направят панамериканците
пушат единствено хубаво понеже за разликата от повечето лули димният канал е със диаметър малка мишка с вирната опашка да мине през него и понеже кочана е много хидроскопичен , сиреч попива яко влага
Все си мисля че ако бяхя барнали тая букова втулка на дъното със едно гнездо и разпробиването отвън да е по така можеше и да е по добре .
Но от друга страна може и точно многото обем в дъното на камерата дава добро горене и дим .
Не бих си купил Дънхил лула , ако ще да ме колят и да ме е...т едновременно , дори и да имам пари .
Само като гледаш как ги шлайфат на филма на едни дървени мандрели  мазани с лепило и поръсени с абразив , от 18 век , за показно че ги правят традиционно и ми пада шапката .
нищо особено неса като лули , ето примерно тоя бласт шелл бриар удин бласт на ГЕЦ примерно хммм го хвърля Дънхилл в чекмеджето на терасата
Мъртва фирма лежаща на името , традиций ала бала създадена за да обере  парите на  новобогаташите .
Имал бол пари дал .
То и в Анадола имат традиций в един вид любов ама не ходим да им си дупим нали .
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #7 -: Август 27, 2015, 08:16:24 »

Цитат
Моите царевици пушат по-добре от секи дънхил.
Царевицата, колега, пуши точно като царевица, а не като брайър - за това ги и харесват хората. Просто пушат различно. Тва, че напоследък сте обсебен от реднек естетиката, е важно за Вас, но не и за останалите... Уважаваме Вашият избор, но не го намираме за меродавен.

Цитат
Значи ако си пушил по дълго от година две и имаш примерно 50 60 лули различни само сато погледнеш начина на разпробиване и диаметрите и формата на огнището ,можеш да кажеш на 85 процента дали ще пуши добре лулата .
Нищо не можеш да кажеш - имам лули, разпробити перфектно и пушат като лайно, имам и пълна скръб като пробиване и геометрия, ама пуши кат лула за илядо лева... Факт.

Цитат
...ето примерно тоя бласт шелл бриар удин бласт на ГЕЦ примерно хммм го хвърля Дънхилл в чекмеджето на терасата...
Кой точно бласт на Дънхил бе, майка? Тоя от 20те години, тоя от 40те години, тоя от 70те години, или съвременният им? Щото те всичките са различни... Геца прави (и харесва) плитък и фин бласт - макар и много хубав, не е моята бира. Аз харесвам дълбоки и много релефни бластове. И ся ко прайме?
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Август 27, 2015, 10:15:51 »


.... Аз харесвам дълбоки и много релефни бластове. И ся ко прайме?


Ами не знам за тебе, аз си запалих една последна царевица за деня пълна с ескудо.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #9 -: Август 27, 2015, 10:45:51 »

Да се махаш от тука с тва Ескудо... Цакам те с царевичак, пълен с Директърс Кът на Х.й табаго. Освен да си легаш, друго няма кво да сториш.  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #10 -: Август 28, 2015, 04:50:56 »

Гледай к'во става тука - цакам, надцаквам, контра, реконтра. Аз ще повдигна на 3 без коз с Mac Baren - HH Old Dark Fired в бриар.  Намигване
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #11 -: Август 28, 2015, 08:44:47 »

Бриара не се важи.

А колегата Пин да не се праи ного на интересен, да не зема да запаля един Табаг Шерман,  Намигване (който си има може си)  Ухилен Ухилен има а си умре от мъка.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #12 -: Август 28, 2015, 11:26:41 »

Немам си - свърших го още кога бех от другата страна на големия гьол... Пробвах го и в царевичак, ама не ми допадна така - за мене си иска брайър тоя тютюн.

Та да се върнем на ментетата - ма много съм против тях. Като не мога да си позволя нещо, просто въздишам два-три пъти и продължавам. Не виждам смисъл да притежавам "менте" - нито искам да осмивам някоя фирма, нито искам да демонстрирам соц-статус - нали аз знам, че съм си цървул... Виж, някое добре изработено копие е съвсем друга бира. Аз, собствено, не бих се обидил на една "лебедова шия", като тая дето я турих у поста на Русен, изработена от читав майстор.
 
А и кво значи менте при лулите, дай да вземеме Кастело например - като цяло прости форми (за мене са профанизирани, ма аз съм олд скул екстремист), изработени от първокласен брайър, с много внимание към детайла. Ми ти да изработиш едно такова менте, ама да си е истинско менте - да заблуди повечето хора, ми тя тая лула ще ти струва почти колкото оригинала... Ся, мани ги тия рустикованите недоразумения като Сии Рок, дай да говорим за ментета на Колекшън, ма истински Колекшън с 4-5 Къ-та... Щото и Кастело имат една система за оценяване, дето само жабар може да я измисли. Дай некой да направи същата лула, от брайър "ейнджъл хеър" както му викат, па да видиме кви пари ще иска за нея... И колко време ще му отнеме да намери правилното блокче.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #13 -: Август 28, 2015, 01:08:15 »

Цитат на: balkan boy
Въпрос:    При положение че лулата е супер качество, и пуши супер добре, бихте ли си купили менте Дънхил?


И как аджиаба ,ко не сме си купили дадена лула ,да познаеме че е супер качество и че пуши супер добре
, бре майсторе .

Активен

getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Август 28, 2015, 04:00:41 »

Слагам точки секакви.  Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!