PipeZone PipeZone
Април 26, 2024, 02:07:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Анкета
Въпрос: При положение че лулата е супер качество, и пуши супер добре, бихте ли си купили менте Дънхил?
В никакъв случай, ментетата уронват престижа на една марка с традиции
Да, така бих демонстрирал статус и положение
По-скоро не, има нещо фалшиво в ментетата, колкото и да са добри
По-скоро да, не робувам на предразсъдъци
Ако пуши добе що да не, марката не ми значи нищо
Темата не ме вълнува, пушим си царевичаци
Не бих, от презрение към лулите на Дънхил

Страници: 1 2 [3] 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Бихте ли си купили Дънхил менте?  (Прочетена 36952 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #30 -: Август 29, 2015, 08:18:48 »

Колеги,нека се изложа и аз по въпроса.Първо,като лулопушач и лулоколекционер,никога не бих се позволил да се занимавам с шанаджийски истории.Дънхил,колкото и да е превъзнасян или оплюван и недолюбван,все пак е наложил едни стандарти/било то качество или стил/,от които не може да се избяга и да се отрекат с лека ръка.Така,че-щем,не щем,равнис мирно по Дънхил.Второ-за мен пушенето на лула е нещо сакрално,граничещо с тайнство,времето ми,отделено за себе си и време за релакс.Искам да си го изкарам с нещо качествено,нещо издържало напорите на времето,или пък нещо ново,излязло изпод ръцете на гениални съвременници.Разбирате,че имам предвид лулите.Всяка си има своя чар,своята магия.Защо е необходимо да се изработват копия-освен само за материална облага и от чист снобизъм?!Така е и с всички други вещи,носещи класа и стил-обувки,часовници,коли,дрехи...Всеки сам прави своят избор-шанаджийство,или оригинал.Това е моето мнение,аз съм направил своят избор.Не бих си купил /в случая/ лула Дънхил менте.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #31 -: Август 29, 2015, 08:26:54 »

http://www.enriquepipes.com/en/galerie/2009/120LCshell.htm

Ето едн имитация на Давид Енрике , дето е станала 6 пъти и половина по добра от оригинала и си личи в долната част на тялото отпред на лулата , къде е дупчил за да засечи 2 те различни равнини на канала за дима , заради лебедовата шия
Значи пине точно тая лула дето я показа е пример за естетическият упадък на модерното общество и робуване на маркетинга

http://www.finepipes.com/static/LC1920.htm

а ето тука обясняват че е просто срязана и нескопосано закърпена просто стил франкенщайн
Само и само заради лебедовата шия  , сиреч лулата е слязана и лепена и бластнат за да не личи , въпреки че и пиян руснак от нисколетящ хеликоптер ще види сляза и нескопосаното серийно напасване ха ха а

Руско,не е трудно,когато някой е дал облик на идеята си,колкото и кусури да има,да я доразвиеш.Това не те прави гениален майстор,а един отличен занаятчия.Всеки творец,дори и в най-съвършенното си произведение, си намира кусурите,но нали в това е чара?А пък отстрани е лесно за критикуващите кибици-колко прекрасни копия има в каква ли не област,но почти не знам имитатор да е сътворил нещо гениално свое.Така е,бате. Намигване
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #32 -: Август 29, 2015, 08:38:18 »

Еми да Спасе именно това е работата , защо трябва да се прави менте , и то точно на най нескопосания модел на Алфред дънхил
Друг е въпроса че той е купувал готови лули от Сейнт Клод и машини и е слагал марката си само , а тая лула дето се прехласва Пина е един експеримент , понеже Алфред я е харесвал той лично много . ама , франсетата не щели да му кажат как се прави
И понеже е гениален Алфред дънхил , мислил мислил и това дето аз / пишман пайпмейкър /  го разбрах и измислих за 10 минути на него му трябвали 5 години и накрая се отказал .
Затова точно тоя дънхил , понеже е експеримент и е бил лимитирана серия и са направени малко бройки и е скъп , като колекционерски предмет .
Не както колегата ни убеждава че е гениален и хвърля кьорфишеци тука , и от един безобиден майтап , цяла тема нова разви
Пак само и само да се говори за Дънхил и да се превъзнасяме по един предприемач дето нищо общо няма със творчеството
А относно имитацията всички форми и подформи на лулите не са много и са правени и въртяни , така че всяка следваща лула която се прави е вид имитация на предишни лули
 това че Алфред дънхил е успял със подкупи да патентова лула , като уникална , въпреки че формата е на Сейнт Клод
Все едно аз да си патентовам ... айде да не казвам коя част , и да кажа че бил уникален и неповторим
« Последна редакция: Август 29, 2015, 08:42:08 от rusen plovdiv » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #33 -: Август 29, 2015, 08:49:04 »

 :)Да ти кажа честно,чичко Алфред добре е разбрал как се прави лулата.Това сравнение,което правиш в момента е абсолютно неправилно -в главицата ти щъкат мисли и идеи,следствие на  опита и идеите на поколенията след този чичко,подплатени с изобилието от машини и инструменти сега на пазара.Лесно се говори сега така,младеж.Да му беше съвременник,друго щеше да пееш.За това е символ на качество и престиж.Всеки в областта си взема решения бързо и точно,ама базирани на къртовския труд на поколения преди нас-Не го забравяй,когато тръгнеш с крайните мнения и заключения. Усмивчица
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #34 -: Август 29, 2015, 08:59:33 »

Разбрал , не разбрал Алфред Дънхил си е един прекупвач , предприемач , който е създал нещо поради геополитическата обстановка тогава . търсене , следвоенно положение и т.н.
Относно опита и машините същите са били и тогава , същите са и сега , нищо не се е променило , Струга си е струг , фрезата фреза , щом сега не можем да пробиваме криви дупки значи не сме излетяли в космоса ,  ама щом ти казващ
 Единствената разлика от тогава е че тогава хората са били с друго мислене и не са му казали , а сега имаме интернет и това дето ЦРУ не го розбра за 30 години , аз го разбрах за 30 митути , дето като ми бъгне компа и го налагам със тукати отгоре по кутията
Прави си сметката , защо от сеинт клод не са му кзали и какъв човек е бил - бизнесмен , който няма нищо общо със пайп смоукинг спирита
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #35 -: Август 29, 2015, 09:05:51 »

 Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Руско,хайде,батко,мъдро ще си премълча.Като се видим,ще си поговорим.Искаш с бързи крачки да изминеш едно разстояние,което другите изминават за цял живот.Сопри се малко.Говорим за неща,в сферата на които работя,и се уча ,и работя и пак се уча -вече 25 години.Малко не си прав,но повече-като се видим.Не му е мястото тук,приятелю.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #36 -: Август 29, 2015, 10:41:21 »

А бе смърт за белата точица и стив джобс!
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #37 -: Август 30, 2015, 12:09:13 »

За точицата ше си замълча, щото съм пристрастен. Ама чичо ти Стив Джобс почина преди четири години от рак, тъй че е малко неуместно да го споменаваме така. Добър, лош, вече не е между живите...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #38 -: Август 30, 2015, 12:20:42 »

Цитат
А бе смърт за белата точица и стив джобс!

Сега с новия Уиндоус 10 като го инсталираш се подписваш че могат да те подслушват , и да ти ползват личните данни и че ще ивееш по законите на щата Ню Йорк - изобщо им се разписваш че им даваш пълна власт над живето си на тея изроди . Могот до ползват и трият данни от компа ти и да ти проверяват личните данни и живот и да те съдят и ползват както си искат
И това е само и само заради безплатен Уйндоус 10
смърт на майкрософт  по точно .
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #39 -: Август 30, 2015, 03:19:06 »

Абе, Русене, пиле шарено - кво общо има новия Уиндоус с темата?!? Колкото до последните ти няколко "поста" - яко хейтване, брат. Ама яко. Отделно, че ми е трудно да те чета... Сещай се защо. Едни такива пунктуални, граматични, правописни и прочее причини... Когато така усилено плюеш по някоя марка, или модел лула, направи ли преди това малко усилие да прочетеш барем нещичко? Да ти стане ясно, аджеба, ква е историята... Защо е станало така, а не инак... Ози правилно ти каза, че гледаш от твоята си камбанария, без да отчиташ близо век разлика. Ма ти пак не вдяваш. Балкан бой почна тази темата, както и предишните свързани с Дънхил - на майтап и с незлобливо заяждане. С него си имаме такава приказка от доста време... Мине се не мине, форума се запецне нещо, и това е начин да разведриме обстановката, малко да си начешеме езиците с глупости.

Слушай ся батьо ти Пинхед да ти реди тука едни историйки:
Патентите на чичо Алфред - те са четири на брой и нито един от тях не е за конкретна лула, ами са за третирането с масло на брайъра и технологията на песъкоструене на лулите, алуминиевата тръбичка, дето се тура на мундщука и отива чак до огнището и последно, така наречената Вернон-втулка на мундщука. Дет се вика, нерде Ямбул, нерде Стамбул...

За лебедовата шия - неслучайно сложих снимка на лула от 1926 година - тогава шанка, брат, не е бил рязан... Ма лулите били произведени у Франция... Ами не, не са произведени там - бай ти Алфред купува заготовки от там, така е почнал да прави лули. Доставчици на брайър и заготовки са му били и едни дърти английски фирми, дето и тях ги плюеш, та чак монитора ти се замаза.

За бялата точка, дето така не можеш да я понасяш - Дънхил почва да слага бели точки (слонова кост, между другото) на правите лули, та да могат клиентите да се ориентират по-лесно кое е горна и долна част на мундщука. Чак години след това почва да ги слага ни всичките си лули, щото е видял, че това се възприема като запазена марка и желан символ от клиентите му. Докато сегашните фирми турат точици и чепчета от ден първи като запазена марка. Да, приятелю, ама на тва му се вика имитация. И имитират бай ти Алфред, та пушек се вдига.

Ма да фанеш да се поинтересуваш малко, каква е връзката между Франция и Англия през края на 19ти и началото на 20ти век при производството на лули? Че голяма част от английските фирми са основани от французи, или имат корени във Франция... Е тия -  СС, или ChaCom, или Chapuis-Comoy, нещо да ти говори тва име? Тия Comoy да си ги чувал случайно? И ква фирма е била?

Стануел и едно дърто байче (норвежец), дето се води баща на датската школа, почват съществуването си като правят копия на "шейповете" на Dunhill, BBB, Loewe... Щото през войната го били закъсали за качествени английски лули. Даже байчето първо ги бацал лулите от бук, щото немало брайър...

За производството на лулите Dunhill - в Тубата има едно клипче, от поредицата "Как се прави". Начи според тебе, когато някой съвременен "артизън" ползва струг, банциг и прочее машинарии, то е ръчен труд, то е велико. Ама когато във фабриката на Дънхил едно безименно байче работи по абсолютно същия начин, като бай ти Елтанг, Токутоми и прочее, то е долнопробна манифактура... Е веднъж е черно, па веднъж е бело - е що така бе, брат? Що ги обръщаш нещата на 180 градуса когато ти е изгодно?

И последно, че стана много дълго: Shell Briar, скапания бласт на Дънхил - песъкоструенето на лулите, както изясних по-горе, е патентовано от Дънхил. Може да не е първият, ама е първия известен с това. Първоначално бластнатите лули дори не са имали същите моделни номера като гладките, ами само надпис "образец 1", "образец 2" и т.н. Щото първоначално технологията не е била доизкусурена и формите прекалено много са се променяли от процеса. И че първоначално никой не е търсил линии и определена текстура в бласта, просто е правен както стане. Тебе не ти харесва това - ми убаво бе, ма за много хора (включително и моя милост) това е привлекателно и симпатично. Това е история, Русене. Тези лули са образец от отминала епоха. За мен това е интересно. А за теб явно не е...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #40 -: Август 30, 2015, 09:10:02 »

Значи Пине , незнам дали аз съм хейтвал , може и така да е , малко , просто ти ни продъни ушите ,със тя лули Дънхил и със тая фрма и колко невероятна била .
Като се интересуваш от история на лулите , разкажи и за други фирми и патенти , които да не излезе че са по невероятни от твоята болезнена любов .
Сега , относно хейтването има един човек във тоя форум , и даже във цялата софийска група е известен с това , че се кара със хората и ги обижда и е конфликтна личност .
Този човек не съм аз разбира се , сещай се кой е.
Пускаш мухата , правиш интриги със хората и чакаш някой да си каже мнението и да направиш разправия .
Това ти е на тебе коронния номер , черешката на тортата .
Ти просто обичаш да се караш със хората ,и знаеш прекрасно как да ги провокираш и да направиш интригата , и караницата .
Къде къде , от една моя шега , накара Балкан бой да пусне тая тема и после разпали работата . Пък и си обидчив и се цупиш като ощипана ученичка и не търпиш чуждо мнение .
Ако не се сещаш какво общо има Стив Джобс със новия Уйндоус на майкрософт и всичко което любимите ти Американски Щати правят за да ни поробят и унищожат , значи си или заблуден много или се правиш че не разбираш .
Сега аз повече нито ще се карам с тебе нито ще общувам с тебе щото ти сам каза ,че от скука правиш разправий
просто ще те пренебрегвам и няма да си общуваме , щом конфликта те радва и щом Дънхил за тебе са най големите , патологията ти е ясна и няма какво да си кажем.
Сега чрез форума може да се правиш на вода ненапита , но във папърските среди в София си известен какво представляваш като характер , и затова ти казвам сбогом
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #41 -: Август 30, 2015, 10:29:53 »

Руско, че съм конфликтна личност нема нужда да ми го казваш - знам си го това прекрасно. Аз съм си завършен темерут... Повярвай ми, старая се да не е така, ма понякога (доста често) не ми се получава. А и обикновенно гледам да казвам на хората какво мисля за тях, вместо да си мълча.

Колкото до темата и тея смотани Дънхили - опитах се да подема шегата ти за ментетата, ама явно не се получи. А с тебе специално се заяждам, щото некой път такива дивотии пишеш, че първо зяпвам, а след туй изпадам в бурен смях. А и съгласи се, ама малко от малко правопис, пунктуация и правилно построяване на изреченията никак не вредят. В крайна сметка, това ни е основният начин на комуникация тук - писането. Колкото по-тегаво е написано, толкова по-трудно ми е да разбера какво искаш да кажеш.

За Дънхил и моята нездрава обсесия към тях - имам слабост към няколко стари англииски марки, които за мен са "квинтесенцията" на класическата лула. Просто никой тук не ги коментира. Стане ли въпрос за Англия, се Дънхил ви е у устата... Аз говорим за ВВВ, ти викаш "Ма Дънхил са педерасти!". Тва, че харесвам определена марка лули и си правя неква скромна колекция от тях си е лично моя драма и на никой не я навирам в лицето.

Дали харесвам Америка, дали не я харесвам, си е лично моя работа и на никой друг. Това не е предмет на въпросната тема. Нито Уиндоус 10, нито ЦРУ, нито покойния Стивън Джобс. Тук ставаше въпрос за "ментета" на една определена марка. Толкова. Нито кой майстор е по-велик, нито американците кви са педерасти, нито английските лули кви са боклуци. Толкоз.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
zzstz
Full Member
***
Публикации: 105


Ел. поща
« Отговор #42 -: Август 31, 2015, 12:38:17 »

Не сте в ред. Запалете...
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #43 -: Август 31, 2015, 05:29:22 »

Правилно.Хайде мир,колеги,и запалете по една лула.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #44 -: Август 31, 2015, 08:43:11 »

Айде сега-Пинът бил конфликтна личност!Последният път,когато пихме няколко часа бири , не можахме да намерим нито една конфликтна точка(а бяха доста бири и не чак толкова часове Ухилен).
Руско,ти пък изобщо не си такъв непростителен тип,за какъвто се пишеш,така,че подкрепям двамата колеги писали преди мен и паля заедно с вас!
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!