PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 12:34:57 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Анкета
Въпрос: При положение че лулата е супер качество, и пуши супер добре, бихте ли си купили менте Дънхил?
В никакъв случай, ментетата уронват престижа на една марка с традиции
Да, така бих демонстрирал статус и положение
По-скоро не, има нещо фалшиво в ментетата, колкото и да са добри
По-скоро да, не робувам на предразсъдъци
Ако пуши добе що да не, марката не ми значи нищо
Темата не ме вълнува, пушим си царевичаци
Не бих, от презрение към лулите на Дънхил

Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Бихте ли си купили Дънхил менте?  (Прочетена 36945 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #45 -: Август 31, 2015, 08:50:40 »

Ако ще "абсолвираме" темата в дълбочина и на академично ниво безпристрасно и без лични нападки относно претпочитанията, некога запитвали ли сте се каква е разликата между "копие", "реплика" и "менте"?
Ами има голема разлика.

Защо аджеба на великите майстори им прават реплики и копия, а на масовото маркетингово пробутвано произвоцтво им праат ментета?

Копието на Том Елтанг може да бъде само "tribute" към него, и да го радва. Така както Емир Кустурица е копирал едно към едно сцената от Андрей Рубльов, с което е направил един огромен реверанс към великия Тарковски, едно признание че великия си остава велик, и ние калпавите режисьорчета има много да се учиме. Това не е плагиат, това си е  tribute.

Е сега, менте Том Елтанк нема, защото у бачо Том нема серийно произвоцтво, и ако правиш менте ще направиш на една единствена лула, пък тя е извесно къде е, и нема да е менте а ще е реплика на еди коя си лула на Том, с което издигаш Том в облаците така да се каже.
Ако елаборираме феномена "менте",  ще видим че менте може да има само при серийно произвоцтво, където има "добавена стойнос". Тази добавена стойнос обикновено е създадена от маркетинга, и не означава нищо.
Ментето в случая е  копие, при  което се ползваш от маркетинговите номера на определен бранд, без да му падат кинти на тоя бранд.
На пример: Алфрет Дънхил си е направили труда да разучи потребителската психология на овчата маса, и по примера на други прохождащи тогава в маркетинга на мануфактурното произвоцтво е създал една снобарщина която ще продава. Нема лошо, докато има овце ще има и вълна. Обаче, неговите шейпове нито са нещо особенно, (съвсем класически каквито има бол) нито бриара е особенно качествен, нито инженеринга. Нищо и двайсе. Същата тази лула ако не пише Дунхилл, спокойно ще си я подминем като една обикновена невзрачна лула.  Всички имат такива шейпове, всички имат некаква рустикация и сандбласт, а бе ясно е кво искам да кажа.
И тука идва могъществото на продаване въздух така наречено "Маркетинг". Който е създал имидж на бранда, или възможност да продава ветър и мъгла за яки пари, той със зъби и нокти ще дърпа това нещо да не му го отнеме никой, защото той нито има качество, нито има дизайн, нито нищо. Единствено което го откроява е името което си е създал, и приказките за малки деца. Добавена стойност на нищото.
И по тази причина на индустриалните маркетингови неща нема копия, нема ни реплики. На Дунхил не можеш да му оттдадеш tribute като го копираш, можеш само да му направиш "менте".
И думата менте носи тоя негативен заряд, тъкмо заради фалшивата концепция на маркетинга (или продаване на мъда за бъбреци).
Нормалното е да се кефиш когато те копират, защото ти диктуваш как да се прави, хората са ти признателни като те копират. Твоя акт на творчество получава най-големото признание по тоя начин.
При маркетинговите продукти и ментетата нещата стоят тотално противоположно. Там зад приказки за качество, алабала байчета, романтика и какво ли не, стои една безмилостна машина за месене на сивата маса на овчата популяция. Впрочем и по талавизора рекламите са това същото нещо. И така "ментето" означава да крадеш от огромния труд вложен в манипулация на хората и да джасаш облаги ти вместо некой който това го е правил.
Не се лъжете, тук нема никакво качество, нема ни дизайн. На Дунхил им  е съвършено през оная работа ако направиш едно към едно копие по 3д сканиран модел и си напишеш името и твое некое си лого.
Но ако сложиш логото на Дунхилл, бес значение каква лула си направил, е тогава ще ти ебат мамата и ще се дигне против тебе целата лукава концепция на защита на "интелектуалната собственос" (колко само извратено звучи) или в прав текст, язе лъжем хората, и от това нещо требе да праа кинти само аз. Дори са измислили и цела една фалшива етика която я пробутват (Асен блатечки и хладилниците ако се сещате) като некаква естествена.
Хора, к.р за маркетинга, не им падайте на евтините номера.
К.р и за Дънхил, и за стиф Джобс.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #46 -: Август 31, 2015, 09:16:47 »

Цитат
А с тебе специално се заяждам, щото некой път такива дивотии пишеш, че първо зяпвам, а след туй изпадам в бурен смях.

Хубаво поне че съм успял да те разсмея , щото покрай тея теми ме боли главата само.
Пунктуция няма как да има понеже при мене клавиатура повече от 2 седмици не издържа - имам една слабост кафето .
Смъртоносно е само като полееш клавиатурата и спира частично да бачка .
Чистене разглабяне , няма братче имам 10 броя3на терасата , с надеждата че ще успя да оправя някоя или да сглобя нещо от тях .
Освен това бързам винаги и не съм дежурен във форума както нкой колеги и нямам време да проверявам и т.н. лиготий
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #47 -: Август 31, 2015, 09:35:02 »


Пунктуция няма как да има понеже при мене клавиатура повече от 2 седмици не издържа - имам една слабост кафето .
Смъртоносно е само като полееш клавиатурата и спира частично да бачка .
Чистене разглабяне , няма братче имам 10 броя3на терасата , с надеждата че ще успя да оправя някоя или да сглобя нещо от тях .


Са че ти решим проблемо.

ЦЪК ТУК!
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #48 -: Август 31, 2015, 10:27:27 »

Относно пространното есе на Балкан бой - абсолютно си прав, майна! Ментето идва, кога са намесени колекционери най-вече. Но и големите имена в "артизънъл пайп мейкинга" не са застраховени - четох някъде за ментета на големите датски майстори, дето усилено щурмуват и-бея. Ся, говориме за ментета на Бо Норд примерно, дет хем не е вече между живите, хем неговите лули се продават на некви астрономически суми. Изобщо, независимо от марката, ментета се намират почти за всички лули, дето струват повечко пари. То тва е и нормално да се очаква, след като всички захапахме лули и станахме разбирачи... То и поради тая причина, не моем да си намерим от по-старите Паркъри на неква сносна цена - заради смотаните колекционери им искат некви безумни пари.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #49 -: Август 31, 2015, 10:46:22 »

Относно пространното есе на Балкан бой - абсолютно си прав, майна! Ментето идва, кога са намесени колекционери най-вече. Но и големите имена в "артизънъл пайп мейкинга" не са застраховени - четох някъде за ментета на големите датски майстори, дето усилено щурмуват и-бея. Ся, говориме за ментета на Бо Норд примерно, дет хем не е вече между живите, хем неговите лули се продават на некви астрономически суми. Изобщо, независимо от марката, ментета се намират почти за всички лули, дето струват повечко пари. То тва е и нормално да се очаква, след като всички захапахме лули и станахме разбирачи... То и поради тая причина, не моем да си намерим от по-старите Паркъри на неква сносна цена - заради смотаните колекционери им искат некви безумни пари.

Затова си пушете царевицата и ич да не ви дреме. Оставете разбирачите да си дават парите на ветъра, а вие се кефете на дима.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #50 -: Август 31, 2015, 11:24:57 »

Ахъ, точно така. А кат ти мине манията с кукуруза и се бухнеш у неква нова дивотия, нали ще ни предупредиш предварително?  Ухилен Да го имаме в предвид при закупуването на нова лула, не за друго...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #51 -: Август 31, 2015, 11:43:06 »

Ахъ, точно така. А кат ти мине манията с кукуруза и се бухнеш у неква нова дивотия, нали ще ни предупредиш предварително?  Ухилен Да го имаме в предвид при закупуването на нова лула, не за друго...

Начи като първо това не е мания.
Човек си пуши както бриарови така и царевични лули. Имам към 20-тина и сичките си ги пушим. Това не е от вчера а си е винаги.
И второ, мания по лули с точица никога нема да ми дойде. В момента когато почна да купувам с точица, ще дойда по бели гащи (слипове), розова риза и папийонка при Лео на сбирката и ще танцувам ръченица.
Е, ако некой ми подари, немам нищо против да ползвам. Се пак, лулата си е лула, дали ще е с точица, токутоми, царевица или пеДерсон, нема никакво значение.
Така че мании по лули нема, а по-скоро тотално пренебрежение към обсесията с марки, шейпове, артизани и прочее неща.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #52 -: Август 31, 2015, 12:18:37 »

Знам ли... Първом беха италиански кривочи, после хрватски морти, по-после - българските майстори и ся е царевицата е на дневен ред... Иска ми се да ти вярвам, ама... Както и да е - ще поживеме и ще видиме, на къде ще те задуха ветъра. А между другото, както сам виждаш, се вие се въртите и сучете около тая пуста точка.
Цитат
...В момента когато почна да купувам с точица, ще дойда по бели гащи (слипове), розова риза и папийонка при Лео на сбирката и ще танцувам ръченица...
А още по-между другото, ти вече си купи една, или си забравил?  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #53 -: Август 31, 2015, 12:34:03 »

Знам ли... Първом беха италиански кривочи, после хрватски морти, по-после - българските майстори и ся е царевицата е на дневен ред... Иска ми се да ти вярвам, ама... Както и да е - ще поживеме и ще видиме, на къде ще те задуха ветъра. А между другото, както сам виждаш, се вие се въртите и сучете около тая пуста точка.
Цитат
...В момента когато почна да купувам с точица, ще дойда по бели гащи (слипове), розова риза и папийонка при Лео на сбирката и ще танцувам ръченица...
А още по-между другото, ти вече си купи една, или си забравил?  Ухилен Ухилен Ухилен

Начи са да ти обясним. Понеже купувам секви лули, това кво означава бе, че каквато и лула да си купим, и се имам мания. Еми то и керамични имам, значи съм имал и мания по керамични.

А гадните клевети че съм купувал сточица първо не са верни, защото некой ми я е пробутал като съм бил мортал комбат пиян на дърво и не знам какво съм зимал, тогава нещо разменяхме лули, нещо ставаше но аз немам никакви спомени. И както се сдобих с нея, по същия начин много бързо се и отървах.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #54 -: Август 31, 2015, 12:42:04 »

Цитат
...А гадните клевети че съм купувал сточица първо не са верни, защото некой ми я е пробутал като съм бил мортал комбат пиян на дърво и не знам какво съм зимал, тогава нещо разменяхме лули, нещо ставаше но аз немам никакви спомени...
Колега, моля Ви се! Това оправдание подхожда на първолак, а не на изпечен пайпър като Вас. Всеки трябва да носи отговорност за действията си... Чакаме си ръченицата!  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #55 -: Август 31, 2015, 01:00:00 »

Цитат
...А гадните клевети че съм купувал сточица първо не са верни, защото некой ми я е пробутал като съм бил мортал комбат пиян на дърво и не знам какво съм зимал, тогава нещо разменяхме лули, нещо ставаше но аз немам никакви спомени...
Колега, моля Ви се! Това оправдание подхожда на първолак, а не на изпечен пайпър като Вас. Всеки трябва да носи отговорност за действията си... Чакаме си ръченицата!  Ухилен

Колега, моля ви се, облигационните отношения спорет римското право влизат в сила след договарянето им. Сиреч, кой е.ал е.ал.......
В нито една юридическа система решенията не важат ретроактивно.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #56 -: Август 31, 2015, 01:20:03 »

Бе що ли имам спомен за един колега, дето се обясняваше как римляните били некви яко упадъчни типове и как нищо не ставало от целата империя. Па ся - "римско право"... Измъкваш се по тарлъци, дето има една приказка. Нищо, халал да ти е - аз нали си знам, че си ми едно сладко лицемерче...  Намигване Целувчица
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #57 -: Август 31, 2015, 02:27:18 »

Бе що ли имам спомен за един колега, дето се обясняваше как римляните били некви яко упадъчни типове и как нищо не ставало от целата империя. Па ся - "римско право"... Измъкваш се по тарлъци, дето има една приказка. Нищо, халал да ти е - аз нали си знам, че си ми едно сладко лицемерче...  Намигване Целувчица

Правото си е право колега, не можем да отричаме частичните постижения в тая облас. Криво да седим, право да съдим.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #58 -: Август 31, 2015, 09:44:40 »

Балкански, слушай сега да ти реда една далавера - щото говорих с чичо Лео преди малко, та от дума на дума, стигнахме до твоята драма с белата точка. Та решихме, да те напиеме некоя вечер като казак и да ти пробутаме некой крив Дънхил без да се усетиш... Сега става интересно - правиме страница у Фейсбук, рекламираща събитието (ръченица по гащи) и събираме скромен вход от желаещите да присъстват. С един куршум, два заека - хем ще събереме повече хора на сбирките, хем ще направиме "клубна каса" за посрещане на некви там скромни разходи. Та кажи сега, можеш ли отказа такова предложение?  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #59 -: Август 31, 2015, 10:06:32 »

Балкански, слушай сега да ти реда една далавера - щото говорих с чичо Лео преди малко, та от дума на дума, стигнахме до твоята драма с белата точка. Та решихме, да те напиеме некоя вечер като казак и да ти пробутаме некой крив Дънхил без да се усетиш... Сега става интересно - правиме страница у Фейсбук, рекламираща събитието (ръченица по гащи) и събираме скромен вход от желаещите да присъстват. С един куршум, два заека - хем ще събереме повече хора на сбирките, хем ще направиме "клубна каса" за посрещане на некви там скромни разходи. Та кажи сега, можеш ли отказа такова предложение?  Ухилен

Аз за такова нещо, от Канада ще се прибера да го видя.  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!