PipeZone PipeZone
Април 26, 2024, 06:12:10 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Balkan Sobranie  (Прочетена 16510 пъти)
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« -: Септември 25, 2015, 10:50:39 »

Колеги, тютюнеца се продава по една кутия на калпак при поръчка над 50$.

http://www.4noggins.com/balkan-sobranie-balkan-sobranie-50-g.aspx

Честито на спечелилите - за останалите, очквайте новия тираж. Ухилен
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Септември 26, 2015, 07:08:15 »

Колеги, тютюнеца се продава по една кутия на калпак при поръчка над 50$.

http://www.4noggins.com/balkan-sobranie-balkan-sobranie-50-g.aspx

Честито на спечелилите - за останалите, очквайте новия тираж. Ухилен

Не се подлъгвай, тоя нема нищо общо със стария какъвто е бил. Не че е лош де, просто не е тоя къде реват по него дъртите байчета. 
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #2 -: Септември 27, 2015, 04:27:49 »

Няма място за подлъгване - то е ясно, че това е новия бленд от 2006-та мисля да беше, но това не значи, че не е превъзходен тютюн. А като казваш "стария какъвто е бил", кой точно имаш впредвид, щото е бил променян не един или два пъти през годините.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #3 -: Септември 27, 2015, 06:47:28 »

Няма място за подлъгване - то е ясно, че това е новия бленд от 2006-та мисля да беше, но това не значи, че не е превъзходен тютюн. А като казваш "стария какъвто е бил", кой точно имаш впредвид, щото е бил променян не един или два пъти през годините.

Ами имам предвит тоя на Галахер.  Тоест тоя който най-масово го помнят. И трите монахини също нема абсолютно нищо общо със стария, но новия си е изградил репютейшън за себе си като много добър и уникален. Е Балкан Собранието едва ли ще е същото, защото бая хора го помнят стария, а новия нема нищо общо. Стария го сравняват почти едно към едно с Charring Cross-a на Григорий и Macedonian Mixture на Comptons of Galashiels. Язе съм ги пушил и двата, и  мога съвсем спокойно да ти кажа че версията на Germains нема нищо общо с тия два тютюна. Иначе не е лош тютюн, кефи стабилно. Ако се дистанцираш от предразсъдъците, тютюнеца си е супер и си кефи. Аз имам скътано още некоя и друга кутийка от него, мисля тия денове да отварам.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #4 -: Септември 27, 2015, 03:20:56 »

Да... Времената се менят, а с тях и ние, че даже и тютюните. Ама какво, като някои се тюхкат и ахкат по нещо безвъзвратно отминало. "Монахините" е бил VaPer - сега е VaKy, Собранието е бил Balkan - сега е English, и к'во? Голям праз. Да не би да се свършиха хубавите тютюни?
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #5 -: Септември 27, 2015, 04:19:38 »

Да... Времената се менят, а с тях и ние, че даже и тютюните. Ама какво, като някои се тюхкат и ахкат по нещо безвъзвратно отминало. "Монахините" е бил VaPer - сега е VaKy, Собранието е бил Balkan - сега е English, и к'во? Голям праз. Да не би да се свършиха хубавите тютюни?

Именно, ако мен питаш, сега има къде къде по-добри от едновремешните. Говора за 50-60 години назаде. Иначе каквото е било положението през 30-те, още не можем да го стигнеме.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #6 -: Октомври 22, 2015, 06:04:09 »

Четах преди няколко дни в един форум едни "дърти байчета", както ги наричате тук, правеха сравнение на версиите на собранието през годините. Казват, че новото поразително приличало на версията преди Галахър, т.е. преди 80-та година. Един дори пишеше за 68-ма -70-та, но ми е много чудно каква ще да е тая памет, че да помни някой вкусове и аромати и да ги сравнява така през годините. Разбира се, ако помиришеш лавандула и после още веднъж след 30 години да кажем, ще кажеш да, това е лавандула, ама при сравняване на тютюни става въпрос за нюанси и понякога даже трудно доловими. Всичко май си е чиста проба носталгия и чесане на езици.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #7 -: Октомври 22, 2015, 06:34:22 »

Четах преди няколко дни в един форум едни "дърти байчета", както ги наричате тук, правеха сравнение на версиите на собранието през годините. Казват, че новото поразително приличало на версията преди Галахър, т.е. преди 80-та година. Един дори пишеше за 68-ма -70-та, но ми е много чудно каква ще да е тая памет, че да помни някой вкусове и аромати и да ги сравнява така през годините. Разбира се, ако помиришеш лавандула и после още веднъж след 30 години да кажем, ще кажеш да, това е лавандула, ама при сравняване на тютюни става въпрос за нюанси и понякога даже трудно доловими. Всичко май си е чиста проба носталгия и чесане на езици.
Напълно споделям твоето мнение.Какви са тия рецептори, какво е това чудо.Вярно е,че ароматната памет е най-силна,но когато става дума за едва доловими ароматни нотки,доста скептично съм настроен.Това си е 100% един вид"снобария".
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #8 -: Октомври 22, 2015, 09:13:46 »

Ами не мислете така повечето от тези хора са колекционери и маниаци имат селари , във които имат , сигурно по някоя кутия , от преди 80 та година
Значи купуват ги на безбожни цени на търгове и ги пушат на празници и т.н.
Освен това ,ако са пушили всеки ден балкан собрание ,години наред 70 те години , как да забравят вкуса му .
Не става въпрос за единично помирисване , аз четох един ,който го пушил 8 ли 10 години всекидневно , тогава .
Говорим за хора със опит и познание на определен тютюн мисля .
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #9 -: Октомври 22, 2015, 01:37:19 »

Не знам Русене, това са все пак 35-40 години. Като си помисля само, какво помня аз от преди 20 години, да речем? Ами най-вече преживявания. Това вкусове, миризми, цветове се размиват доста. Не казвам, че ги няма, но детайли и нюанси никакви. Пък и какво, като извадиш кутийка еджвала 40 лета? Ами той вкуса вече не е същия.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #10 -: Октомври 25, 2015, 02:21:08 »

Ами не е така , понеже аз от детството си като си помисля за лятна ваканция и се сещам за аромата на цъфнали акаций - сълкъми , все едно в момента го подушвам
Или пък за Чепеларе - миризмата на иглолистна гора , веднага я усещам така като мозъка я е запечатал като възприятие
Сега аз мисля , че някой от тия старчоци , още имат от старото Балкан Собрание на склад ,за да си пафкат чат пат ,   просто не знам къде го държат  Ъ?
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #11 -: Октомври 25, 2015, 05:33:02 »

Ама хайде да четем, преди да нахвърляме някакви "аргументи". За каква иглолистна гора говориш? Нали иде реч за нюанси и детайли. Напиши миризма на ела или бял бор, по ще хване дикиш. Пък това, с което почваш ме хвърли направо в оркестъра - спомени от детството. Та нали това са най-изкривените (от детското въображение) спомени, как ще ги вадиш вообще като аргумент?
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #12 -: Октомври 25, 2015, 06:50:41 »

Изобщо не са изкривени на Русен аргументите,защото както казах вече,по дебелите книги пише,че ароматната памет е най-силна.На мен когато ми подмирише на макарони с яйца на фурна,веднага ме връхлита спомен от детската градина
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #13 -: Октомври 25, 2015, 09:46:30 »

Колега, къде видя да споря за ароматната памет? Не че съм чел дебелите книги, но просто се съгласявам, че е така. А ти защо не поясни макароните на фурна с канела ли са или с ванилия? Може пък да са били с карамфил или джинджифил, знам ли, все пак това си е твойто детство. И защо се обърна, като фурнаджийска лопата, щото това виждам, като ти чета двата поста? Не разбирам къде е драмата тука. Аз просто не вярвам, въпреки силната ароматна памет, някой да може адекватно да сравни тютюн пушен 68ма-70-та година с тютюн пушен сега. Да не говорим, че например е възможно латакията да са я правили от други ориенталци.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #14 -: Октомври 25, 2015, 09:53:52 »

.... Да не говорим, че например е възможно латакията да са я правили от други ориенталци.

По това време латакията в Собранието е била сирийска. После са почнали да ръгат смесена, и некъде към края на 80-те само кипърска. С ориенталните и йениджето същата история. От 60-те до 90-те тоя тутун се е променял постоянно. Даже и самите Галахер са сменяли на два пъти рецептата.
Така че помнят грънци... и те не знаят какво помнят.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!