PipeZone PipeZone
Март 30, 2024, 01:54:46 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Почистване и поддръжка  (Прочетена 47103 пъти)
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #15 -: Септември 09, 2012, 08:48:01 »

Аз за полиране на мундщуците използвам това http://www.gigadrinks.com/product/2870/pasta-za-polirane-na-mundshtutsi-ebonite-20gr.html Не съм забелязал да оставя кофти вкус, а още по-малко зелен цвят, напротив, придобиват отличен блясък с малко повечко търпение. Усмивчица

Това е съвсем друго. Ще снимам въпросната мас и ще я постна, защото наистина е отвратителна.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #16 -: Септември 09, 2012, 08:49:42 »

Аз за полиране на мундщуците използвам това http://www.gigadrinks.com/product/2870/pasta-za-polirane-na-mundshtutsi-ebonite-20gr.html Не съм забелязал да оставя кофти вкус, а още по-малко зелен цвят, напротив, придобиват отличен блясък с малко повечко търпение. Усмивчица

Това е съвсем друг продукт. Ще снимам и постна въпросната вакса или мас или каквото е.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #17 -: Септември 09, 2012, 02:35:21 »

Установих,че най-големия врак на блясъка е потта от ръката.За това взех да ги забърсвам след всяко пушене.Особенно като си на море.Солта по дланта направо ги матира след употреба.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #18 -: Септември 09, 2012, 03:54:42 »

Установих,че най-големия врак на блясъка е потта от ръката.За това взех да ги забърсвам след всяко пушене.Особенно като си на море.Солта по дланта направо ги матира след употреба.
Забърсваш ги - как?
Със салфетка, с памучна кърпа или направо с някакъв препарат и полираш?
Аз по принцип бърша след всяко пушене, но само със салфетка!
А си прав за потната ръка, да не го говорим за солена!!!Аз и за това питам - как?Обикновено лулите са ми блестящи, но след едно две пушения и блясъка изчезва?!А след това лъскане с памучен плат!Има ли някое препаратче или хитринка, което изкарва повече време и запазва по-дълго блясъка?!
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #19 -: Септември 09, 2012, 08:43:23 »

След нормално пушене,само със салфетка,а при по тежък случай с влажна кърпа и след това със суха.Имам една хавлиена,която съм я нарочил.А за най-добър блясък,вълненият  парцал е незаменим.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #20 -: Септември 10, 2012, 08:57:10 »

За тези две пасти говорих.Качеството е изключително.Иначе за мундщуците става и обикновена кухненска гъба,топла вода и Циф.И търкане.  Ухилен
Има и друг пиниз-за силно зеленясалите(оксидирани ) ебонитови мундщуци.Трябва внимателно да се работи.Важно е предварително нищо да не е полагано върху мундщука.С тампонче се нанася плътно вазелин обилно върху местата на снадката,логото(ако има),и металния филтър(ако има,и не може да се свали).Поставят се в съд с белина-най-обикновена,неароматизирана.След няколко часа се измиват обилно с вода.Ако оксидирания слой е паднал нацяло,мундщука е матово черен и грапав.Лично на мен понякога ми харесва така,и не го полирам.Ако има по-упорити петна,падат много бързо и лесно със шкурки от 800 до 2000.След това може да се полират със зехтин.Зехтинът запечатва порите,и много по-бавно оксидира материала.Не се плашете от белината.Тя е  прекрасен дезифектант,и много лесно се отмива само с вода.
http://ozzybs.snimka.bg/hobby/pochistvane-i-poddr-jka.700346.28378019
« Последна редакция: Септември 10, 2012, 09:24:25 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #21 -: Септември 11, 2012, 06:21:15 »

Установих,че най-големия врак на блясъка е потта от ръката.За това взех да ги забърсвам след всяко пушене.Особенно като си на море.Солта по дланта направо ги матира след употреба.
Ах,ах,Калине-никаква морска вода върху лулите.Потта действа почти по същия начин.Ако това стане-веднага реновиране.Аз за това предпочитам на плаж или въобще край морето царевични лули,или меершаум.Даже мислех да пусна тема от сорта на "Любимки за плажа".Лули,де Намигване Ухилен.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #22 -: Септември 11, 2012, 07:17:36 »

Имам няколко рустицирани Петерсона и на тях нищо не им личи.Но пък по калпави мунщуци от техните не съм виждал.За един ден загубват блясъка си.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #23 -: Септември 11, 2012, 10:32:55 »

На рустикованите не личи,ама на полираните...веднага се матират при допира с морската вода.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #24 -: Септември 27, 2012, 05:55:16 »

За тези две пасти говорих.Качеството е изключително.Иначе за мундщуците става и обикновена кухненска гъба,топла вода и Циф.И търкане.  Ухилен
Има и друг пиниз-за силно зеленясалите(оксидирани ) ебонитови мундщуци.Трябва внимателно да се работи.Важно е предварително нищо да не е полагано върху мундщука.С тампонче се нанася плътно вазелин обилно върху местата на снадката,логото(ако има),и металния филтър(ако има,и не може да се свали).Поставят се в съд с белина-най-обикновена,неароматизирана.След няколко часа се измиват обилно с вода.Ако оксидирания слой е паднал нацяло,мундщука е матово черен и грапав.Лично на мен понякога ми харесва така,и не го полирам.Ако има по-упорити петна,падат много бързо и лесно със шкурки от 800 до 2000.След това може да се полират със зехтин.Зехтинът запечатва порите,и много по-бавно оксидира материала.Не се плашете от белината.Тя е  прекрасен дезифектант,и много лесно се отмива само с вода.
http://ozzybs.snimka.bg/hobby/pochistvane-i-poddr-jka.700346.28378019

Ето тази, кафявата паста за мундщуците, точно тя е моят кошмар. В Чиърс бяха намацали яко всички лули с нея и ги бяха зарязали на витрините, както обикновено. РАзказа ми се играта да ги търкам и оправям. Да се бях сетил за белината и в белина щях да ги натопя.......... мирише много гадно и е също толкова неприятна на вкус
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #25 -: Септември 27, 2012, 07:47:05 »

Направо съм изумен,Жоро...Аз съм мега доволен от тая паста.Полира перфектно,и е с лек аромат на машинно масло.По принцип и трите вида,внасяни тук,които съм виждал ,са кафеви-да не бъркаш?! Нерешителен
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
nomadsl
Newbie
*
Публикации: 18


Ел. поща
« Отговор #26 -: Септември 28, 2012, 10:00:52 »

Проблемите по подръжката крайно се облекчават, ако дървената част на лулата е полирана до 2000+ шкурки с възможно комбиниране с леко омасляване с восък /разтворена в спирт карнауба/. Многократно и старателно полиране и омазняване от човешкия източник - ръцете, челото - води до образуване на огледален блясък, който изглежда отлично визуално, а е и добра защита от допълнителни замърсявания. Триенето с човешката кожа на ръката е перфектно средство. Когато попадне вода на тази огледална повърхност е възможно да се появят петна, които са с различен тон /по-тъмни/ и матови. Водните капки трябва да се премахват максимално бързо и последващо притриване с пръсти премахва остатъка. Аз гледам да не пуша гладки лули край морски бряг, където вятърът навява пръски, както и при лек дъжд или край фонтан.

 Това лято /примерно/ в едно от любимите ми кафета в центъра монтираха система за водна мъгла. Изобщо не беше регулирана и направо си пръскаше. Разказа ми играта. Тъкмо си намериш място от наветрената страна и посоката на вятъра вземе та се промени. Писна ми да гастролирам по масите и зарязах накрая това кафене.

Що се отнася до лулите от царевичен кочан - не съм пушил такива. Въпреки, че чета, че който е докоснал такава - направо забравя за другите, най-вече заради великолепния сух вкус. Ще си поръчам при първа възможност.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #27 -: Септември 28, 2012, 10:14:47 »

Направо съм изумен,Жоро...Аз съм мега доволен от тая паста.Полира перфектно,и е с лек аромат на машинно масло.По принцип и трите вида,внасяни тук,които съм виждал ,са кафеви-да не бъркаш?! Нерешителен

знам ли вече, трябва да ги сравним Имам една кутия в ателието някъде.... ще я снимам
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #28 -: Септември 28, 2012, 05:50:14 »

Аз си намерих този вариант...нито имам идея какво съдържа, нито колко е качествено...но лъска страхотно...както написа и Ози по-горе...
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #29 -: Септември 28, 2012, 05:53:02 »

Супер е,но кърпата(ако е плътното киче),я запази само за восъка.Аз започнах с този комплект,и съм много доволен.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!