PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 10:13:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 3 [4]
  Изпечатай  
Автор Тема: Почистване и поддръжка  (Прочетена 47095 пъти)
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #45 -: Декември 21, 2015, 10:53:08 »

Добре, а царевиците могат ли и те да се чистят по този начин?
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #46 -: Декември 21, 2015, 11:20:54 »

Добре, а царевиците могат ли и те да се чистят по този начин?

https://www.youtube.com/watch?v=KxsmWXuI8Fc
https://www.youtube.com/watch?v=K7nPqUeCgGQ
https://www.youtube.com/watch?v=pNRhKtSHL0s
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #47 -: Декември 21, 2015, 11:32:50 »

Колеги, моля дайте малко подробности за почистването със спирт и сол. Доколкото разбрах запушвам димния канал с перце, пълня огнището със сол и наливам спирт докато покрие солта. Аха, сипваш спирт докато поеме. Етилов спирт.
1. Отгоре запушвам ли с тапа огнището, или го оставям отворено? Не, оставяш го отворено.
2. Царевичаците могат ли и те да се почистват със спирт и сол? Да, но защо? Усмърдял ли се е царевичака, кисело и горчиво ли пуши?
3. След като престои една нощ да речем и махна солта от лулата, може ли да се пуши веднага, или трябва да я оставя да си почине след спа-процедурата? Е нали спирта трябва да изветрее - остави я един ден да изсъхне лулата.

Освен ако не възстановяваш лула втора употреба, много рядко се налага да ползваш този метод. Обикновено, гадният аромат при пушене идва от занемарен димен канал, а не от запушени микро-порички на огнището...  Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #48 -: Декември 21, 2015, 11:55:55 »

Благодарско... всъщност Никита казваше, че често си "осолява" лулите и затова викам и аз да пробвам. Иначе Пине, резонна ти е забележката за вкуса, не се бях замислял. В лулите си пуша само тютюни, които ми харесват и нямам никакъв гаден вкус. Всеки път след пушене си чистя огнището със салфетка, димния канал и монщука с перце и клечки за уши със спирт и нямам проблеми. Ама пусто любопитство - напрасках две лули и със сол, пък да видим...
Благодаря още веднъж за включването.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #49 -: Декември 21, 2015, 12:24:39 »

Мани го Никита - той си е психопат... Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #50 -: Декември 21, 2015, 06:51:26 »

 И аз тъй мислех, но след няколко процедури намерих силната формула;

- поставяш перце в "стем"-а, ако влиза двойно сгънато - тъй го и пъхаш, да запълни канала.
- пълниш със сол, стръсквайки, след което и понатъпквайки.
- със по-големшка спринцовка (за да не оливаш цялата лула), напълваш догоре, на няколко пъти - щот' дърпа - със спирт. Ако намериш 99.9% (още известен като ректификат) - най-добре!
- поставяш в кутия със капак (аз ползувам пластмасова с еластично капаче) и оставяш да отлежи около 24 часа. Ефектът от закапачването е, че забавя изпаряването на алкохоля и тъй има време да разкисне по-голяма част от отлаганията. Даже ми се е случвало, като изгреба старата сол - с цвят почти като на кафе - да сипя новата и тя започва да поема, без да сипвам нов спирт.

След детайлно почистване на солта, внимателно обстъргваш със изнструмент с подходящата извивка и фин,заоблен ръб. Това е важно, щото все още влажните стени са много по-податливи на нараняване!
Следва протриване на димния канал и си готов.
Оставяш лулата на волята на ЕОЛ, да и издуха душицата до сухо. Лулата ти  ще ухае на чисто бебешко дупе!
« Последна редакция: Декември 21, 2015, 06:53:36 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #51 -: Декември 21, 2015, 07:32:54 »

.... Всеки път след пушене си чистя огнището със салфетка, димния канал и монщука с перце и клечки за уши със спирт и нямам проблеми. Ама пусто любопитство - напрасках две лули и със сол, пък да видим...
Благодаря още веднъж за включването.

Ако ползваш спирт слеТ секо пушене, солните процедури са веднъж на 3 години. И това е при положение че една лула се пуши макс 10 пъти в месеца. Ако я пердашиш до 30 пъти в месеца, идЯлната поддръжка спореТ мене е чистене с перце слет секо пушене, на 4-5 пушенета алкохол, и веднъж в годината сол. Така хем ще ти е "seasoned" дето им викат, демек нема да ти е стерилна лулата, хем нема да ти се случва да не знаеш какво пушиш и всички тутуни да ти имат един и същи горчив вкус.

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #52 -: Март 06, 2016, 10:06:43 »

Да споделя едно хрумване - явно уискито и никотина от снощната сбирка при Лео още не са ме отпуснали.
Обичам лулите да са ми чисти. Естествено най-много внимание отделям на мундщука - всички са от акрил. То не са перца, клечки за уши, спирт и т.н. - до пълно отстраняване на жълтите субстанции. Днес (след вчерашното здраво прикъдяване) просто взех едно перце за почистване, намокрих го, сложих малко веро и с много малко труд мундщуците направо светнаха. На белия най си пролича ефектът. Перцето с едно изплакване си остава чисто ново. Разбира се тази процедура не я правя на дървената част.
Та така...размисли и страсти
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #53 -: Март 06, 2016, 09:43:43 »

 Усмивчица То на Деникуул течността е горе-долу със същия състав.Вода,една идея спирт,и малко безвредно миещо вещество.Аз ползвам само нея-без забележки.На Савинели спрея е същия.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Страници: 1 2 3 [4]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!