PipeZone PipeZone
Април 20, 2024, 05:43:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 3 4 [5]
  Изпечатай  
Автор Тема: Пури  (Прочетена 59816 пъти)
Ivo
Гост
« Отговор #60 -: Декември 05, 2016, 09:25:34 »

Не просто контрола е супер строг за пурите. Етикетите са далеч по лесни.
Почти без изключения оригинални пури в Куба - само в официалните магазини.

И там цените са си мъжки, далече от вярванията на туристите че там пурите са за по няколко песо.

Местните се опитват по всякакъв начин да вземат пари от туристите, и понеже знаят че пурите се ценят ....

Горе долу по същия начин навсякъде предлагат омари на туристите, понеже знаят че се ценят и се имат за супер скъп деликатес.
Макар че реално това което предлагат не са точно омари Усмивчица
Активен
nickolai
Newbie
*
Публикации: 4


Ел. поща
« Отговор #61 -: Декември 05, 2016, 09:37:11 »

Е чак да изнасят празни кутиики не. Имат си канали, от магазините се изкупуват празните, както и е правят такива по работилници. За човек, който не пуши пури и няма опит с оригиналните е много лесно да се хване на въдицата. Бях с познатив Хавана. Докато пием по едно мохито в музея на рома ги изпуснах от поглед и ми дойдоха с по няколко кутии "оригинални" Коиби  Ухилен Нито кутията беше оригинална, нито размера, нито етикета - абсолютно нищо. Пробвах една след известно време, абе и по-лоши сме пушили Усмивчица но за непушещ пури е направо идеална  Ухилен
Носили са ми няколко пъти от тези оригинално гаражните. Всички, които бяхя с етикети не ставаха, но тези без етикет бяха прилични за произхода си.
Активен
Ivo
Гост
« Отговор #62 -: Декември 06, 2016, 12:00:41 »

Последно и спирам да споря:

- опита ми е от няколко пъти по няколко месеца прекарани в Куба, не само в Хавана а из цялата страна; - купувал съм от гадни до прилични (с етикет или без), но почти винаги това рефлектира върху цената;
- правят си пури самоделки, и много добре им знаят качеството и съответно колко на вид/етикет/кутия се доближават до оригинала;
- самите кубинци ако се сдружат с теб в един момент ще ти обяснят номера - обикновено е че някой познат или роднина работи във фабриката и изнася тайно пури;

Като цяло няма как да си купиш истинска оригинална пура от улицата, независимо какво ти разправят.
В Хавана предимно има улични майстори дето ти предлагат техни пури, и те често са доста прилични.

Активен
nickolai
Newbie
*
Публикации: 4


Ел. поща
« Отговор #63 -: Декември 17, 2016, 11:52:07 »

Иво, не го приемай за спор Ухилен
Напълно съм съгласен с твоите твърдения. Просто исках да предупредя Ози, че това което най-вероятно опитва е окооооло пура  Ухилен
Ей сега ще си запаля една от фабриката зад Капитолията Усмивчица
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!