PipeZone PipeZone
Април 28, 2024, 11:52:05 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Следи от зъби по мундщука  (Прочетена 46553 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #15 -: Ноември 25, 2014, 12:07:05 »

А като почнеш с ебонит, направо нова вселена ще се разкрие!  Намигване Ухилен Колкото до дъвченето -  ако мундщука ти удържи година употреба при Чичо Лео, начи става!  Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #16 -: Ноември 25, 2014, 12:11:12 »

 Полиацеталът е онуй, що познаваме като "целофан" от класическата "соц" ера.
 Стрра-а-а-ашшшно устойчив мат'риал - някой да се е опитвал да скъса целофан, а !?

 А това, дето се цепи на Русен - то явно е отливано направо в извитеа форма. Има си техники и за това. Има подобни материали, дето не търпчт повторна обработка, засягаща молекулярната структура - като полипропилена или ABS-а. всеки опит за лепене пък при тях, води до разпадане.
 Другата вероятносте, отливането да е станало на границата на топимостта на материала - остават нпрегнати фази, които сработват при термично натоварване - като взривател на граната - цеп!
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #17 -: Декември 01, 2014, 09:47:08 »

Значи нито със акрила имам проблеми , нито със полиацетала на Десо Гечев. Имам няколко лули на Десо и всичките са перфектно изработени , от пръчка материал и са много здрави и се моделират безпроблемно .  Бях писал по нагоре относно една лула , която ми е подарък от Десо ,но е производство на Георг Йенсен . Та някой от моделите на големите марки са със найлонов мущук или по точно полиетиленов , мисля . Имал съм такива на Сейнт Клод , мущуците за които говорех са готови отляти , шприцовани от найлон или нещо подобно , не е ебонит или акрил със сигурност . Много добри мущуци , докато не решиш да ги огънеш и тогава си поръчвш нов .
А относно мущуците изработени от Десо , всичките са перфектни и от много здрав материал - намат ни чупене ни нащърбване , а не са твърди като акрилените мущуци . Десо обича да ги изтънява много яко в горният край и стават много удобни и красиви.
 Аз от всички материали си харесвам ебонита , мек , пластичен , щърби се и оксидира , мирише си на сяра , обаче мееееекичък в зъбите и пластичен .
Активен
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #18 -: Декември 07, 2014, 09:36:21 »

Колеги, имам питанка...
На едната ми  лула мундщука е ебонитов и леко е изсветлял. С какво се полира тази гад? Мисля да го зашкуря до шкурка 2000. След това мога ли да го мина с парцалена шайба и двете пасти (комплектите, където се продават по бриколажите) или има специална полирпаста?

П.С. Не, че много ми разбира тиквата, другата ми лула е с акрилен мундщук и май станах фен на акрила. Според мен е по-износоустойчивият и непретенциозен материал. Аз и на ебонитовия днес му струговах заместник от пластмаса (някаква техническа с хранителен лиценз -  демек не е отровна). Остава само да я изтържа и да заприлича на мундщук. И полиацетал в крайна сметка си намерих, ама само бял и прозрачен, но за експерименти става. Ех, да имах и повече свободно време....
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #19 -: Декември 07, 2014, 10:17:30 »

 :'(Свободното време е болка на повечето от нас....Аз хванах чалъма на ебонита.Вместо да ме болят ръцете от шкурене,започнах почистване с белина.Ако желаеш-пробвай.Покривам с тънък слой вазелин мястото на сглобката,металните филтри/ако има/,също и щампованото или боядисано лого върху него.След това една баня в домакинска белина-за час-час и половина,докато падне окисления слой/заедно с него падат и наслоените смоли от канала.Следва перфектно измиване на течаща вода,вън,вътре канала с перца,и накрая здраво полиране.Резултатът е невероятен.Практикувам този метод и при възстановяване на стари лули,и съм много доволен .Друг е въпросът,ако ти е гадно от белината,но така или иначе тя е и дезификтант.Изборът е твой. Усмивчица
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #20 -: Декември 07, 2014, 11:05:35 »

Благодаря Ози, това с белината го четох и ще го пробвам. Въпросът ми е самото полиране с  какво го правиш за да стане мундщукът лъскаво черен?
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #21 -: Декември 07, 2014, 11:18:29 »

 С полиращи пасти, разбира се!
 Но избягвай руската, зелена. Тя е чисто "металджийска" и съдържа някакви нефтени производни, кара малко на керосин. Ще ти  се набие цялата смрад въ полимера и сетне....
 Има разни по-"сухи". Например бижутерски "руж". аз пробвах такава. И една домакинска на "Солинген". Но внимателно!! По-скоро на ръка, докато напипаш мярката.
 Със шайбите рискуваш да останеш без мундщук, там трябва майсторско пипане. Първо пробвай на нещо старо, за изхвърляне. Особено филцовите шайби са много агресивни. Парцалените са по-деликатни. И на ниски обороти - под 1000, по мое мнение.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #22 -: Декември 07, 2014, 11:24:37 »

Полираш предимно на ръка,като започваш с висок номер шкурка.Вехтия е прав за шайбите-филцовата иска ниски обороти,като сам търсиш правилната паста.Ако нямаш богат избор,пробваш с детски пасти за зъби/някой пробват препарата Циф-също ставал/.Накрая-парцали и восък.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #23 -: Декември 07, 2014, 11:38:44 »

След салтанатите на Ози, за финално полиране - паста за зъби Colgate Whitening (с една озъбена кака на снимката), намазана върху парче кожа и оставена да изсъхне. Ако обичаш да се втеляваш, накрая търкаш с парче вестник. Вълна избягвам да ползвам, защото е прекалено груба и надира ебонита. Ако от време на време (през 2-3 месеца) минаваш набързо мундщуците с паста за зъби, ще отпадне нуждата от белини, шкурки и други подобни. На лулите това им е част от чара - искат си поддръжка и внимание, тва не е цигара... Акрила е за мързеливци, не може да се сравнява с ебонит нито като усещане, нито като "финиш". Пластмаса бе, на евтиния бие... Ухилен
« Последна редакция: Декември 08, 2014, 12:10:28 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #24 -: Декември 08, 2014, 12:46:23 »

 Айде-е-е-е 1
Пин захапа акрила, ерго - чакаме ответен удар от Балканбой !
Колеги, слагайте каските - ще лети картеч !! 
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #25 -: Декември 08, 2014, 08:21:50 »

Тука нема какво да кажем, освен че лулата е да ти служи на тебе, а не ти на нея.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #26 -: Декември 08, 2014, 12:33:27 »

Съгласен съм. Аз се родих откакто се появи акрила. Твърд им бил на някои, евтинджийски, да ама не му слугувам като роб.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #27 -: Декември 08, 2014, 02:43:15 »

Ще трябва да проведем тестове ..............хм.......... Ъ?
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #28 -: Декември 08, 2014, 02:45:03 »

Тестове на кво - ебонит срещу акрил? Веднага се сещам кой да проведе деструктивната част на теста... Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #29 -: Декември 08, 2014, 02:47:55 »

Тестове на кво - ебонит срещу акрил? Веднага се сещам кой да проведе деструктивната част на теста... Ухилен

За Чичо има специален матрЯл. Не се брои.
Други тестове имам предвид.

Трябва да се подготвя, така че догодина.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!