PipeZone PipeZone
Април 20, 2024, 01:55:06 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
Автор Тема: Парфюми  (Прочетена 36170 пъти)
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #15 -: Юни 12, 2013, 03:31:14 »

:oУау,браво бе,Климе-ти може да продадеш и лавандулов спирт като марков парфюм...Аз си падам по старите класически парфюми,та ревютата ти ще са ми от полза.

Ози, представа си нямаш колко си прав. Особено за лавандулата. ТЯ подобно на розата остава основна и почти незаменима съставка на почти всички видове парфюми.
За старите парфюми също си прав.
Нещо, което научих с тях е, че те приличат на дрехите и на тютюните:
точно защото чисто физиологично всички сме си по мъничко различни - в обонянието, в осезанията, в потните жлези и в способността на кожата и тялото ни да преработвка определени съставки - затова и тютюн и дрехи и парфюм са се пробвали по няколко пъти, за да установи човек дали му "стоят", дали му "тичат", дали му понасят, дали той ги понася.
Сегашната тенденция на рекламата е да те убеди бързо от пръв поглед и пръв мирис, че нещо трябва да се купи. Това убива обаче великите класики... масовият хамбургер, цигара с вирджиния бленд стават ширпотреба - без луксозната наслада на преживяването от бавното и усамотено задоволство на личния кеф, че нещо ти е "вкусно".
Също така обаче с възрастта човек се променя - както казава в един блок един лулист - с възрастта почва да харесва друг тип тютюни - така и с парфюмите - Пур мосю на Шанел от 1953, О соваж на Дор от 1962, Мусаш на Роша от същия период, после революционните за края на 60-те и набалото на 70-те Арамис на Арамис и "зеления" Пако Рабан със сигурност са по-дядковски, но всъщност по-джентълменски и улегнали. И може би все още ги има, защото с тях е както с Дънхил - не можеш да сбъркаш - удобни и представителни са за всеки случай и излъчват сигурност, спокойствие, достолепие и мъжественост в един перфектен баланс на свежест, примесена с чистота, мъжественост, улегналост, но и собствен стил и характер.  Също така и Мосю на Живанши известен още като Джентълмен, малко по-късният Антей на Шанел. Старите класики на Герлен - Абит Руж и другите. Старите неща на Ермес /Хермес/ Дори Олд Спайс и Табак, които са си по принцип афтър шейви.
Това е и времето, когато както и тютюните мъжките парфюми не са чак толкова много, не са ширпотреба и са класика, направено с много финес, усет и майсторство.
СЕга всеки се стреми да сложи някакви треви уж тютюни или води уж парфююми в шаренка опаковка и ако може да ги продава един сезон, а после идва ред на следващите с малка разлика.
А някои правят неща от 1792, 1815 или 1898 и продължава да им се получава.
Да сме живи и здрави.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #16 -: Юни 12, 2013, 07:51:12 »

 :)Чета редовете ти,Климе,и все едно чета мислите си.Твърдо съм за тези неща(и ги ползвам):





Преди бях твърд фен на Самарканд на Ив Роше,но този мишок(мир на праха му) имал навика да спира аромати от производство без обяснение(поставят Самарканд в топ 10 въпреки,че е нискобюджетен).
« Последна редакция: Декември 08, 2015, 08:02:46 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #17 -: Юни 26, 2013, 07:11:02 »

Ето още един парфюм,който е в унисон с темата.Вдъхновен от старата Хавана,ром,пури и кубински красавици...Представи го колега италианец от Фейсбук.

« Последна редакция: Декември 08, 2015, 08:03:57 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #18 -: Август 05, 2013, 08:57:08 »

айде, колеги, още малко стари и не толкова стари "класики", на които се натъкнах ровейки в изследване и издирване на.... ъъъ, ами как ухаеха джентълмените едно време:

http://www.fragrantica.com/perfume/Nina-Ricci/Phileas-6176.html

http://www.fragrantica.com/perfume/Antonio-Puig/Quorum-3825.html

http://www.fragrantica.com/perfume/Remy-Latour/Cigar-9351.html

http://www.fragrantica.com/perfume/Aramis/Havana-Reserva-3788.html

http://www.fragrantica.com/perfume/Giorgio-Armani/Armani-Code-412.html

http://www.fragrantica.com/perfume/Davidoff/Cool-Water-507.html

http://www.fragrantica.com/perfume/Gres/Cabochard-1060.html

Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #19 -: Октомври 13, 2013, 11:23:40 »

Такааааа: малко национална гордост:

Презряната заради рекламите си с нагАзис и Никулетъ лузанувъ българска фирма Рефан се е сетила, че най-накрая няма по-добра реклама от качеството , и е произвела съвършени реплики на световноизвесни марки
Подчертавам думата Руплики защото са само с номераи по никакъв начин дори и нецагатват за оригиналити с името си
Позната която се занимава с парфюми ми свитна , чи под номер065 на Рефан се крие Тобако енд ванила- та на Том Форд, който стрева за 50 мл чисти 250 кинта - при рифан в разфасовката от 60 мл цената е 14 лева и наистина и като истинския предупредиха ме , че разфасовката от 120 мл била доста по- неуспешна като продукт. Тествах и репликата на  А*мен на Мюглер - номерът го забравих- и гарантирам, че също е сдтрахотна.
Аз лично вече имам уханието на тютюни ванилия, което на мен ми иде като аромат на пресен мед, и съм много доволин щото 250 кинта нямаше как па да му дам на том форд инито на който и да е друг
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #20 -: Октомври 14, 2013, 07:29:53 »

А някъде може ли да се намери листата на Рефан-под кой номер,чий аромат се крие?Апокрифно,разбира,се Готин.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #21 -: Октомври 14, 2013, 01:30:08 »

Аз на репликите много вера им немам. Веднъж ми предлагаха реплика на Polo Blue на Ralph Lauren, тоя парфюм не се внася в БГ пък ми е любим и задължително имам от него, обикновено го зимам от летищата когато пътувам.
Веднъж се подлъгах с реплика, на пръв поглед (или първо душене) изглеждаше идентичен, обаче после се оказа че няма много общо.

Иначе тия на Рефан си имат дистрибутори, нещо от рода на Avon и Oriflame. Разни мацки, скучаещи домакини и прочее, ако се разпитатте все ще се намери некоя.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #22 -: Октомври 19, 2013, 12:47:33 »

Балканското мОмче, по принцип си прав, въпросът е, че това са "реплики", които се креят - т.е. те не искат да те излъжат да си го купиш заради опаковката или името, а искат да ти дадат възможност да миришеш по същия  начин, но срещу по-ниска цена. Позволих си да го споделя, защото при парфюмите в крайна сметка просто може да ухаеш добре и дори с нещо евтинко и пак на хората да им направи добро впечатление и обратното със скъпото, а и наистина инфото ми го даде жена, която сериозно се занимава с тия неща.
Иначе, Ози, специално питах дали могат да ми дадат списък с номерацията кое на кой оригинал отговаря и ми отказаха - казаха ми, че могат на момента да ми казват, като питам за нещо определено , но не и списък.
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #23 -: Октомври 19, 2013, 12:48:58 »

още нещо на базата на тютюн: Birberry London - отбелязвам, че повечето се базират на цветовете и уханието им на растението на тютюна, отколкото на нашия любим приготвен за пушене тютюн за лула
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #24 -: Октомври 19, 2013, 06:18:32 »

 Усмивчица Усмивчица :)065-не съм нюхал оригинала на Том Форд,но ако е като този,браво!Рефанци са го докарали-плътен и траен аромат,стои по лицето ми дори вечер след банята.Взех си един наливен онзи ден за проба-50 мл.+50 капки.Доволен съм.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #25 -: Ноември 05, 2013, 03:29:37 »

за колегите от ПЛовдив и София - при интерес може да посетите магазинчетата "Барака" или едноименната им страничка. Има доста козметика, която е уж "био", но сред нея има едни италиански неща от Erbario Toscano - освен един според мен доста класически мъжки аромат кръстен Черен пипер в много стилни опаковки, имат и цяла серия от тоалетни води на доста прилична цена и според мен с много добро качество и трайност. Тези, които успях да тествам: и Черният пипер и Сандалово дърво и Тютюн след първоначалният ароматен удар на всякакви миризми по-късно слягат и придобиват по един или друг начин доста мъжка миризма просто на бръснарски салон, която си е явно типична италианска класика още от времето на Аква ди Парма. Силно бих ги препоръчал. Имат още около пет-шест аромата. Както казах : с доста добра тряйност за тоалетни води.
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #26 -: Март 27, 2014, 05:52:02 »

 
« Последна редакция: Февруари 26, 2016, 01:24:45 от тедо » Активен

POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #27 -: Април 02, 2014, 05:22:16 »

А червения и зеления Маскюлин ? А Ятаган ? Замириши ли ти на един от тях , то наблизо има арабски студент от медицинския . Имаха долари и пазруваха в Кореком . А зеления Маскюлин си го биваше или поне така ми се е струвало .
Активен
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #28 -: Април 02, 2014, 09:51:22 »

Пичове, не знам за вас, ама язе вече съм стар човек, традиционалист, един вид.
От 8 години ползвувам ей туй и не мислим за го сменям скоро:
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #29 -: Април 03, 2014, 10:21:59 »

Аз бих заложил на ето този:

http://www.fragrantica.com/perfume/Demeter-Fragrance/This-Is-Not-A-Pipe-19878.html

 Усмивчица
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!