PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 02:55:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес пуших.......  (Прочетена 216022 пъти)
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #255 -: Септември 16, 2015, 03:49:55 »

Днес си довърших едни жалки остатъци от червената одеса на КиД .... ще ми липсва.

Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #256 -: Септември 16, 2015, 09:34:30 »

Днес пуших за първи път Weybridge на 4noggins - много приятна изненада. Само веднъж бях опитвал такава комбинация досега вирджиния и бърли с перик или вапер с бърли, както и да го кажем, тютюнеца си го бива много.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #257 -: Септември 29, 2015, 02:31:34 »

Пичове, направих добро откритие  експериментирайки, вдъхновено от една публикация-въпрос на balkan boy. Публикацията беше от сорта на, не е ли по-добре да се напълни лулата с тютюн за пълнене на цигари, вместо да се купуват компотите за лула, предлагани на родния пазар.
Та вчера отскочих до местния табаконист за филтри и от дума на дума, след като ги наредих за пореден път че продават само зле овкусен компот, се сетих че мога да пробвам нещо. Предложиха ми един тютюн на Mac Baren, наречен RAW-natural authentic tobacco. На опаковката пише, че не съдържа апсолютну никакви адитиви и е подходящ дори за вегани!? Пише и че е fire cured.
Та викам си кво толкоз, за 10 кинта ще направя експеримент. Като се върнах в къщи, с нетърпение натъпках филтърния Fauen със ситно нарязания тютюн, на пръв поглед чиста вирджиния. И о чудо! Това нещо се оказа супер. Не гори бързо, не загрява лулата, не хапе при напън, има чист и сладък вкус на тютюн. Светлинни години напред е от всички предложения в БГ за лула(без давидофф ройалти разбира се). Вкусен и хладен дим, лек на вкус, но с точната доза никотин. Много съм впечатлен. Това е супер вариант за всеки начинаещ пайпър. Евтино, вкусно и го има в големи количества навсякъде. Препоръчвам да пробвате. Няма да съжалите. Сега, след 24 часа вече съм изпафкал поне 5 лули с това чудо и все още кефи. Зарязах ashton Artisan's заради този експириънс. Става за ежедневно пушене ей така между другото и не е никакъв компромисен вариант.
Също е супер вариант за вакуум периодите в които сме си поръчали тютюн от запада и докато го чакаме, се чудим какво да натъпчем в лулиците.

« Последна редакция: Ноември 05, 2015, 09:28:35 от ozzy » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #258 -: Септември 29, 2015, 06:45:36 »

Еми то си е чисто кентаки с малко вирджиния. НН ODF (олд дарк файърд) и НН Bоld Kentucky на Мак Барен са точно това, само че на флейки.
 
Поръчал съм половин кило от Bold Kentucky и в момента пътува насам, тъкмо ще потърса от тоя и ще сравниме на вкус същото ли е или има разлика.

Спорет мене некои от шаговете си стават супер за в лулата.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #259 -: Септември 29, 2015, 09:53:55 »

Тая дивотия я има и като тютюн за лула, ама не знам дали се продава тук. Иначе бих го пробвал това - ей така, за спорта. А как тоя тютюнец е подходящ за вегани е неква мистерия за мене - наскоро и "подходяща за вегани" бира пих... Освен, че имаше много приятен "пелинов" вкус, друго веганско не усетих.
Цитат
...Зарязах ashton Artisan's заради този експириънс...
И си получил "анатема" от Балкан бой за което. Просто те информирам... Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #260 -: Септември 29, 2015, 10:25:18 »

Тая дивотия я има и като тютюн за лула, ама не знам дали се продава тук. Иначе бих го пробвал това - ей така, за спорта. А как тоя тютюнец е подходящ за вегани е неква мистерия за мене - наскоро и "подходяща за вегани" бира пих... Освен, че имаше много приятен "пелинов" вкус, друго веганско не усетих.
Цитат
...Зарязах ashton Artisan's заради този експириънс...
И си получил "анатема" от Балкан бой за което. Просто те информирам... Ухилен

Предполагам че тези странни хора-веганите(звучи като да са от друга планета), искат да консумират само напълно естествено расли неща от природата. Ако приемем, че Mac Baren не е решил да се изгаври с тях и да им пробута тайничко някъф химикал, значи в тютюна няма нищо друго освен тютюн. Предполагам, че и в твоята веганска бира не е имало нищо друго освен бира от природата  Ухилен
А той Никита знае, че съм в етап на експериментиране. Ако някой е таковал само блондинки, избягвайки брюнетки и червенокоски, и твърди че само блондинките стават за нещо... С други думи, правилната компетенция се базира на опита. И то на собствен опит Усмивчица
П.П сега се сетих да прочета отвътре какво пише Усмивчица



« Последна редакция: Ноември 05, 2015, 09:28:02 от ozzy » Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #261 -: Септември 30, 2015, 12:16:03 »

Понеже ми стана интересно за веганите, та питах "гугъл". Ама явно и те самите не са много наясно - едните викат, че веганския тютюн не бил тестван върху животни, другите - че немало животински продукти в него (?!?!), а третите - че немало химия... С други думи, наречи го "веган" и не го обиждай повече...

Цитат
...Ако някой е таковал само блондинки, избягвайки брюнетки и червенокоски, и твърди че само блондинките стават за нещо... С други думи, правилната компетенция се базира на опита. И то на собствен опит...
Добре, добре - както кажеш...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #262 -: Септември 30, 2015, 01:16:51 »

Няма тютюн , който да няма химикали вътре или кесинги разнообразни .
Бак Марен са ги приплакнали , Веганите със топла водичка .
Активен
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #263 -: Октомври 13, 2015, 11:40:06 »

Днес си пушa новaтa корн коб уошингтън бент с Одисей нa Г.Л.Пийз.
Много гот пуши тоз цaревичaк бря!
Активен
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #264 -: Октомври 20, 2015, 09:58:58 »

Ми aз пaк тaкa....Одисей нa Пийз и цaревичaкa....егaти кефa!!!


Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #265 -: Октомври 21, 2015, 06:37:00 »

Навиците са полезно нещо.На мен отдавна ми мина мерака все нещо ново да пробвам.
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #266 -: Октомври 27, 2015, 04:44:35 »

... доброто старо наргиле и ракййка-анасонлййка ,
некой неща са си едно за друго ,
пък ,,дъртйте байчета ,, да си се вълнуват колкот` щат

 Ухилен
Активен

getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #267 -: Октомври 27, 2015, 05:42:50 »

Я па си палнах от мойта смеска от "Мойта смеска" на скандинаците... Еми то само латакии нещо бахтън ... чат пат и боза си иска...
Активен

mars_3
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 193


LZ1FAB


WWW Ел. поща
« Отговор #268 -: Октомври 27, 2015, 08:03:19 »

Davidoff ROYALTY във Vauen Monte Carlo, придружени със кафенцето след ставане ...   Ухилен
« Последна редакция: Ноември 13, 2015, 01:11:42 от mars_3 » Активен

"Аз разбирам света единствено, като поле за културно съревнование между народите." - Гоце Делчев
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #269 -: Ноември 04, 2015, 12:32:30 »

Това нещо се оказа супер. Не гори бързо, не загрява лулата, не хапе при напън, има чист и сладък вкус на тютюн. Светлинни години напред е от всички предложения в БГ за лула(без давидофф ройалти разбира се). Вкусен и хладен дим, лек на вкус, но с точната доза никотин. Много съм впечатлен. Това е супер вариант за всеки начинаещ пайпър. Евтино, вкусно и го има в големи количества навсякъде. Препоръчвам да пробвате.  

Отидох до местния дюкян неска за тутунец , че зеф да попривършвам мойте "компоти" както обичате да се изразявате.Бях решил да пробвам Скотиша на ДавидовЪ , ма некой го лапнал преди мен и викам са ко да си купя дока чекам да докарат нова кутиика .. зяпаф , чесъф са .. то избор йок ... и гледам тоз тутун в цели 3 вида.
Сетиф са за колегата Груев , па викам айде ше зема едно fire cured за проба.Нарамих и едни кристали , че то тфа ше тапи яко "ауспуфа" сигур и газ.Преди малко натъпках крушевицата/тутуня е абсолютно сух/ културно без да хамалствам , турих един ред кристали отдоле и палнаф. 20 минути нормално плавно горене без зор ... върви леко , хладно и не гасне.Температурата на крушевицата съвсем прилична , не загрява както с другите тутуни. Доста равномерно си изгоря до долу ... и не ми направи впечатление да си променя вкуса , не хапе.Няма грам влага , грам гъргорене.Лек дим с натурален вкус .. напомни ми за цигарения ми период.На мен лично ми остави обаче някво странно усещане в гърлото.Като цяло е приятен за м/удругото , обаче и с нищо не блести.На мен ми идва безличен , но Груев е прав че става за начинаещи лулисти.Та рекъф да драсна и аз по въпроса за "MB Raw натуралише венган чойс". Ше си го пушим чат-пат за заземяване ... става !  Усмивчица
« Последна редакция: Ноември 04, 2015, 09:54:13 от RocKonoff » Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!