PipeZone PipeZone
Април 19, 2024, 03:56:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Savory's Argyll  (Прочетена 41696 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #15 -: Март 29, 2014, 12:08:37 »

Дънхил и историята му са ми нещо любима тема(заради тютюните),та затова ще се съглася с балкан бой.Има добри преводни материали и на Дарк,като те са с одобрението на първоизточника.Дънхил е търсил начини да погали егото на богатия мъж,и да му изсмучи парите.било то изгъзици,лули,индивидуално блендиране на тютюн за лула и пр.....Ама и сега са хубави тютюните Дънхил,мама му стара Намигване
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #16 -: Март 29, 2014, 12:09:38 »

  До някъде си прав - чичко Дънхил почва бизнеса си с аксесоари за автомобили и техните шофьори - което си е така, така си е. Но думата ми е, че става известен (световно) именно с лулите си. 1904 г. представя първата си лула - windshield, 1907 г. отваря първият си магазин за лули и тютюни. Втората световна, байчетата се редят до една маса пред разрушеният му от бомбардировките магазин, за да си запишат ред за лула... Колко други фирми могат да се похвалят с това?
  Колкото до снобарщината - и Елтанг, и Айвърсон и сума ти новоизлюпени руски "майстори" разчитат именно на нея, за да продават лулите си. Ако не беше снобарията, кой би си купил лула за 1000 и кусур лева, при положение, че един Стануел или Савинели пушат, на практика, по същия начин?... От къв зор даваме торба пари за финиш и шарка (и име!), щом много добре знаеме, че те не определят по никакъв начин "пушилноста" на една лула? Каква е практическата разлика между перфектната ръчно изработена лула и ширпотребната такава, изработена от читав брайър разбира се? Ми почти никаква. Ма мунщука бил ръчно изработен и то от първокласен германски ебонит... Големата работа... Пак казвам - Дънхил е марка, която държи на традиционните форми. Щом не ги харесваш - ми добре, имаш си твой вкус. Но не ги отричай, има хора (кат мене) на които им допадат и които ги предпочитат.
  То по тая логика, дай да си носиме китайските папуци от Илиянци, щото хубавите италиански обувки са снобарщина и суета... За кво да носим костюм, като един анцуг ми върши същата работа?

Така ги виждам аз нещата.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #17 -: Март 29, 2014, 12:43:21 »

Има едно определено ниво което може да е счита че лулата е покрила стандартите за енджиниъринг, качество на бриара, хубав финиш и да изглежда красиво. И тук се вреждат Савинели мавинели, Стануел мануел Бребия мребия и други такива. И те не падат под 150 лева в никакъв случай. Но и не надскачат 350 лева.
От там нататък, парата е оправдана само от уникалност, арт, красота и т.н. Новоизлюпените руски майстори прават нещо от което ти се зима дъха, и там отива по-големата част от бюджета на една лула.  Когато даваш парите, ги даваш за арт, уникалност, и т.н. За качеството си даваш 200 лева, другите 800 ги даваш за изкуството в лулата.

У класическите шейпове и финиши на чича ви Алфред го нема това. И по моята логика което плащаш отгоре е излишно. Италианите имат малко по-свободни форми и шейпове и като излъчване и красота мен ме кефат. Датчаните пък да не говорим. И не са чак толкова скъпи. Дънхилите са се едно питърсонки гледаш, английска безвкусица и безличие един вид, и нема а дам толкова пари за такава лула. Белата точица не струва тия пари ако ще каквато ще да е. Може да има некакъв "subtle Zen" в нея, ама язе като селяндур, не моем го усетим.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #18 -: Март 29, 2014, 01:19:25 »

Амин
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #19 -: Март 29, 2014, 01:37:48 »

Това е същото когато гледаш Английската кралица с какви дрешки ходи, и си викаш виж я па тая лелка как се облича. Нищо че нейните дрехи струват много ама много пари и ги правят френски и италиански дизайнери.

Друго си е като видиш рокля на Долче и гАбана, екстравагантно, крещящо, и си викаш на акъла. Ако дам повече пари, то ще е за това нещо.

Селяк у души никад се не меня (дет викат сърбите)
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #20 -: Март 29, 2014, 03:31:22 »

Бе на Долче и Габана рокля не бих си купил - с тва шкембе мойто, никак няма да ми седи... Пък са ми и космати краката... Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #21 -: Април 02, 2014, 09:04:04 »

Изцяло в твоята стилистика ще се изразя . Тва не е никъв Дънхил . Минал е покрай него , ама дори не го е забелязъл . ТОЧКА !Секънд ! Вторична марка ! Вторичните марки се закупуват поради пазарният им дял . Качеството остава същото и в много случаи спада .Много продадени лули на ниска цена е равно на малко продадени лули на висока цена . Изобщо не се стремят да гонят качеството на майката .Ширпотреба !И между другото най-добрата ширпотреба на Дънхил е Hardcastles . Иначе , лулата не е лоша . Имам подобна на Chacom . ПОЗДРАВИ !
« Последна редакция: Април 03, 2014, 07:32:44 от POPЕYЕ » Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #22 -: Април 02, 2014, 09:20:40 »

Хардкасъл е втората марка, минала покрай Дънхил... Поне старите Паркър имат почти същите маркировки кат оригинала. Ако говориме за "секъндс" на Дънхил, единствено Паркър се доближават до това определение - в един момент от съществуването си ползват същите заготовки, отхвърлени в доста ранен етап от производството. Но от там до готовата лула има още бая производствени процеси.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #23 -: Април 02, 2014, 10:24:02 »

Не ми се рови , а и не ми се спори , но някъде четох за процентен дял на Хардкасълс и Паркър , в полза на първия . Това в случаят не е от значение . Вторичните се закупуват , за да им се лепне етикет за качество извоюван от  по-популярна марка с цел на по-голям пазарен дял . Ако Дънхил решат да закупят REAL BRIAR ,нали се сещаш  колко щастлив ще ме направят . 12 ДЪНХИЛ-а !!!
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #24 -: Април 02, 2014, 10:55:25 »

Чакай сега - Паркър е фирма, основана от Дънхил през 20те години, Хардкасъл е купена от Дънхил края на 30те... Историята на тия фирми я има на много места в нета. Това, че Дънхил притежава Хардкасъл никак не означава, че лулите им имат нещо общо. Единствено на Паркър може да се сложи (с уговорки) етикет "секънд" и то до определен период - някъде към 50те години мисля.
 
Фиат Груп притежава и Фиат и Ферари. Ама едва ли някой си въобразява, че Фиатите са маскирани Ферарита...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #25 -: Април 02, 2014, 11:38:14 »

Не споря кой е купен втори и кой е създаден първи . За Паркър си прав , че е създаден , а не купен .но целта е една и съща . Писах само , че четох , че Хардкасълс е по- масовата марка . Дънхил създава Паркър. Дънхил купува Хардкасълс.Паркър купува Сейвърис . Дънхил обединява Паркър и Хардкасълс . Голяма бъркотия  или хитроумни ходове подпрени от умишлено митологизиране . Пак казвам , а и ти го знаеш . Лулата е готина  и се казва Savorys Argyll .
« Последна редакция: Април 03, 2014, 12:45:22 от POPЕYЕ » Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #26 -: Април 03, 2014, 10:48:18 »

Колега, да си прав, и да се съглася. Ама некак като че ли не си прав. Чичо Дънхил първо е почнал с изгъзиците, лулите идват малко по-късно точно като част от изгъзиците. Има у форумо тука целата история некой е пуснал.

А и снобарщина си е било, виж аз тука некъде бех пуснал статия на един "изнервен" пич от 20-те години на миналия век как Дънхиладжиите били като секта един вид. Само да я намера.
Той и Пин е от същата секта  Ухилен
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #27 -: Април 03, 2014, 11:11:20 »

Колега, да си прав, и да се съглася. Ама некак като че ли не си прав. Чичо Дънхил първо е почнал с изгъзиците, лулите идват малко по-късно точно като част от изгъзиците. Има у форумо тука целата история некой е пуснал.

А и снобарщина си е било, виж аз тука некъде бех пуснал статия на един "изнервен" пич от 20-те години на миналия век как Дънхиладжиите били като секта един вид. Само да я намера.
Той и Пин е от същата секта  Ухилен


За такива сектанти като Пин-а, ще препоръчаме да задълбаят в метафизиката на пайп-смокинга за да се отърват от пагубността и измамността на поп културата и масово-потребителското идентифициране с брандове и марки. Бранда не може да има метафизика, метафизика има само и единствено в личността.

За начало контемплация на тема "Сюреализма на Рене Магрит" и защо аджеба това не е лула.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Treachery_of_Images



И да се прочете на Мишел Фуко книжката със същото име.

Ще изпитвам после  Усмивчица
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #28 -: Април 03, 2014, 11:52:33 »

Спрете се малко бе! Човек да не сподели, че има по-консервативен вкус... Вие, господа, сте едни упадъчни евро-модернистични типове, възприели отрицанието като мироглед!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #29 -: Април 03, 2014, 01:58:39 »

Спрете се малко бе! Човек да не сподели, че има по-консервативен вкус... Вие, господа, сте едни упадъчни евро-модернистични типове, възприели отрицанието като мироглед!

Еми днес Дънхил, утре ще почнеш и по молове да ходиш. Та докато не е изтървана работата............ Усмивчица
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!