PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 05:02:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес си купих......  (Прочетена 105509 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #90 -: Декември 04, 2015, 09:23:54 »

Аз па от както почна поста, съм на 0 цигари на ден, и на 0 до 1 лули макс на ден. Тоест ми се случва да не пуша три дни и повече понекога.

Искам да ви кажа че ако се отърве човек от никотиновата зависимост, чак тогава почва да се наслаждава на тутуна както подобава.  Така ставаш господар на тутуна, пушиш го защото ти е кеф а не защото се налага.  Иначе си му роб.

Тоя резък спад на потреблението беше и една от причините да разпродам една доста голема част от избата. Сега 50 грама ми стигат за два месеца.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #91 -: Декември 04, 2015, 09:38:46 »

Пък аз си мислех ,че ме бъзикаш в една друга тема , дето казах че не съм страстен пафкач и маам по лула на ден. Точно така го усещам и аз ... пуфтенето към момента. Палим вечер късно и се наслаждавам на тютюня , отдавайки се около час напълно на това удоволствие. Буквално изключвам и се пренасям във вселената на димЪ ...  Усмивчица

п.п...Гаслайта още му се точа ... ама тия дни ше го отварям ,че ме сърбят рецепторите !
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #92 -: Декември 04, 2015, 02:45:04 »

Колега, ако ти предстои междуконтинентален полет и знаеш, че в следващите 9 часа няма как да запалиш, въжето тогава е незаменим тютюн. От другите само Айриш флейка не съм го пушил. Всъщност нищо от Питърсън не съм пушил, но реших един след друг да опитвам, ако стават разбира се.

Колега, мен това въже ме хвърли в тъча. За малко щех да умра от половин лула. Мани че мирише на скара, и докато го пушиш контемплативно се опитваш да различиш нюанси на пилешко шишче, вратна пържола и плескавица, след половин лула почва да ти се вие свет, пребледняваш, облива те пот и ако не легнеш почва тавана да се върти и ако имаш късмет нема да си изблюеш червата. Това е никотинова бонба, и аз си признавам че не съм толкова кораво копеле за да удържа.


А иначе айриш флейка е един достоен заместител на ХХ въжето, разбира се една идея е по-слаб на никотин, но колкото да не припаднеш само, след пушенето му поне 6 часа си ток и жица и не ти се пуши.
Значи този тютюн си е направо далавера....с една лула покриваш цял коледен банкет барабар с пиенето Ухилен
Активен
pipefan
Jr. Member
**
Публикации: 91


« Отговор #93 -: Декември 04, 2015, 03:02:56 »

Пък аз си мислех ,че ме бъзикаш в една друга тема , дето казах че не съм страстен пафкач и маам по лула на ден. Точно така го усещам и аз ... пуфтенето към момента. Палим вечер късно и се наслаждавам на тютюня , отдавайки се около час напълно на това удоволствие. Буквално изключвам и се пренасям във вселената на димЪ ...  Усмивчица

п.п...Гаслайта още му се точа ... ама тия дни ше го отварям ,че ме сърбят рецепторите !
Гаслайта ми е от любимите на ГЛПИйз! Мнооооооо харен тутун е!
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #94 -: Декември 05, 2015, 11:26:17 »

Аз па от както почна поста, съм на 0 цигари на ден, и на 0 до 1 лули макс на ден. Тоест ми се случва да не пуша три дни и повече понекога.
Искам да ви кажа че ако се отърве човек от никотиновата зависимост, чак тогава почва да се наслаждава на тутуна както подобава.  Така ставаш господар на тутуна, пушиш го защото ти е кеф а не защото се налага.  Иначе си му роб.
Тоя резък спад на потреблението беше и една от причините да разпродам една доста голема част от избата. Сега 50 грама ми стигат за два месеца.

Ама колега, то непушачите пушат повече от тебе.  Ухилен Ухилен Ухилен

Иначе сериозно, при пушачите на лули никотиновата зависимост е сравнително рядко явление. Аз например през зимата пуша по лула или две на ден, но само като съм на работа, щото вътре не пуша от години, а навън зимата е канадска  Намигване. На бачкане обаче се пуши в леярната и два пъти на ден отскачам до там "да видя как вървят нещата". Имам обаче някакъв друг вид зависимост, много ми се пуши, като знам че няма да мога да пуша за по-дълъг период. Нещо като при пушачите на цигари - най ти се пуши като ти свършат цигарите. Та в такива случаи ползвам "спасителното" въже.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #95 -: Декември 07, 2015, 09:30:37 »

Изключително Недраматично пристигна половин кило червена Одеса от щатско. За десет дена, направо в пощата Усмивчица

« Последна редакция: Декември 10, 2015, 06:42:47 от ozzy » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #96 -: Декември 07, 2015, 09:44:26 »

Е ти колко драматично искаш да ти пристигне да го е.а? С ескорт и барабани ли?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #97 -: Декември 07, 2015, 09:51:58 »

Е ти колко драматично искаш да ти пристигне да го е.а? С ескорт и барабани ли?

Очаквах поне в пощата да ме посрещнат с духова музика и ръкопляскане, ама нямаше такива екстри Усмивчица
Между другото, тютюна  пристигна сух. Както го харесвам точно. Запали се много лесно и е много, много вкусен. Веднага го натъпках в бурканите.

« Последна редакция: Декември 10, 2015, 06:41:31 от ozzy » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #98 -: Декември 07, 2015, 01:32:11 »

Това всъшнос е "червен одесос" по-скоро. Американците са му объркали наименованието с пословичното си невежесво.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #99 -: Декември 07, 2015, 04:04:36 »

Направо ти завидях...това за мен е една от най-добрите латакиеви смеси, която съм пробвал.
Активен
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #100 -: Декември 07, 2015, 07:12:31 »

Направо ти завидях...това за мен е една от най-добрите латакиеви смеси, която съм пробвал.

Чесно казано, тоя тютюн ми оглавява и на мен класацията на хубави и достъпни миксчърс. Тука каточели се дава шанс и на ориенталците да вземат връх през повечето време. Добре балансиран,  гори с ниска температура. Май са ми пратили от чувала с предварително изсушения.  Четох тука в ревюто, че колегите масово го сушат за да става за пушене, а при мен няма такова нещо. Ако го изсуша още, ще се троши на прах.
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #101 -: Декември 09, 2015, 04:12:17 »

От кой сайт поръча ?
Активен
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #102 -: Декември 09, 2015, 09:56:22 »

От кой сайт поръча ?


smokingpipes
Активен
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #103 -: Декември 12, 2015, 09:02:28 »

Дедо Мраз подрани при мен ... бех си заръчал една "утринна лула" и Холидея на бай Питърсън
... на един френд дет беше у Немцията ...



, па той ми прибавил кат подарък и Ларсена и МакЛинтока + банбонки за подложка !
Е .. са ше ме оплюят "латакиевите сектанти" ... ма на 'аризан кон .... !  Усмивчица
Ударих една двойна лула от Холидея ... бая ми аресА !
Много лек и приятен тутунец с аромат на боровинки и коняк/само загатва/ ,
не е презобен ... гори бавно и не грее много.
Липсваше и типичното "ароматично" гъргорене ...
Със следобедното виски ми дойде тамън.


Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #104 -: Януари 14, 2016, 10:50:22 »

Ето нещо дето пристигна днес.

Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!