PipeZone PipeZone
Май 02, 2024, 12:07:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: СПАМ!  (Прочетена 36274 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Април 08, 2014, 06:47:41 »

Колеги, увеличихме се сериозно и форума заработи с нова сила! Което може само да ни радва - нови хора, нови теми, нови впечтления и общуване и т.н.

Въобще нямам право да го правя аз, но вземам иниациативата и надигам глас!
Не се правя на модератор или некакъв строг наблюдател, но......в последно време забелязвам тенденцията за "оспамване" на темите, които започваме. Нема начин в една тема (напр.) за Дънхил да прескочим до декоративните птички да минем през Том Елтанг за да стигнем до 2 струга, 4 длета, малко карнауба, риболов и коледно заколение.....(не претендирам за точност на цитатите и конкретните теми, но се надявам, че ме разбирате правилно)......Да помислим за бъдещето, когато ще се наложи да потърсим нещо интересно, което сме пропуснали....или ще обновим някой стар пост със свежи мисли...и човек няма как да се ориентира къде да го намери...
Да не говорим пък и за ревютата, където оспамването ще ни обърка тотално вкусово-ароматните рецептори....

Пък и не е толкова сложно - като ти се иска на душата да пишеш за ......Хумвейбините.... не го праскаш в "Ремонт и поддръжка", а просто си отваряш нова тема в "Други/Разни/Актуално" и т.н....

Плюс това сме оставили всичко на Ози да оправя, поддържа, рефрешва, развива, следи, регистира и т.н......имайте малко милост и не го натоварвайте и с допълнителни функции по блокиране, преместване, заключване и т.н.

Та накратко резюме - моля спазвайте хигиената със спама, пишете там където му е мястото!
Айде, хладен дим! Намигване
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #1 -: Април 08, 2014, 06:59:15 »

Прав си ! Поувлякохме се . Хайде малко дисциплина ,колеги  ! Моля!
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #2 -: Април 08, 2014, 07:31:39 »

Цефи ти в колко луладжийски форуми участваш?

Питам ей така за сведение, щото ако тебе те кефи форума да е скучен безличен и под конец, мен не. Поразгледай другите форуми малко и отвори тема "Какво аджеба му липсва на тоз форум за да е кат хората"
Ако ще има живот, да има живот. Ако не, ..... тури му пепел.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Април 08, 2014, 10:07:18 »

Цефи прав си, но и не си прав. Работата е комплексна както с всичко останало.
Все пак, няма нужда да се опорочават темите, защото наистина са от значение за нас. За другите най-вероятно не са интересни изобщо.
От друга страна, ако една тема загуби съдържание, тя просто ще отмре и ще отиде в архива. Докато има тръпка, спор, мерене на ... Разни неща темата ще е актуална. Може и да е тъпа но ще е актуална. Така стоят нещата за мен.

Между другото, нека да се държим на ниво! Ще ви посоча пример от почти страничен човек.
Дори жена ми откровено каза, че нашия форум е готин и смислен за разлика от много други, а това е много, повярвайте ми!   Шокиран
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Април 08, 2014, 10:57:46 »

Колеги,не се бойте,до колкото ми позволява времето,се справям.Цефи е прав-нека преди да да пуснете някоя нова тема,да поглеждате дали няма да се дублира.И хубаво е да е на точното място,за да има по-прилежен вид форума.Иначе,спор няма-всички сте на ниво!!!Различни,всеки носещ своя си характер на лулопушач или почитател на лулата,допринасящи за колорита на Pipezone.info!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #5 -: Април 09, 2014, 12:05:32 »

Този форум е готин по неколко причини.
Първо, всичката релевантна информация която е полезна е обикновено в първите няколко поста от темата, никога из постовете по средата. Готиния мухабет хвърчи след изчерпването на темата откъм функционалност. Хем нема тема без съдържание, хем има свобода в общуването.
Обикновено така е в тия форуми, освен американските където лигавежлъците са малко в повечко.
Второ, нема друг такъв форум с такива уникални и неповторими личности, всека дума от пичовете тука участващи е ценна.

Пафкайте си с мир и много хладен дим на всички.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #6 -: Април 09, 2014, 10:31:14 »

 Нерешителен    Засрамен

Виноват , другарчета ....
прав си е колегата , за което адмирации , доста се ,,поотпуснахме,, ; но пък форума се оживи доста , нещо бе позаспал преди ...
иначе съм за идеята да я караме сухарски-снобарската , но пък ще вземе да се вземаме много на сероизно ,
а пък има толкова интересни люде , с които ще е кеф да изпием по един тутун ... но и тоз път нема да стане .

Хайде сега наздраве , и да си пафкаме лулите с мир в душите .

 Смотан
Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #7 -: Април 09, 2014, 11:12:22 »

Амин!
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #8 -: Април 09, 2014, 07:18:48 »

Мисля, че всички сте ме разбрали какво имам предвид!
И съм далеч от мисълта да ставаме сухари, снобари и т.н. - напротив!

За Балканеца: Регистриран съм без да съм силно активен в няколко от най-големите форуми за лули, в няколко за пури, и други неподобни и нямам претенции да съм разбирач, дисциплинар,  и/или сухар...За съжаление в последно време не ми остава време да съм по-активен в нашия, но все някога нещата ще се подредят......

Пак накратко - не съм модератор, собственик, и/или друг, плюс това се водя за начинаещ лулист, така, че ......- изказах лично мнение, което не ангажира никого - демек всеки си прави сметката как, какво, кога и къде да пише...
Няма да се обаждам повече! Ухилен
Хайде със здраве! Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #9 -: Април 09, 2014, 07:19:11 »

 Здравейте пак, веселяци ! Ухилен

 Истината е някъде по средата. Ако трябва да разбием форума според всяка странична мисъл, става дълга и пре-дълга. Вече имам такова преживяване - едно малко форумче ( има-няма пет - шест души ) съществува вече със над 60-тина теми, някои непипани от пет годин насам!

Но пък и не бива да отиваме в "пета глуха", всеки път, щом на някой му текне вдъхновението. Важното е да си знаем мярката - ето, например темата за инструментариума започна във вече съществуваща, но в момента, в който уловихте нов повей, тя се отдели самостоятелно.

 И няма друг начин - човешката мисъл е дзвер неспокоен и всеизненадующ - не мож го запря в ъгъл. Важното е да се осъзнаеш и да кажеш "Оп-па-а-а...", сиреч извинявай, по стар южняшки обичай.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #10 -: Април 09, 2014, 08:48:03 »

 ;)Е стига сте се кахърили,де!Добре си върви форумът!Криво-ляво справяме се в нашата си градинка,нали!?
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #11 -: Април 09, 2014, 09:03:42 »

Добре върви бе, Ози. Въпреки нас, добре си върви!  Ухилен  Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #12 -: Април 09, 2014, 09:12:57 »

 ;DА,не така!Страхотни сте-всички!Без вас,какъв форум?Радвам се,че успяхте и да се кооперирате-софиянци,пловдивчани,русенци.Ни един бургазлия не рачи да се завърти край нас.Добре,че през годините зарибих двама-трима приятели,та се събираме на по лулица  сегиз-тогиз.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #13 -: Април 09, 2014, 10:32:38 »

Ми то на вас край морето  , от жени не ви остава време да пушите , аз така ги виждам нещата .
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #14 -: Април 09, 2014, 10:43:39 »

О.К. Нова тема ! Жените спомагат или възпрепятсвват кефа  !
Активен
Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!