PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 05:15:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да "тунинговаме" грозна лула  (Прочетена 44184 пъти)
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #30 -: Януари 26, 2015, 07:44:16 »

Има един много дразнещ проблем при старите, евтини лули и той е, че мундщука не лепва плътно към дървенията.Жоро няма проблеми, защото има една джаджа, която хем пробива, хем челосва 90 градуса спрямо оста.За нас останалите Ухилен има едно решение.Направете си една шайба.на която вътрешния диметар да е колкото втулката.Външния даее по- голям с 2,3 мм.от диаметъра на мундщука. От едната страна залепете шкурка, около 200-180, с помоща на двойно лепящо тиксо или лепило.
Изрежете дупката внимателно (най-лесно става с кръгла пила и протривате внимателно по ръбовете)
Нанизвате шайбата на втулката, като внимавате шкурката да е към дървото.
Притискате силно и предържайки шайбата към мундщука, въртите на ляво и дясно.
Все по някое време ще прилегнат идеално.







« Последна редакция: Януари 27, 2015, 09:06:42 от ozzy » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #31 -: Януари 26, 2015, 08:12:10 »

Георги, тва твойто е лаишка работа - на един приятел струга му не се вижда вече от стружките... Редовно губиме големи гаечни ключове по тезгяха: "Абе ей тука го оставих бе, майка му да .... , къде се дяна?!?" Ама се дразни като разчистваме, щото сме му размествали инструментите...  Ухилен Ухилен
Щото не си ме виждал като се разработя...... Това с ключ е лесно, ела да търсиш шайбана дето я правих 3 пъти докато се сетя да я хвана преди да се отреже и изхвърчи при другите ..... неща
Собственият ми баща ме пита дали може да вземе или ОСТАВИ нещо. Изобщо не говорим за подреждане, това е вредно
Веднага си сменяш подредбата и после губиш е*****колко време в търсене. Пример, на Лео имам да оправям една мъничка луличка с кехлибар, намерих кехлибал точно като правих нещо друго и сега го търся, от петък го търся.................

Като един серьозен познавач на различни майстори, ще си позволя да пейсна как изглежда уоркшопа на истинския пайп-карвер артизан и крафтсман. Жоро гледай и се учи, и ти да  си направиш такава обстановка.








Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #32 -: Януари 26, 2015, 08:22:38 »

Защо ми се струва, че го познавам тоя пайпмейкар? Ухилен
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #33 -: Януари 27, 2015, 12:19:10 »

Мдааааа, Георги - много хляб има да ръфаш, докато го стигнеш тва байче... Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #34 -: Януари 27, 2015, 12:45:50 »

Между другото, тоя трик с шайбата работи само, ако челото на мундщука е строго перпендикулярно на втулката. При стари мундщуци много често освен шийката на лулата и те самите са криви и тогава може да свалиш и 2 мм дърво без никакъв ефект. Та аз предпочитам такова напасване да го правя с подходяща пила - диамантена за маникюр става перфектно. Като натискам хубаво мундщука към дървото го завъртам няколко пъти - контактната повърхност се полира от триенето и чудесно се откроява. Тръкваш нежно няколко пъти и айде пак проверка. Отнема време и е нужно много внимателно пипане с пилата, но работи.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #35 -: Януари 27, 2015, 11:54:30 »



Като един серьозен познавач на различни майстори, ще си позволя да пейсна как изглежда уоркшопа на истинския пайп-карвер артизан и крафтсман. Жоро гледай и се учи, и ти да  си направиш такава обстановка.


[/quote]
Кога пък успя да ми снимаш ваната в дупчицата Ъ? Между другото не знам за друг, който да си има вана в работилницата, яко нали!  Готин

Ако има желаещи за разрушителни действия, скоро ще трябва да събера бригада за разрушаването на въпросната вана, ЗАЩОТО МИ ПИСНА ОТ НЕЯ..
Така де, ще сменям обзавеждането, нови дивани, фън шуй.... такива работи
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #36 -: Януари 27, 2015, 12:05:43 »




Ако има желаещи за разрушителни действия, скоро ще трябва да събера бригада за разрушаването на въпросната вана, ЗАЩОТО МИ ПИСНА ОТ НЕЯ..
Така де, ще сменям обзавеждането, нови дивани, фън шуй.... такива работи

За такива действия винаги сме на среща. Лесно се руши, трудно се изгражда.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #37 -: Януари 27, 2015, 12:48:23 »

Тая вана, с малко доработки, е идеален постамент за хобита... Можеш да съхраняваш в нея ценни предмети, можеш да си къпеш кучетата... Ако решиш да се занимаваш с "ойл кюринг", можеш да киснеш брайр вътре. За кисело зеле обаче не съм сигурен, че е подходяща... Ама е перфектна за студене на бири летото! Такова хубаво винтидж бетонно корито не се намира лесно, помисли си!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #38 -: Януари 27, 2015, 01:04:37 »

Да не размиваме темата, защото е много хубава.

Относно челосването на старите лули, които са дяволски чупливи понякога, номерът спилата върши работа, както и с пъстенчето. Проблемът е че не става много точно и е ужасно бавно. Не по-малко бавно, но в повечето случаи по-точно става с трупче от гладко/плоско дърво и залепена шкурка. Обикновено дори не използвам трупчето а масата и не лепя шкурката, а я държа, просто парчета трябва да е голямо и да не се натиска при търкането. Става бавно, но си заслужава. Последователността на действията е от изключителна важност. Първо отвора отвътре, после фаската, после челото и след това мундщука и заглаждане на ръбовете.

Става и със свредло набутано в отвора, на струга и челото е готово за 30 секунди. Проблемът е че ако изхвръкне, може и да не я намериш, освен ако не те ковне в канчето. Смотан
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #39 -: Януари 27, 2015, 01:22:06 »

Цитат
Става и със свредло набутано в отвора, на струга и челото е готово за 30 секунди. Проблемът е че ако изхвръкне, може и да не я намериш, освен ако не те ковне в канчето.

А да се сети да въртиш универсала на ръка?  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #40 -: Януари 27, 2015, 08:04:49 »

Аз бих поставил един философски въпрос, а той е защо да тунинговаме старите лули, не е ли по-добре да си стоят така олд фешън?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #41 -: Януари 27, 2015, 08:05:01 »

Между другото, тоя трик с шайбата работи само, ако челото на мундщука е строго перпендикулярно на втулката. При стари мундщуци много често освен шийката на лулата и те самите са криви и тогава може да свалиш и 2 мм дърво без никакъв ефект. Та аз предпочитам такова напасване да го правя с подходяща пила - диамантена за маникюр става перфектно. Като натискам хубаво мундщука към дървото го завъртам няколко пъти - контактната повърхност се полира от триенето и чудесно се откроява. Тръкваш нежно няколко пъти и айде пак проверка. Отнема време и е нужно много внимателно пипане с пилата, но работи.
По принцип мундщука и втулката се разпробиват на струг и вероятноста да не са перпендикулярни е много малка.По-често проблема е от това, че отвора се е разбил от вадене и зглобяване.И тогава наистина шайбата не върши работа.
Според мен с пила не е много удачно, защото е малка площа и.Аз имам поне 40 пилички и почти не ги ползвам за лули.Освен за направа на устните на мунщука.
Вместо тях, залепям шкурка на различни по големина парчета от полистирол.И си правиш най различни комбинации.Много е удобно и щом се износи, просто я махаш и на нейно място залепяш нова.Използва се двойно лепяща лепенка.





« Последна редакция: Януари 27, 2015, 09:09:13 от ozzy » Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #42 -: Януари 27, 2015, 08:45:01 »

Аз бих поставил един философски въпрос, а той е защо да тунинговаме старите лули, не е ли по-добре да си стоят така олд фешън?
Става, ама поне малко да е "фешън".На мен са ми тръпка грозните, ама много грозните.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #43 -: Януари 27, 2015, 08:46:48 »

Жоро, тоя номер със струга няма ли да е подобре да набиеш някакво твъдо, струговано дърво, вместо бургия?
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #44 -: Януари 27, 2015, 09:17:20 »

Номера със шкурките е много полезен когато оформям устните.Тогава ми се иска хем да ги отсека на 90 градуса, хем да не търкам по мундщука и обратното.За целта има малко пили, които да имат абразивна страна а съседната да е гладка.А дори и да имате такава.винаги има метални ръбове, кото правят улеи в мундщука.При клечката е идеално.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!