PipeZone PipeZone
Април 19, 2024, 02:14:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: За бирата,хората и любовта им към нея  (Прочетена 43177 пъти)
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #30 -: Декември 13, 2013, 10:37:03 »

Шими,Шиме,много е арна.  :)Огромно "спосибо" ,че ме открехнахте по тези бири!Леффе също много ми допадна-тъмната е изключително мека!Но при "сериозно потребление",а не "гъдилкане на сетивата",все пак ще си прибягвам до пилзенския вид пиво.Хубаво,светло пиво!
Основен недостатък на повечето шимета, леффета и т.н. е, че поне на мен ми се връзват само с ароматици. Pilsen не обичам много-много (е - като няма риба и ракът е риба), за това като неутрално пиво, дето върви с всичко пия weizen Намигване То Paulaner, то Schöfferhofer, то Weihenstephaner, то Oettinger в ниския ценови сегмент, да не говорим за Hoegaarden, Blanche de Namur и La Trappe Witte - не е като да няма избор у нас Намигване
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #31 -: Декември 14, 2013, 07:50:11 »

То този избор май само в "Халбите" е приложим. Аз пред всичките живи, бели, мътни, пшеничени и др. подобни бих предпочел един наливен уркуел. Но пък има достатъчно други бири, които да привлекат човек. Само английските са 8 вида. От тях половината според мен са си доста добри. Като добавим и разнообразието от трапистки бири тези бирарии нямат равни в София. Напоследък много ме кефи корбиниан на вайщефан. По-рано имаше една кастеел - доста силничка - 11 градуса, тя как добре ми вървеше с лулата...
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #32 -: Март 16, 2014, 03:13:54 »

Господа, за който не знае - в Дъ Мол (на Цариградско Шосе) е открит "Бирен щанд" - срещу магазин Карфур, приземен етаж, баш до ескалаторите. Мернах го днес съвсем за малко, че бързах, но се просълзих от избора на бири и прочее благинки. Тия дни планирам, да бъде посетен надлъжно и напоително!

Поздрави.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #33 -: Април 10, 2014, 08:17:12 »

Хайде малко да повдигна темата  Ухилен
Едни приятели бяха пуснали една снимка във Фейсбук, която ме изуми до толкова, че специално търсих магазин Аванти.
Какво толкова имаше на снимката ли - бира Stolichno Weiss.
Сега - малко объркване. На сайта пише, че е 4.5% ABV, а на бутилката - 4.2% ABV, като аз лично съм по-склонен да се доверя на бутилката  Намигване
Не подходих с големи надежди (ако и да харесвам Stolichno Bock) и бях много, много приятно изненадан.
Бирата, поне за мен, не е типичен баварски Hefeweizen, а малко по-лека, малко по-плодова (ама много малко!) и малко по-свежа... Един вид много, много сполучлив преход от зимния бок към летните радлери  Ухилен
Цена: 1.49 лв - струва си всяка стотинка.
Аз принципно пуша латакии с weizen, ама тоя път свежестта на Stolichno-то ми дойде маааааалко в повече и не препоръчвам баш тая комбинация, поне не и с heavy latakia. Но това вече е "въпрос на индивидуален вкус", казала котката и се облизала под опашката...
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #34 -: Април 10, 2014, 08:49:53 »

В този ред на мисли, на Герена (стрелбището, преди стадиона) има кафене, което през лятото се мести навън-ка и слагат инсталация за жива бира. Въпреки, че е в "долната земя", кафенето е симпатично направено и в страни от глъчката. Съчетава се приятното (пиене на нелоша бира) с полезното (стрелба, зяпане на девойките от художествената гимнастика и прочее)... И може да си пушите лулите по джапанки без да ви правят забележка!  Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #35 -: Април 10, 2014, 08:57:50 »

 Живата ми е най-любима. Стига наистина да е жива, а не умряла още преди седмица. Ухилен
 В кварталния маркет има имсталация на "Пети Океан" - мно-ого е добра. Ама последния месец, по непонятни причини, явно потреблението се сви, което съответно влоши качеството. Поради застояване.

 Я да ви питам - само ня мен ли мисе струва, или през последните две години всички родни бири са еднакви на вкус ? Ъ?

P.S. А най ме гневи криворазбраното ( и съвсем тъпанарско, според мен ) "правило" - тъмно се пие и продава само зимъска! О-оооотвра-а-ат !! Ядосан
 най-мразя, кога попитам за тъмно, да ми се излензи някаква новоизлюпена пикла с табелка "сервитьор" - "Ми-и-и, то лятото тъмно не се пие!"
 Ако някога в новините чуете, че някакъв психопат е удушил с голи ръце персонала на некоя бирария - язе сом !!
 Хубавата месна трапеза просто си плаче за тъмна бира! А и за приготвянето на някои ястия е незаменима!
« Последна редакция: Април 10, 2014, 09:06:34 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #36 -: Април 10, 2014, 09:04:16 »

Я да ви питам - само ня мен ли ми се струва, или през последните две години всички родни бири са еднакви на вкус ? Ъ?

Въобще не ти се струва и според мен! Отиваме като темата за цигаропушенето - всичко има един и същи химически привкус, еднакъв цвят, трайност 6 години.....скромно мое мнение! Мисля, че Шуменско поддържа нещо различно....
Иначе бях фен на Стелла доскоро, ама и тя май се уеднакви вече!
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #37 -: Април 10, 2014, 09:31:10 »

  А какво не бих дал за ластична мрежичка, натежала от зелено-кафяви бутилки, без етикет и с простички жълти капачки.... Дето фащаха мътилка след един ден!
 И имаха неповторимо по вкус съдържание.
Някъде през 80-те на миналия век.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #38 -: Април 10, 2014, 09:35:54 »

 На всички, обединени от златната течност!

 https://www.youtube.com/watch?v=CsN3tqNeMH4
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #39 -: Април 10, 2014, 09:38:10 »

Някои от пивоварните (не софийските) все още правят подобна бира, но само за местния пазар. Без толкова консерванти и боклуци, ама е нетрайна и това ограничава разпространението. Иначе Софийско Светло без етикет си беше класика!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #40 -: Април 10, 2014, 09:38:38 »

От родните бири напоследък с удоволствие изневерявам на родната Каменица за сметка на Ариана  и Шуменско . Мъжът на племенницата ми е холандец и като акостира в двора ми лочи само Каменица и нищо друго . Даже в Холандия си я купува от българските магазини и то в двулитровки.Луда работа .
Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #41 -: Април 11, 2014, 06:48:29 »

  А какво не бих дал за ластична мрежичка, натежала от зелено-кафяви бутилки, без етикет и с простички жълти капачки.... Дето фащаха мътилка след един ден!
 И имаха неповторимо по вкус съдържание.
Някъде през 80-те на миналия век.

Ветхии,
пробуди детски спомени във мен , как ни пращаха за бирички , и как изрично ни казваха да вземаме от зелените бутилки
щото при тях се виждаше мътилчицата ..... и  купуваш бирички които не са с утайка .....
 Плачещ Плачещ Плачещ
Активен

Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #42 -: Април 11, 2014, 09:36:54 »

 .... и какви опашки се извиваха, всеки ден, около 16 часа, когато идваше камиона от Загорка, с прясната бира!! Всеки отбраняваше мястото си със зъби и нокти.
 А който се включеше в разтоварването - печелеше по-предна позиция !! Ухилен

 Една неделя, нейде през 1983-та, тумба гимназисти решихме да експериментираме - като как ше е, ако се натряскаме само с бира!?
 Събраха се сетни стотинки, изпонакупи се бира - дор до три сака. След което се качихме на градския автобус Казанлък - язовир "Георги Димитров" и се натъркаляхме край заливчето на гимназията. И настъпи невиждано биропиение!
 Пихме-пихме, докато бира от ушите ни почна да извира. Резултат - далеч от пиянството.
 Опикахме цялата околност на язовира. Бяхме достигнали само веселяшката степен. Домъкнахме се в някаква квартира, обратно в града, и чак там ( не без намесата на допълнителни алкохоли) успяхме да постигнем състояние на катарзис.
 Няма да ви казвам, колко пъти тротоара скачаше срещу нас !
 А на сутринта-а....  тотална декапитация ( обезглавяване демек).
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #43 -: Април 11, 2014, 09:54:22 »

В този ред на мисли, на Герена (стрелбището, преди стадиона) има кафене, което през лятото се мести навън-ка и слагат инсталация за жива бира. Въпреки, че е в "долната земя", кафенето е симпатично направено и в страни от глъчката. Съчетава се приятното (пиене на нелоша бира) с полезното (стрелба, зяпане на девойките от художествената гимнастика и прочее)... И може да си пушите лулите по джапанки без да ви правят забележка!  Намигване

Колега, ти да не живееш некъде около говеждия стадион?

Щото може да се окажеме комшии.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #44 -: Април 11, 2014, 10:02:25 »

Цъ - просто там стрелбището ми допада. Иначе до трети клас живях в блока до пожарната.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!