PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 10:23:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 3 4 [5]
  Изпечатай  
Автор Тема: je suis пушач на лула  (Прочетена 41175 пъти)
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #60 -: Януари 14, 2015, 06:12:44 »

... ся , ко некой се още си мисли ,че целата таа лакардия е за религия и/или ощипани моми ' твърде много се самозалъгва ;
кютека комай ша излезне ,че иде реч за едни парици и то не за много парици ,ам за страшно много парища ...
... и геополитика ...

*
ма щом сте решили да дискутирате по ,,моралните,, ракурси на ситуацията , ето малко за  слушане и гледане :
https://www.youtube.com/watch?v=Tmqbe5LJXJs

Активен

gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #61 -: Януари 14, 2015, 07:19:48 »

... ся , ко некой се още си мисли ,че целата таа лакардия е за религия и/или ощипани моми ' твърде много се самозалъгва ;
кютека комай ша излезне ,че иде реч за едни парици и то не за много парици ,ам за страшно много парища ...
... и геополитика ...


Ми то май си прав! Ама нейсе, глей къв спор стана, а  Ухилен

Сериозно, настина цялата дивотия (буквално) и разгаряне на страстите от доста време е сериозно дерижирана. Същото стана и в Украйна. Методите се различават според средата и конкретната цел. Отвратителното е че загиват абсолютно несвързани с пряката цел хора, но явно и това не трябва да ни притеснява особено.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #62 -: Януари 14, 2015, 08:02:59 »

Сега некои по-либерални колеги ще ви обвинят в теории на конспирация (спиране на коне). Обаче що за човек требе да си да си мислиш че некой който има огромни ресурси като пари и военна мощ, и средства са масова комуникация нема да иска да дирижира нещата в своя полза за да контролира и да дава наклон на хората в своя полза?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #63 -: Януари 14, 2015, 08:30:26 »

Да минем от фарси и тамил на български викам аз. Моята теза не е, че трябва всички дружно да je suis-каме (аз не го правя), нито, че случката е черно-бяла, нито че Шарли са едни прекрасни борци за свободата на словото, нито че исляма ни е виновен за всичко, а още по-малко пък смятам че Калин или Балканеца застават зад акта на насилие.

Това което казвам е, че:
  • Това че някой някъде по света богохулства, не би трябвало да засяга и обижда когото и да било. Вярата е нещо лично и тя не би трябвало да се влияе от това кой я иронизира - разбира се стига да не ми навират тая ирония в лицето и да не ме репресират на база на моята вяра.
  • Налагането на автоцензура (за което според мен беше и темата) не помага а вреди. Невъзможно е да се сложи граница и да се обясни кое е добър вкус и тон.

Иначе съм съгласен, че медиите обичат да драматизират, че съзнателно или не, много често изместват фокуса, че има двойни стандарти в отразяването на истории, че има много дълъг път да извървим за да се разбират различни хора/народи/религии/култури до ниво на което не се настъпват на всяка крачка по мазолите. Но не виждам как ако тея парижки карикатуристи (или който и да е друг след тях) правят само полит-коректни карикатури/статии/изказвания това би помогнало за което и да е от горните.
Ей разгеле, накрая ще се срещнем по средата.
Точно така, ако видя това надраскано на дувар или в кенеф, ще го подмина и изобщо няма да му обърна внимание.Но когато е в списание, с не знам колко си тираж, вече не ми е все тая.Защото това не е гражданска позиция , а МАРКЕТИНГОВА стратегия, в най елементарен вид, която ми я навират в лицето за Пари.
Нещо като да си рапър, дето не му се получават нещата .Какво ще ваправиш..? Ами ще навървиш някоя известна кака, ако ти вържи, вадиш й-фона, снимаш и в тубата.И всички инфантилни фенове почват да рипат колко си печен , какъв си стихоплетец и да си припомнят измислената ти история, как си оцелял в "гетото."
Евтина сензация и това е?
Виж, карикатурата с голото хоро ме накефи, защото е в 10тката.Има смисъл има хумор.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #64 -: Януари 14, 2015, 10:11:00 »

Понеже намерих време......
Аз съм Шарли....и не за друго, а само и единствено защото определено количество човеци вече ги няма!
Които и каквито да са били и за каквото и да са рисували карикатури, и колкото и броеве да са продали днес, и колкото и средства да са били изхарчени екстремно и веднагически на база на някое лобистко намесване....тези човеци ги няма!
И което е най-гадното, че никой не е застрахован в днешния побъркан свят.....всеки един от нас може да е бил на мястото на полицая, пазача, редактора, художника...и вече да ни няма....! А е тъпо-независимо заради каква кауза да загиват люде.....
Така, че туй е накратко моето мнение!
Аре ся да хващаме лулите!
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #65 -: Януари 15, 2015, 12:15:19 »

Сега некои по-либерални колеги ще ви обвинят в теории на конспирация (спиране на коне). Обаче що за човек требе да си да си мислиш че некой който има огромни ресурси като пари и военна мощ, и средства са масова комуникация нема да иска да дирижира нещата в своя полза за да контролира и да дава наклон на хората в своя полза?

Нали точно тази теория поддържам. Ти поне си свидетел донякъде от бурната си младост. Да не би да е много различно
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #66 -: Януари 15, 2015, 12:23:52 »

Понеже намерих време......
Аз съм Шарли....и не за друго, а само и единствено защото определено количество човеци вече ги няма!
Които и каквито да са били и за каквото и да са рисували карикатури, и колкото и броеве да са продали днес, и колкото и средства да са били изхарчени екстремно и веднагически на база на някое лобистко намесване....тези човеци ги няма!
И което е най-гадното, че никой не е застрахован в днешния побъркан свят.....всеки един от нас може да е бил на мястото на полицая, пазача, редактора, художника...и вече да ни няма....! А е тъпо-независимо заради каква кауза да загиват люде.....
Така, че туй е накратко моето мнение!
Аре ся да хващаме лулите!


Аз също и точно по тази причина, но не мога да не отвратя от промиването на мозъци на ниско ниво, от втълпяването на мисли, от възпитаването на начин на мислене и т.н.
Накратко, това винаги го е имало. Проблемът е мащабите, до които се достига, ползвайки съвременните средства и бързината, с която стават нещата.
Най-отвратителното е че в стерилната среда на масовите комуникации и интернет, животите си остават бройка. "Влязоха с оръжие 2бр.- ХХ убити, ХХ ранени; нанесени са материалти щети. Отговорност пое ХХХХ групировка.". Егати коментара, егати новината, егати журналистите. Нищо друго не чух и не видях от цялото нещастно събитие, а този факт още повече ме  нервира.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #67 -: Януари 15, 2015, 02:41:06 »

Осмиването не е проблем. Дори и последиците.

Гадното в целия случай е втълпяването на "ценности" като изгода от целото нещо. Човек почва да си мисли че всичко е нагласено да се постигне определен резултат. И финансова изгода.

Ако не беше 11 септенври, немаше да се получат едни войни впоследствие. Режисирането на събития и използването им с определена цел, изгода като кинти и власт е нещо долно.

Помните ли как на времето цела българия беше разигравана с едни лентички да защитава едни "медици" които уж били невинни?

Е па никой никога нищо не каза как така били невинни, никой не предостави никаква информация от делото, никой никога не даде никакви доказателства, просто слушаха всички че "нашите медици" са невинни, и некой манипулираше патриотичните чувства на една цела страна за да прикрие на Мосад изгъзиците.

Не разбрахме как така се заразяват "случайно" 400 деца, как на една от тези вкъщи са й намерили банки със зарарзена кръвна плазма, и за чий х.й ги е държала в хладилника, от къв зор са крили злато в замразени пилета, и така нататък и така нататък. Как скоропостижно за минути щом се е разбрало през нощта са били евакуирани целия френски и полски персонал от тая болница, и много други неща. Па после Саркози уж заради благородна кауза си скъса задника да посредничи. За по-големи неща си го е премествал в другия крачол, тука виж рискува дипломатични скандали само и само едни женици там да ги изкара. Видиш ли.

Обаче овцете скачаха с лентичките като шантави и се пенеха патетично че "наще медици" са невинни, и защо му опростиха милиарди на Гадафи дълг който ще го плащаме ние за да се прикрие не знам си какво. Защо писмата пращани от български персонал в Либия подлежаха на медийно ембарго и тук таме изтеклите ги замитаха веднага, защо като се върнаха веднага ги прибраха за да ги инструктират и в публичното пространство нищо не се каза,  Е па това ме дразни, ама такъв е света, винаги е било така. Да си Je Suis-кат колкото щат, дреме ми на шмайзера. Некой от това ще трупа дивиденти, ще си утвърждава властта и контрола,  и ще прави огромни пари.

Аз ще си пушим лулата защото Je Suis Fumeur de Pipe. 
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #68 -: Януари 15, 2015, 03:12:16 »

Тва юдео-масони, или рептили ги правят сичките тия работи? Еврейте сами са си организирали Холокоста, за да може после финансово да съкрушат Германия чрез изплащането на репарации... Меркел се е съгласила да стане наложница в Мосад, за да може да откраднат часовника с турбильон на Медведев, предизвиквайки по този начин продължителна депресия, рецесия и тувийско въстание за независимост...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #69 -: Януари 15, 2015, 05:10:32 »

Тва юдео-масони, или рептили ги правят сичките тия работи? Еврейте сами са си организирали Холокоста, за да може после финансово да съкрушат Германия чрез изплащането на репарации... Меркел се е съгласила да стане наложница в Мосад, за да може да откраднат часовника с турбильон на Медведев, предизвиквайки по този начин продължителна депресия, рецесия и тувийско въстание за независимост...

Добре, ние сме параноични задръстеняци.

А ти припкай щом некой те разлае по телевизора.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: 1 ... 3 4 [5]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!