PipeZone PipeZone
Април 25, 2024, 02:44:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6
  Изпечатай  
Автор Тема: За Религията  (Прочетена 43322 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #15 -: Април 29, 2014, 07:23:42 »

Църквата е тяло Христово.

Без тайната на църквата, християнството се равнява на някаква религия. А то е живот в Христос, живо участие в тялото му.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #16 -: Юни 04, 2014, 02:26:00 »

Значи аз съм християнин , вярвам в Исус Христос . Ходил съм във протестантска църква 10 години близо , най разбираемо ми беше и по душа , сега ходяи във протестантска и във православна , когато се почувствам че трябва .
Балкан бой е прав , че християнството е не само етика , то си е начин на живот тоест живот в страх от Бога .
Или както пише в Иклесиаст - страха от Бог е началото на мъдростта.
Активен
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #17 -: Юни 04, 2014, 08:57:16 »

Аз имам една теория, значи напишеш ли някаква фентъзи книга сега, тя може да остане в съзнанието на някои читатели, да порази други с историята си, но това е, остави си една сред многото фентъзи книги с богове легенди и така нататък, обаче преди около 2000 години или айде дори малко повече - 5000 , ако си от древна гърция например и можеш да пишеш и съзнанието ти е пълно с всякакви чудни историйки и решаваш да им дадеш живот чрез писание и песни, завладяваш умовете на хората, те не са чували за такова нещо и оп, ето ти и богове да вярваш, ето ти и дяволи да се страхуваш, но тия истории се стрували твърде "фантастични" за след 2000/3000 години по-напред във времето, науката е почнала да се развива, философията, звездите и така нататък, вече не се вярвало толкова в тия легенди и сказания, а хората имали нужда да се обединят под една религия, да вярват, религия която да е толкова близко до истината, толкова и божествена, за да порази умовете на "новите и модерни" хора, та събрали се няколко грамотни човека и видяли какви са били дотогава боговете и си направили техен, които бил хем науко модерен, хем и достатъчно божествен.
Сега, кой ще ме обори, че не може да съм прав? Кой ще каже, че именно така не са станали нещата? Искам мнения.
Активен
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #18 -: Юни 04, 2014, 09:13:16 »

Абе - други агностици нема ли тука?
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #19 -: Юни 04, 2014, 09:15:39 »

Ми примерно, че християнството е с корени в Зороастризма, която е бая древна религия... Или че вярванията на древните елини (а не гърци, квито са съвременното население там) са заемка от тракийски (най-общо и неправилно казано) племена... Религията се развива, еволюира. Тя не се пръква от нищото ей така, щото някой е решил. Такива обяснения дават само родните комунистически историографи - като за читанка от първи клас. Па ние им вярваме на глупостите...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #20 -: Юни 04, 2014, 09:17:05 »

Панев, за Агностик Фронт има друга тема...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #21 -: Юни 04, 2014, 09:24:13 »

Абе това елини/траки, не съм задълбочавал много, казах го ей така да схванете идеята. Ама замислете се, нито може да се докаже, че е имало, нито че не е, а и може и сега да има, но да не вярваме?
Активен
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #22 -: Юни 04, 2014, 09:48:20 »

Панев, за Агностик Фронт има друга тема...
На - чети, образовай се Усмивчица
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #23 -: Юни 04, 2014, 09:57:05 »

Да разбирам, че не знаеш кои са Агностик Фронт и си цъкнал на първия възможен вариант в Уикито?  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #24 -: Юни 04, 2014, 10:46:59 »

 Не съм се замислял много-много за тия неща, щото според мен, те се преплитат в много точки.
 След посещението си наскоро на Agion Oros придобих нов поглед по въпроса.
 Открай време изпитвам уважение към нашето, източно православие. За мен то има по-душевно, човешко измерение от другите клонове на християнството.
 Друг въпрос е, как се проявяват официалните му представители.

 
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
zzstz
Full Member
***
Публикации: 105


Ел. поща
« Отговор #25 -: Юни 04, 2014, 11:38:33 »

Нямаш вяра. Имаш вяра.
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #26 -: Юни 05, 2014, 09:40:33 »

Николайо, съжаляам , бротме, ама щъ разочаровам: тери протмет се е сетИл за твоята теория преди теб, само дет я е формулирал малко  по-добре и доста по-весело в книжлето си "Малки богове" , в което има и богиня на заклещващите се с лъжици чекмеджета, на която отдават почит блъскането на мекмеджета....
А иначе тва както си го представяш, че едни умни чичовци седнАли и измислИли ей така на "пользу роду и отечесва нашего" нова религийка... 'мииииии не стаа така -тва се нарича теория на конспирацията и е за фенове на атака, от село долно бабово

Иначе нищо лично: може и да си прав - живия живот си има странно чувство за хумор и е склонен да ни поднася изненади зотва никква теория да ниэизключваме  Смотан

А Пинхед пак изкърти вифките с агностик фронт коментарите си хифиффихихихихш
Активен
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #27 -: Юни 05, 2014, 12:34:52 »

Е напълно се съмнявам да съм първия с подобни "конспираторски" мисли и дори се радвам, че не съм сам. Няма нищо лошо във вярата, наистина един вярва, друг не, то така е устроено.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #28 -: Юни 05, 2014, 04:05:01 »

Ортодоксията е истината, останалото са чикии.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #29 -: Юни 05, 2014, 10:17:44 »

e, nema da govora, zasega.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 6
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!