PipeZone PipeZone
Април 29, 2024, 03:30:52 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6
  Изпечатай  
Автор Тема: За Религията  (Прочетена 43368 пъти)
zzstz
Full Member
***
Публикации: 105


Ел. поща
« Отговор #45 -: Февруари 08, 2016, 01:25:33 »

 Усмивчица
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #46 -: Февруари 08, 2016, 03:00:19 »

Николай,много агресивно подхождаш спрямо всичко,свързано с религията и вярата, макар,че според мен религията е узаконяване на дадено вероизповедание от държавата,(което на моменти довежда до произвеждане на нови доктрини,късащи се от първоизточника си) и до известна степен мога да се съглася с теб.Манипулирането на масите от шепа лумпени,прикрити зад монашески одежди, довежда до  най-популярните "нехристиянски" деяния като лов на вещици,кръстоносни походи и т.н.,които инквизицията узаконява,потъпквайки човеколюбието,което Христос проповядва.
Вярата е нещо  което обаче, не бива да се бърка с религията.Тя е вътрешната убеденост на човек, за произхода на света и смисъла на живота,без да се влияе от това, което религиозната институция, облечена с власт от държавата повелява.
Както ти вярваш,че всичко е подчинено на сляпата случайност и че човешкият род е продукт на еволюирали примати,които могат да променят Вселената ,така аз вярвам в това,което смятам за логично,а именно теорията за Божествената съзидателност и колкото повече се задълбочавам в това,толкова повече разбирам,че Науката и Вярата не са в противоречие,а напротив!Навсякъде около себе си виждам,закономерности,които се създават от разум, а не от самоподредил се хаос.
Да определяш,че е срамно да вярваш в Бог, е срамно,защото ограничаваш любознателността на човек, в търсене на тайните за света и природата!
Активен

Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #47 -: Февруари 08, 2016, 04:50:44 »

Тъй е да, не съм крайно против вярването, всеки има свой поглед над нещата и еволюцията макар подкрепена с купища факти е все още теория.

Но да, не съм против това човек да вярва или да е поне агностичен, нямам против това, стига да не се нараняват хора и да се подтъпкват правата! Затова съм против религията, не против вярата, както ти каза религията се използва за контролиране на масите и то не само от попове, проповедници и прочие, ами и от политици! Но като се замислиш то донякъде е игра с вярата на хората, те си вярват в нещо и дойде някой и почва да използва вярата им за негова изгода, както са тия католиците със собствени джетове и купища милиони, събрани от дарения + че са освободени от данъци, защото записват именията им за стотици милиони като църква и боже място, та така да не плащат данък... Затова съм против.

А и вярно агресивно, но то е така, защото ми е малко жално да гледам хора които от малки учат децата си да изповядват дадена вяра или им пълнят главите с техните си политически възгласи, които пък на своя ръка са взели от своите родители и се получава една среда където хората се страхуват от прогресия и прогресивно мислене, защото се различава от това което са ги учили като млади. .
« Последна редакция: Февруари 08, 2016, 07:03:13 от Nikolay » Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #48 -: Февруари 08, 2016, 07:46:38 »

 На "Ицо"невярваш,а тоя гледай какви ги приказва.И той е много заблуден.http://bradva.bg/bg/article/article-38064#.VrjTP4obnML
Активен
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #49 -: Февруари 08, 2016, 08:10:04 »

На "Ицо"невярваш,а тоя гледай какви ги приказва.И той е много заблуден.http://bradva.bg/bg/article/article-38064#.VrjTP4obnML

http://www.cnet.com/news/stephen-hawking-makes-it-clear-there-is-no-god/
https://www.goodreads.com/quotes/551152-when-people-ask-me-if-a-god-created-the-universe

Не ми давай препратки особено за Хокингс... Мога да ти намеря 30 други, където казва, че е или агностик или атеист и не вярва в такива неща. А ти пък може да ми дадеш една от български сайт където авторите не са разбрали това което казва или са му изкривили думите, както често става с цел пак контрол на масата хора и заблуждение.

А и мерси че ми потвърждаваш мнението, че хората вярват на всичко що го пише в медията. Не се заблуждавай, човека е написал книги, прочети ги. Препоръчвам ти и Делюзията бог на Ричард Докинс.
« Последна редакция: Февруари 08, 2016, 08:29:09 от Nikolay » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #50 -: Февруари 08, 2016, 08:10:52 »

Николай,спри се,момче!Говориш откровени неистини/да не кажа по-силна дума/.Точно грижа и идея на дявола е да ни покаже различните пътища към Бог/което си еизмама,като икуменизма/.Пътят към Бог-само и единствено чрез нашият Спасител Исус Христос-Йоан 14:16"Исус му каза:Аз съм пътят,и истината,и животът;никой не дохожда при Отца,освен чрез мене." И за расите не си прав.Ама никак.Моля те,тук не продължавай тази тема.Ще се засегнат доста хора.Ще ме принудиш да я изтрия. Нека бъде в лични,или при реални срещи,за да научиш някои неща.Не се сърди.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #51 -: Февруари 08, 2016, 08:12:07 »

Ама не се сърдя изобщо, просто това са ми разбиранията, трий темата щом целиш цензура, няма проблем.

Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #52 -: Февруари 08, 2016, 08:17:38 »

Николайчо,много си начетен.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #53 -: Февруари 08, 2016, 08:17:58 »

 Усмивчица Приятелю,на колко си години,че точно ти да ми говориш за цензура?Уважавам различното мнение,стига да е обосновано,а не от рода "тоя каза,оня каза".До сега ми ги даваш тинтири -минтири.Кажи в какво вярваш,или въобще вярваш ли в нещо?Не поствай неща ,лишени от смисъл.Така се губи идеята на темата.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #54 -: Февруари 08, 2016, 08:25:42 »

Усмивчица Приятелю,на колко си години,че точно ти да ми говориш за цензура?Уважавам различното мнение,стига да е обосновано,а не от рода "тоя каза,оня каза".До сега ми ги даваш тинтири -минтири.Кажи в какво вярваш,или въобще вярваш ли в нещо?Не поствай неща ,лишени от смисъл.Така се губи идеята на темата.

Извинявай ама в какво няма смисъл? Казах защо смятам религията за безсмислено занимание и е носила само злини в курса на историята и ти казвам защо. Казвам ти, че вярвам в еволюцията, а не в ноевия ковчег и ти пак ми излизаш с това. Прочети една страница по назад и не чети между редовете.

Ей за тая глупост имам предвит, не се вслушвате във факти и логика и когато ножа опре до кожата почвате да цитирате библията. Освен от Десислав, който изказа реално мнение по въпроса другото са се нападки. Не разбирам, после мен ме изкарвате нецивилизован.

Николайчо,много си начетен.

А от теб освен лични нападки някакво обоснованно на лични мисли мнение за религията ще видя ли?
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #55 -: Февруари 08, 2016, 08:36:12 »

 Усмивчица Усмивчица Усмивчица ОК.Излагай се/в смисъл-излагай си доводите/.Щом смяташ,че си произлязъл от маймуните-твоя воля.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #56 -: Февруари 08, 2016, 08:39:24 »

Усмивчица Усмивчица Усмивчица ОК.Излагай се/в смисъл-излагай си доводите/.Щом смяташ,че си произлязъл от маймуните-твоя воля.

А ти го отричаш? 21-ви век сме! Не разбирам, аз наистина съм шокиран, за едното има факти, НАУЧНИ факти и вкаменелости и прочие, библията пише че земята е на 6000 години, а науката ДОКАЗВА, че е на 4,6 милиарда и ти отричаш фактите? Кой се излага?

Всъщност не съм, преди седмица имаше някакви рапъри от Америка, които излязоха и казаха съвсем сериозно, че земята не е кръгла и не вярват, че е кръгла. Тъй де... нали не виждаш на хоризонта завъртане.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #57 -: Февруари 08, 2016, 09:08:25 »

Коя наука?Как?Чрез въглероден анализ ли?Пропускаш хилядите артефакти,пред които науката вдига рамене.Пропускаш противоречията в самите теории за възникване на света.Научни.Как са създадени животинските видове-чрез почина "проба-грешка",или в съвършен вид?!Виждал ли си на живо въглищни слоеве?Според науката не би трябвало стволовете на дърветата да са прави,но те са/давам ти този пример,защото до нас има каменовъглена мина/.Нещо е образувало слоя не за милиони години,а за кратко време при екстремни условия.Какво още?!Известни ли са ти времевите измествания?Че целият живот на земята може да протича много по-динамично,и за по-кратко време от уж
точните ни научни изследвания?Нямам какво повече да кажа.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #58 -: Февруари 08, 2016, 09:20:02 »

Коя наука?Как?Чрез въглероден анализ ли?Пропускаш хилядите артефакти,пред които науката вдига рамене.Пропускаш противоречията в самите теории за възникване на света.Научни.Как са създадени животинските видове-чрез почина "проба-грешка",или в съвършен вид?!Виждал ли си на живо въглищни слоеве?Според науката не би трябвало стволовете на дърветата да са прави,но те са/давам ти този пример,защото до нас има каменовъглена мина/.Нещо е образувало слоя не за милиони години,а за кратко време при екстремни условия.Какво още?!Известни ли са ти времевите измествания?Че целият живот на земята може да протича много по-динамично,и за по-кратко време от уж
точните ни научни изследвания?Нямам какво повече да кажа.

Възрастта на Земята е определена посредством радиоактивно датиране на материал от метеорити. Тяхната възраст отговаря на възрастта на най-старите открити земни и лунни проби. Отделно има и други начини, моля те... виждам, че не знаеш много по темата специално за възраста на земята и НЕ ТЕ опреквам, просто потърси, ако не знаеш нещо намери отговорите, а не веднага - Бог!

Противоречия има да тук си прав, нищо не съм казал за това, но преди години не сме знаели що е туй ДНК, не сме знаели дали планетата ни е сфера или е плоска, не сме знаели много неща, които сега знаем, преди са се давали примери с тези неща и като знаем тези неща, за които ти споменаваш в бъдеще, ще изникнат нови загадки. Ако знаехме всичко на момента нямаше да има такова нещо като научен прогрес, нали точно това ни дава сили да се развиваме, загадките и нещата, които не знаем, но вместо да кръстим ръце като теб и да казваме, че туй е божия намеса, някои от нас търсят отговори и така имаме всичко на което се радваме днес, елекричество, пеницилин и прочие наука.
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #59 -: Февруари 08, 2016, 09:33:48 »

Пътят към Бог-само и единствено чрез нашият Спасител Исус Христос-Йоан 14:16"Исус му каза:Аз съм пътят,и истината,и животът;никой не дохожда при Отца,освен чрез мене."

Ози, без абсолютно никаква връзка с вашите писаници с Николай, искам да те питам, какъв според тебе е бил пътя към Бог преди Христос.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
Страници: 1 2 3 [4] 5 6
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!