PipeZone PipeZone
Март 29, 2024, 11:48:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6
  Изпечатай  
Автор Тема: За Религията  (Прочетена 43126 пъти)
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #60 -: Февруари 08, 2016, 10:11:01 »

Пътят към Бог-само и единствено чрез нашият Спасител Исус Христос-Йоан 14:16"Исус му каза:Аз съм пътят,и истината,и животът;никой не дохожда при Отца,освен чрез мене."

Ози, без абсолютно никаква връзка с вашите писаници с Николай, искам да те питам, какъв според тебе е бил пътя към Бог преди Христос.
Чочо,ако може да изпреваря Оззи:Преди Христос юдеите са спазвали(или поне стремяли да спазват) 10-те Божий заповеди,доколкото те биха могли да бъдат изпълнени,а за хората непознаващи юдейският кодекс(различните туземски племена) е бил в сила законът на съвеста, за който атеистите говорят,че е някакъв вътрешен глас или чувство,тласкащо човек към човеколюбие, а не към човеконенавист.
« Последна редакция: Февруари 08, 2016, 10:33:10 от Десислав Гечев » Активен

Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #61 -: Февруари 08, 2016, 10:21:57 »

Всъщност не съм, преди седмица имаше някакви рапъри от Америка, които излязоха и казаха съвсем сериозно, че земята не е кръгла и не вярват, че е кръгла. Тъй де... нали не виждаш на хоризонта завъртане.
[/quote]


Ако бяха прочели книгата на пророк Исая ,където пише,че Бог е Онзи,Който седи над кръга на Земята,може би и те и екзекуторите на Джордано Бруно щяха да проумеят,че не са чели достатъчно.В книгата на Йов пък, написана преди около 3500 години,пише:"Той(Бог) окачва Земята на нищо",което звучи прекалено астрономически,за разлика от разни писания,където се споменава,че Земята се поддържа от четири слона и т.н. ... и едва Исак Нютон, след откриването на законът за гравитацията,подтвърждава  написаното в Библията!?
« Последна редакция: Февруари 08, 2016, 10:31:53 от Десислав Гечев » Активен

Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #62 -: Февруари 08, 2016, 10:40:35 »

В книгата на Йов пък, написана преди около 3500 години,пише:"Той(Бог) окачва Земята на нищо",което звучи прекалено астрономически!?

http://rationalwiki.org/wiki/Biblical_scientific_errors Виж ей туй, интересно четиво. В библията се казва, че земята има "покрив", което не е вярно. Да не говорим, че се споменава, че луната излъчва светлина, а тя само отразява светлината на слънцето. Има много много неща в библията, които от научна гледна точка са за посмешище. Да не говорим за историята с Ноа. - http://ncse.com/cej/4/1/impossible-voyage-noahs-ark - още едно добро четиво, ако имате време. Може да се намерят и някои неща, които изпреварват малко времето си, но честно казано са малко сравнение с нещата които са грешка от научна гледна точка.

Виж, в науката като се говори за Бог, изобщо се включва библията, тя не е какъвто и да е фактор, библията е част от християнството, а християнството е толкова вярно, колкото е будизма, колкото е скандинавските богове, колкото са египетските или гръцките. От научна гледна точка се говори за дизайн и нещо, което ни е създало, но се абстрахира от която и да е религия, става дума за теории за създаването от висш организъм извън нашите представи, ако искаш го наречи Бог, твоя воля. Тъй че ако чуеш или прочетеш за някой учен да говори за дизайна, то не го свързвай с приказките за Исус, който е от майка девственица и прочие, в научните среди това са глупости, но го свързвай с това, което казах, с висша форма на интелект, която е дала начало на всичко общо взето.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #63 -: Февруари 08, 2016, 10:55:51 »

Пътят към Бог-само и единствено чрез нашият Спасител Исус Христос-Йоан 14:16"Исус му каза:Аз съм пътят,и истината,и животът;никой не дохожда при Отца,освен чрез мене."

Ози, без абсолютно никаква връзка с вашите писаници с Николай, искам да те питам, какъв според тебе е бил пътя към Бог преди Христос.

Мойсеевия закон.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #64 -: Февруари 08, 2016, 10:59:33 »

Цитат
...но го свързвай с това, което казах, с висша форма на интелект, която е дала начало на всичко общо взето...
Епа тва описание що ми е едно към едно с Онзи горе? Сиреч - и ти, Николай, си религиозен, просто още не си го осъзнал...  Ухилен Ухилен Ухилен

P.S. "Религиозен" да се чете "вярващ" - грешка на... пръстите.
« Последна редакция: Февруари 08, 2016, 11:09:43 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #65 -: Февруари 08, 2016, 11:03:42 »

Цитат
...но го свързвай с това, което казах, с висша форма на интелект, която е дала начало на всичко общо взето...
Епа тва описание що ми е едно към едно с Онзи горе? Сиреч - и ти, Николай, си религиозен, просто още не си го осъзнал...  Ухилен Ухилен Ухилен

Не не не, имам предвит Бог от научна гледна точка какво представлява, аз вече казах, че съм атеист и не вервум в такива неща. Виж, кой знае... ако се докаже, че някаква такава сила съществува, АКО СЕ ДОКАЖЕ с ФАКТИ, аз съм първият дето ще каже, че съществува и ще спра да съм атеист. Но преглед фактите в момента и логиката - не вярвам.


А и оззи, за кое не съм прав за расите? Нещо не разбирам? Да не би освен креационалист, да си и расист? Надявам се че не.
« Последна редакция: Февруари 08, 2016, 11:05:57 от Nikolay » Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #66 -: Февруари 08, 2016, 11:09:13 »

В книгата на Йов пък, написана преди около 3500 години,пише:"Той(Бог) окачва Земята на нищо",което звучи прекалено астрономически!?

http://rationalwiki.org/wiki/Biblical_scientific_errors Виж ей туй, интересно четиво. В библията се казва, че земята има "покрив", което не е вярно. Да не говорим, че се споменава, че луната излъчва светлина, а тя само отразява светлината на слънцето. Има много много неща в библията, които от научна гледна точка са за посмешище. Да не говорим за историята с Ноа. - http://ncse.com/cej/4/1/impossible-voyage-noahs-ark - още едно добро четиво, ако имате време. Може да се намерят и някои неща, които изпреварват малко времето си, но честно казано са малко сравнение с нещата които са грешка от научна гледна точка.

Имам чувството,че доводи от които нито ти ще повярваш в Бог,нито аз ще се отвърна от Христос,може да вадиме до утре,че и подир Усмивчица.Настъпват моменти в живота на човек,когато доказателствата са по-силни от неверието и смятам,че и ти ще ги срещнеш, а може би не!?
Активен

Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #67 -: Февруари 08, 2016, 11:19:39 »

Има ли някакво значение, тоя спор е безсмислен тъй или иначе, като умреш ще видиш, че няма рай нито ад, ще е същото както преди да си се родил - нищо. И като съм на тая вълна и тая тема е безсмислена, всичко е безсмислено, вазе от туй ви е страх, че всичко ще свърши като умрете, край...
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #68 -: Февруари 08, 2016, 11:32:02 »

Има ли някакво значение, тоя спор е безсмислен тъй или иначе, като умреш ще видиш, че няма рай нито ад, ще е същото както преди да си се родил - нищо. И като съм на тая вълна и тая тема е безсмислена, всичко е безсмислено, вазе от туй ви е страх, че всичко ще свърши като умрете, край...
Благодаря,че споделяш опита си от "след живота"!Аз не съм бил там,затова мога само да вярвам...и не ме е страх защото вярвам,че има Един, на Когото да се уповавам и след смъртта.
...ииииии не си ли противоречиш,казвайки,че вярващите ги е страх,че след смърта всичко ще свърши?Според мен тогава започва новия живот ,който според теб не съществува,от което следва ти като неверник да се страхуваш?!
Активен

Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #69 -: Февруари 08, 2016, 11:39:10 »

Не, друго имах предвид, че главно човек става религиозен при среща със смърта на близък или неговата и си мисли, че след като се е спасил това е знак или че роднината му умрял от рак или каквото и да е било сега е на "по-добро място". Според мен всеки има нужда да живее сегашния си живот пълноценно и напълно заставам зад тия думи, затова съм и против войни и прочие, предпочитам всеки да изживее своя живот и да умре от старост, а не от болест или от куршум в главата. В това отношение съм радикален, глупаво е да се избиваме с мисъл, че ни чака по-добър живот отвъд, вместо да гледаме на този като нещо свято.

А другото е чиста логика, помниш ли какво е както преди да си се родил? Сигурен съм че не, е то ще е същото и като умреш. Логично е...
« Последна редакция: Февруари 08, 2016, 11:41:25 от Nikolay » Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #70 -: Февруари 09, 2016, 03:12:38 »

Не не не, имам предвит Бог от научна гледна точка какво представлява, аз вече казах, че съм атеист и не вервум в такива неща. Виж, кой знае... ако се докаже, че някаква такава сила съществува, АКО СЕ ДОКАЖЕ с ФАКТИ, аз съм първият дето ще каже, че съществува и ще спра да съм атеист. Но преглед фактите в момента и логиката - не вярвам.

Това цялото как да се разбира колега? Ако се докаже с факти, че Бог съществува то само тогава ти ше повярваш в Него, така ли?
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #71 -: Февруари 09, 2016, 03:28:50 »

Ако се докаже, че бог съществува, научно доказано, да. Естествено, аз съм човек на науката и логиката, естествено че ще се съглася с фактите, както го правя сега.

Отделно спирам да пиша по темата, казах каквото имах да казвам или по скоро написах, каквото имах да напиша, спирам спора, поне от моя страна, вярвайте си в каквото искате, никога не съм искал да ви сменям вярата.
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #72 -: Февруари 09, 2016, 07:00:12 »

Не знам дали разбираш колко абсурдно звучи това. Няма как да повярваш в каквото и да било, след като то е вече научно доказано и е факт. Такова нещо се нарича знание и то може да се научи или не. Да вярваш в Бог (или в каквото и да е друго), това е да му дадеш безкраен кредит на доверие (както се изразяват даже политиците), въпреки че няма преки и категорични доказателства за съществуването му.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #73 -: Февруари 09, 2016, 11:09:24 »

Големи синпатяги са милитантните атеисти.

Между другото Гери е написал и издал една книга точно по тоя въпрос, и тъй като това му е любимата тема, нема да е лошо уважаемия съфорумник да дойде на сбирката на 20-ти да си поспорат малко с Гери. Ще бъде интересно.

Колегата Пин на по-предишната сбирка се опита да му опонира и оня го размаза с превъзходни аргументи, на което колегата Пин прибегна до нападки на лично ниво.

Между другото препоръчвам на всички "атеисти" да земат да пррочетат книгата на колегата, ще им бъде от полза.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #74 -: Февруари 09, 2016, 11:43:31 »

Нещо не мога да вдяна, защо ме намесваш тука? Пий си там чая и си зубри санскрита.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!